Dobra passa Wellington Phoenix zakończyła się porażką 1:0 z Central Coast Mariners

Na stadionie Industry Group w Gosford: Central Coast Mariners 1 (Annalise Rasmussen 76′) Wellington Phoenix0 HT: 0-0

Wellington Phoenix zostało sprowadzone na ziemię dzięki nowo przybyłej do kobiecej ligi A-League Central Coast Mariners.

W sobotę drużyna Phoenix zasłużenie została pokonana 1:0 po zaciętym spotkaniu na stadionie Industry Group w Gosford po stracie gola w końcówce po kontrataku z dystansu zainicjowanym przez byłą pomocnik Isabel Gomes.

Mariners pukali do drzwi przez większą część meczu, ale w końcu objęli prowadzenie, gdy Worrigumola dośrodkował do 18-letniej rezerwowej Annaliese Rasmussen i zdobył zwycięską bramkę w 76. minucie.

Obrońca Phoenix, Marissa van der Meer, próbuje grać od tyłu w meczu z Central Coast.

Scotta Gardinera/Getty Images

Phoenix został złapany w plecy, gdy Gomez odebrał piłkę Maisie Fraser głęboko, pozwalając reprezentantce Chin Worigumoli przebiec prawym skrzydłem, po czym podał piłkę swojemu młodemu koledze z drużyny.

Rasmussen w końcówce wbiegł w pole karne i nie został wyśledzony przez defensywną pomocniczkę Kate Taylor.

Mariners oddali 22 strzały, a Phoenix 14 i wydawało się, że mają największe szanse na wyłonienie zwycięzcy w drugiej połowie.

Phoenix zostali zdumieni przez pomocnika Central Coast i z trudem weszli na boisko.

Najlepsze momenty mieli w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, ale w drugiej połowie nie byli już w stanie odzyskać swojej świetności.

Emma Main była bliska zdobycia bramki, ale jej mocny strzał z prawej strony został przechylony przez poprzeczkę przez bramkarza Courtney Newbon.

Nad prawym okiem skrzydłowej Phoenix, Hope Breslin, widać duży obrzęk, gdy otrzymuje asystę z boiska.

Zespół Phoenix zażądał rzutu karnego, gdy napastnik Mariana Spikamer z łatwością upadł pod presją Taryn King, ale nie miało to wpływu na sędziego Azusa Sugino.

To był frustrujący wieczór dla Speakeyera, któremu brakowało okazji.

READ  Tonga opuszcza Puchar Świata w Rugby po zwycięstwie nad Rumunią

Miała szczęście, że uniknęła kartki w końcówce meczu po tym, jak kopnęła Jazmine Wardlow w nogę, raniąc ją, po tym jak Speakmeier został uznany za spalonego.

Wardlow upadł na ziemię z bólu po kopnięciu i trzeba było mu pomóc z boiska.

Central Coast uważało, że Speakmeyer powinna zostać wyrzucona z boiska za kopnięcie Wardlawa, ale sędzia meczowy Sugino po długich konsultacjach z jednym ze swoich asystentów zdecydował się trzymać karty w kieszeni.

Drużyna Phoenix podeszła do sobotniego meczu pełna pewności siebie po trzech zwycięstwach z rzędu, jednak nie było tego widać na boisku, gdyż miała trudności ze znalezieniem swojego ofensywnego rytmu.

Nieszczęście zespołu pogłębiło także to, że skrzydłowy Hope Breslin musiał opuścić boisko na dziesięć minut przed końcem po zderzeniu głową z przeciwnikiem podczas skoku na główkę.

Gdy Breslin pomagała jej z boiska, nad prawym okiem Breslin można było zobaczyć silny obrzęk.

Następny

Phoenix będzie chciał odrobić straty po sobotniej porażce, kiedy za siedem dni zmierzy się z wyczynowym Perth Glory na stadionie Go Media Mount Smart w Auckland. Napastnik Ferns Grace Gill jest w dobrej formie od czasu przeprowadzki do Australii Zachodniej, strzelając trzy gole w pierwszych czterech meczach.