Hat-trick Sotutu pomógł Blues pokonać Highlanders

The Blues kontynuują mocny start sezonu po imponującym zwycięstwie 37-29 nad Highlanders w Melbourne i rozpoczynają drugą rundę Super Bowl.

Przed meczem Highlanders przegrali dziewięć z ostatnich 10 meczów Super Rugby przeciwko Blues, w tym każdy z ostatnich sześciu.

Jednak Highlanders objęli prowadzenie już po próbie dwie minuty po strzale Hoskinsa Sututo. Superrun z tyłu Highlanders na dystansie 5 m od luźnego napastnika Shauna Whiley'ego dał im szansę na otwarcie Super Bowl w Melbourne.

Jednak The Blues szybko zareagowali, wykorzystując swoją doświadczoną linię ataku, aby zwiększyć presję na linii próbnej Highlanders, podczas gdy Sotuto odrobił swój wcześniejszy błąd i wyrównał osiem minut później.

Sędzia Angus Gardner pozwolił, aby gra toczyła się przez większą część pierwszej połowy, pozwalając obu drużynom na świetną grę rugby.

Jakob Ratumitavoki-Knipkens utrzymał imponującą formę, niedawno strzelił gola w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi, co było jego trzecią bramką w pierwszych dwóch rundach.

Rhys Patchell wykorzystał sprytnie umieszczone, mocne kopnięcie od obrońcy Folau Fakatavy, które wpadło za obronę The Blues, ale kiepskie kopnięcia od bramki sprawiły, że zespół mógł objąć jedynie siedmiopunktowe prowadzenie.

Sotutu był w bardzo dobrej formie i strzelił hat-tricka w próbach, podczas gdy obecni byli członkowie sztabu trenerskiego All Blacks.

Scotta Robertsona i Jasona Ryana można było zobaczyć w tłumie oglądającym starcie nowozelandzkich drużyn w drugiej rundzie w Melbourne, a Sotuto dobrze pokazał, że potrafi zdobyć piątą bramkę w dwóch występach dla The Blues.

The Blues mieli trudności z grą w taki sam sposób, jak w zeszłym tygodniu przeciwko Drui, ale pod koniec połowy udało im się zbudować dobrą grę, którą zakończył pomocnik Taofa Funaki, który przedarł się przez obronę Highlanders do wyrównać wyniki tuż przed. Zatrzymywać się.

READ  Greg Murphy zrezygnował z ścigania się w Bathurst 1000 z powodu braku miejsc w MIQ

Pierwsza połowa zakończyła się efektownie, gdy Górale próbowali odzyskać prowadzenie, ale stracili piłkę tuż przy linii Blues. Zawyła syrena pierwszej połowy i wszyscy na stadionie spodziewali się, że Steven Perofeta kopnie piłkę, ale pierwsza piątka miała inne zdanie, gdy ten przerwał ekscytującą passę i doszedł tuż za połowę boiska.

Kolejna świetna gra w fazie Blues zaowocowała faulem Ratoumitavoki-Knipkens ze względu na spalony. The Blues byli głodni zdobycia gola przed przerwą i udało im się to zrobić po mocnym podaniu Marka Tilii, dzięki czemu Auckland do przerwy prowadziło 22-15.

Obrona Highlanders została wystawiona na próbę w pierwszej połowie, ponieważ musieli wykonać 147 odbiorów w porównaniu do 40 odbiorów Blues.

The Blues rozpoczęli drugą połowę równie mocno, jak pod koniec drugiej połowy, zdobywając drugą bramkę w meczu przeciwko Highlanders, mając do dyspozycji 14 zawodników.

Akira Ioane i Ofa Tu'ungafasi wrócili do wyjściowego składu The Blues, a ich doświadczenie pokazało się w dominujących występach w grupie atakującej The Blues. The Blues skupiali większość swoich ataków środkiem, co okazało się skuteczne po dwóch próbach w pierwszej połowie z tyłu, po ułożonej grze do przodu.

Długie okresy drugiej połowy spowodowały, że obie drużyny ciężko pracowały w słońcu Melbourne.

Highlanders ciężko walczyli, aby wrócić na boisko, a Timosi Tafatafanawe strzelił gola z prawej strony i na niecałe 20 minut przed końcem wrócili do bramki The Blues.

W 80. minucie Otago zdołał zdobyć bramkę pocieszającą i przybliżyć wynik, ale The Blues zasłużyli na zwycięstwo, ponieważ w 2024 roku pozostają niepokonani.

Wyżyny 29 (Withey, Ratumitavoki Knipkens, Patchell, Tavatafanawi, próby Valefaya; Gilbert 1 con, Valefaya 1 con)

Bluesa 37 (Sotutu 3, Telea, Funaki próbuje; Perofeta 2 długopisy, 3 minusy)

Połowa czasu: 15-22