Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Greg Murphy zrezygnował z ścigania się w Bathurst 1000 z powodu braku miejsc w MIQ

Greg Murphy mógł być główną atrakcją tegorocznego Bathurst 1000, ale nie był w stanie sfinansować odpowiedniego miejsca w MIQ.

Kristel Yardley/Personel/Waikato Times

Greg Murphy mógł być główną atrakcją tegorocznego Bathurst 1000, ale nie był w stanie sfinansować odpowiedniego miejsca w MIQ.

Greg Murphy, legenda sportów motorowych Nowej Zelandii, powiedział, że szanse na to, że pojedzie w tegorocznym Bathurst 1000 są niewielkie, pomimo środowego włączenia Supersamochodów do potwierdzonej listy zgłoszeń.

Nie mógł się doczekać czterokrotnego zwycięzcy wielkiego wyścigu Współpracuj z kolegą Kiwi Ritchiem Stanaway We wpisie z dziką kartą dla Boost Mobile Erebus Racing.

Murphy mówi jednak, że on i Stanway mieli trudności z zabezpieczeniem miejsc MIQ, aby powrócić do Nowej Zelandii i nie widzi siebie, by wziął udział w tegorocznym Bathurst 1000, który odbędzie się 5 grudnia.

„Nie mam możliwości powrotu do Nowej Zelandii” – powiedział Murphy Staffowi.

Czytaj więcej:
* „Miejsce, które wiele dla mnie znaczy”: czterokrotny zwycięzca Greg Murphy potwierdził swoją crack Bathurst 1000
* Greg Murphy nie może się doczekać niesamowitego powrotu do ścigania w tegorocznym wyścigu Bathurst 1000
* Shane van Gisbergen pokazuje swoją wszechstronność, wygrywając Grand Prix Nowej Zelandii w wielkim stylu

„Odszedłbym teraz, ale wszyscy chcą trzymać się gorzkiego końca i wyeliminować każdy potencjalny scenariusz.

Richie Stanway odszedł ze sportów motorowych w 2019 roku, ale nie mógł się doczekać powrotu do Bathurst 1000 w tym roku, współpracując z Gregiem Murphym.

Daniel Kalisz / Getty Images

Richie Stanway odszedł ze sportów motorowych w 2019 roku, ale nie mógł się doczekać powrotu do Bathurst 1000 w tym roku, współpracując z Gregiem Murphym.

„Ale wydaje się, że marnujemy czas, bo jesteśmy tak zależni od rządu, a to świadczy o tym, że nie pracujemy.

„Nie narzekam na mnie, ale uświadamia to wszystkim ludziom, którzy tkwią w miejscach i próbują miesiącami, jak bolesne, przygnębiające i trudne psychicznie jest to dla nich.

„Po prostu próbuję pojechać na wyścig samochodowy, co zdecydowanie nie jest końcem świata. To nie jest życie ani śmierć i nie jest to takie ważne. Więc dla tych, którzy mają naprawdę dobre powody, to musi być bardzo trudne”.

49-letni Murphy ostatni raz ścigał się w Bathurst 1000 w 2014 roku, kiedy był asystentem Jamesa Courtneya.

Jego renowacja byłaby ogromna po obu stronach rzeki Tasman, a gdyby granice były otwarte w sposób naturalny, tysiące Kiwi chodziłoby na Mount Panorama, aby go zobaczyć.

Ale chociaż prawie na pewno nie nastąpi to w tym roku, istnieje możliwość, że stanie się to w 2022 roku.

„Wolałbym, abyśmy odłożyli to jakiś czas temu, w zależności od tego, jak trudne i ile jest problemów”, powiedział Murphy.

Trudno było psychicznie poradzić sobie z niepewnością. Covid wpływa na każdego w jakiś sposób i sprawia, że ​​jesteś na niego bardzo zły i bardzo sfrustrowany.

„Ponadto było wiele osób z Nowej Zelandii, które chciały wziąć udział w tym wydarzeniu w tym roku.

„Ludzie, którzy chcieli iść i cieszyć się tym. Przypuszczam, że dodatek był dodatkowym bonusem dla ludzi. Liczba osób, które powiedziały mi, że jadą, była świetna.

„Więc wspaniale było to zrobić z tych wszystkich powodów.

„Ale to wszystko zostało usunięte i nic się z tego nie stanie.

„Dla mnie idealnie byłoby przełożyć to na przyszły rok i zrobić to w naturalny sposób, co oznacza, że ​​będzie więcej zabawy.

„Ale Boost chce naciskać tak mocno, jak to możliwe, aby spróbować, aby tak się stało w tym roku.

„Przegraliśmy trzy razy na MIQ. Ostatni był wczoraj i ostatecznie dostaliśmy opcję, ale miał wrócić 22 grudnia, więc nie było to opłacalne.

„Wtedy musimy spędzić siedem dni w MIQ, a następnie odizolować się, dopóki nie dostanę testu dziewiątego dnia”.

Tymczasem Murphy wykluczył możliwość ścigania się w przyszłorocznym Grand Prix Nowej Zelandii, które odbędzie się w lutym w Hampton Downs.

„Ubiegłoroczne Grand Prix Nowej Zelandii było wyjątkowym wydarzeniem i było bardzo specyficzne, trochę jak dzika karta dla Bathurst” – powiedział.

„Ale nie mam zamiaru robić letnich wyścigów serii ani robić nic z tym.

„Przegapiłem kilka rzeczy, na które nie mogłem się doczekać w tym roku, czyli wyścigi wytrzymałościowe. Ściganie się z Shane Helmsem w RS 01 Renault i robienie kilku imprez, ale wszystko poszło po głowie”.

Syn Murphy’ego, Ronan, planuje tego lata ścigać się w mistrzostwach Toyoty 86, ale wpłynęło na to również Covid, a pierwsza runda w Boqueco, która miała się odbyć w ten weekend, została odwołana.

READ  Gerald „Młody” DeLoreto | Wiadomości, sport, praca