Fab Five: Napier City Rovers potwierdził powrót na zwycięską drogę, następny przystanek Wembley

Bohater z dwoma bramkami, Johnny McNamara, opuszcza Bluewater Stadium, gdy opróżnieni gracze Waterside Karori siedzą na trawniku po tym, jak jego drużyna wygrała Ligę Centralną 5: 0. Zdjęcie New Zealand Herald autorstwa Neila Reeda

Kiedy utalentowany strzelec Napier City Rovers, Johnny McNamara, opuścił swoje mieszkanie na niedzielny mecz Central Football League przeciwko Waterside Karuri, właściciel miał jedną wiadomość; Zdobądź co najmniej dwa gole.

A McNamara – wybrany Piłkarzem Roku Centralnej Ligi w 2022 roku – nie zawiódł, strzelając dwa gole i mając niesamowitego pecha, że ​​nie opuścił stadionu Bluewater z hat-trickiem w imponującej porażce 5: 0 z klubem Wellington.

To był zbliżający się występ zespołu trenera Billa Robertsona w poprzednich czterech rundach sezonu 2023.

I będą zdeterminowani, aby dalej budować na tym, kiedy pojadą do Wanganui w następny weekend, aby zmierzyć się z najniższym Wanganui Athletic na Wembley Park.

Pomimo konsekwentnej dominacji nad przeciwnikiem w poprzednich czterech meczach, Napier City Rovers przystąpiło do niedzielnego popołudnia z jednym zwycięstwem, jednym remisem i dwiema porażkami.

Mieli też minus jeden gol różnicy.

Były młodzieżowy zawodnik Manchesteru City, Derry Corfe (z prawej), strzelił dwa gole, a Napier City Rovers pokonało Waterside Karuri 5:0.  Zdjęcie z Nowej Zelandii / Neil Reid
Były młodzieżowy zawodnik Manchesteru City, Derry Corfe (z prawej), strzelił dwa gole, a Napier City Rovers pokonało Waterside Karuri 5:0. Zdjęcie z Nowej Zelandii / Neil Reid

Biorąc pod uwagę to, co pokazali na boisku na początku roku, był to rekord, który nie oddaje tego, co drużyna może zrobić.

Dwie porażki – na wyjeździe z Bettonim i u siebie z Miramar Rangers – mogły zamienić się w zwycięstwa, gdyby finisz był czasami bardziej skuteczny, a drużyna nie zdobyła bramki w kluczowych momentach w obronie.

Ale te poprzednie edycje zostały pominięte Napier City Rovers v Waterside Karuri; Drużyna, która weszła do gry pewna siebie po wygranej 4-1 z North Wellington w zeszły weekend.

Od samego początku Napier City Rovers byli bystrzy, spostrzegawczy, skrupulatni i kliniczni; Obszary, na których skupił się sztab trenerski w grze, przyjęli podejście „must have”, starając się awansować po drabinie Ligi Centralnej.

READ  Korzenie polskiego giganta

Po treningu we wtorek wieczorem McNamara mówił o tym, jak bardzo był zdeterminowany, aby pomóc swoim kolegom z drużyny wrócić na zwycięską drogę. A on sam wznowił swój przedział strzelecki, który obejmował kolejne gole w pierwszych dwóch meczach sezonu.

Johnny McNamara (z prawej) otrzymuje gratulacje od Ianniego Kalou i kapitana Jima Howella po zdobyciu pierwszego gola dla Napier City Rovers w wygranym 5:0 przez Central League meczu z Waterside Karuri.  Zdjęcie/Neil Reid
Johnny McNamara (z prawej) otrzymuje gratulacje od Ianniego Kalou i kapitana Jima Howella po zdobyciu pierwszego gola dla Napier City Rovers w wygranym 5:0 przez Central League meczu z Waterside Karuri. Zdjęcie/Neil Reid

I z pewnością nie zawiódł.

McNamara strzelił swojego pierwszego gola już po sześciu minutach od kilku świetnych drużyn.

Wzmożona komunikacja i łączność, na którą naciskali trenerzy, powróciły po 15 minutach, kiedy Christian Leopard strzelił drugiego gola dla Napier City Rovers.

McNamara strzelił drugiego gola w 35. minucie – w tym czasie gospodarze i długoletni wolontariusz klubu liczyli na hat-tricka – wtedy była młodzieżowa drużyna Manchesteru City, DerryCorf, doprowadziła do przerwy 4:0. 39 minutowy strajk.

To był porywający Napier City Rovers, który wyszedł ze stadionu Bluewater w przerwie, przy równie licznym aplauzie.

Trener Bill Robertson uśmiechnął się po tym, jak jego Napier City Rovers wystartował w wygranym 5: 0 meczu z Waterside Karuri.  Zdjęcie/Neila Reeda
Trener Bill Robertson uśmiechnął się po tym, jak jego Napier City Rovers wystartował w wygranym 5: 0 meczu z Waterside Karuri. Zdjęcie/Neila Reeda

W przeciwieństwie do tego, mowa ciała Waterside Karuri brzmiała jak dobrze pokonana drużyna, bez względu na to, co wydarzyło się w ciągu następnych 45 minut.

W 59. minucie Korff podwyższył prowadzenie na 5:0; Wynik pozostanie taki sam po końcowym gwizdku.

Corfe rozegrał solidny mecz i oprócz strzelenia dwóch bramek dał mu kilka solidnych występów dla kolegów z drużyny. Inni rekruci pierwszego roku, Ianni Kalou i Alex Mort, również mieli solidne mecze.

Prowadzenie było bliskie sześciu bramek po mocnym strzale McNamary z dystansu, który trafił w słupek.

Chociaż liczba bramek spadła w drugiej połowie dla Rovers, to, co osiągnął zespół, było imponujące przed starciem w następny weekend na Wembley Park i nadchodzącymi rundami po tym starciu.

Prawdopodobnie równie ważne jak pięć bramek, które zdobyli – dzięki którym drużyna ma teraz +4 za i przeciwko rekordowi – była obrona i bramkarz Oscar Masson, który utrzymywał przeciwnika bez punktów.

READ  Runda 27. Late Mail Ins and Outs. Joey Manu został wyeliminowany na korzyść Roosters; Luke Metcalfe kontuzjowany, Warriors, Storm vs Broncos, Zmiany, Joe Chan, Eli Katwa, Will Warbrick

Kiedy obrona została przetestowana, wstali.

Obejmowało to zaangażowanie kapitana Jima Howella, weterana Fergusa Neala i 18-letniego debiutanta Jacka Albertiniego; Gra w swoim drugim meczu w Lidze Centralnej.

Mason też był pod wrażeniem. Chociaż rzadko był testowany w porównaniu z poprzednimi meczami w tym sezonie, kiedy był w pełni testowany, odnosił zwycięstwa; W tym gorset z pęcherzami pod koniec drugiej połowy.

Gracze Napier City Rovers gratulują sobie wygranej 5:0 z Waterside Karuri na stadionie Bluewater.  Zdjęcie/Neila Reeda
Gracze Napier City Rovers gratulują sobie wygranej 5:0 z Waterside Karuri na stadionie Bluewater. Zdjęcie/Neila Reeda

Jego czyste konto na bramce nie mogło przyjść w lepszym momencie. Wraz z pomocnikiem i innym wspaniałym Samem Lackiem, Mason jest członkiem rozszerzonej 40-osobowej kadry Nowej Zelandii do lat 20 przed Mistrzostwami Świata FIFA U-20 w Argentynie.

Selekcjonerzy krajowi mają zmniejszyć tę drużynę do 23 z rzędu w przyszłym miesiącu na następny turniej.

Sobotni mecz Napier City Rovers przeciwko Athletic na Wembley Park w Wanganui jest meczem otwarcia 6. rundy Ligi Centralnej.

Kolejny występ, taki jak ten, który dali na stadionie Bluewater, pozwoliłby drużynie awansować do pierwszej czwórki, a także wysłać ogromne oświadczenie intencji do nadchodzących rywali; Wraz z drużyną Wellington Phoenix Reserves zagrają w kolejnym meczu u siebie w Napier 7 maja.