Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wreszcie gracz Super Mario 64 znalazł sposób na otwarcie „nieotwieralnych” drzwi kabiny bez oszukiwania

Wreszcie gracz Super Mario 64 znalazł sposób na otwarcie „nieotwieralnych” drzwi kabiny bez oszukiwania

Gracze Super Mario 64 otworzyli drzwi, które wcześniej uważano za nie do otwarcia, i zrobili to bez oszukiwania.

Szczegółowy wg Pannenkoek 2012 na YouTubeużytkownikowi Discorda Alexpalix1 udało się dostać do drzwi chaty u podnóża Cool, Cool Mountain, używając bardzo specyficznej serii ruchów i zirytowanej pingwinki-matki (przez Urządzenia Toma). Gracze prawdopodobnie rozpoznają tę lokalizację jako to samo miejsce, w którym wielu zrzuciło małego pingwina z górskiego klifu w klasycznej grze na Nintendo 64.

Super Mario 64 jest świetny, wreszcie otworzyły się wielkie górskie drzwi

Kabina znajduje się tuż obok gniazda pingwina, gdzie znajdują się drzwi do gry Super Mario 64, które można odblokować. Zwykle służy jako wyjście do pierwszego etapu Cool, Cool Mountain, Slip Slidin’ Away, nagradzając graczy gwiazdką po ukończeniu zjazdu i przejściu przez drzwi. Jednak Mario nie może wrócić z zewnątrz, ponieważ w tej połowie drzwi wyjątkowo brakuje klamki i jest zablokowana przez niewidzialną ścianę. Każdy, kto grał w Super Mario 64, prawdopodobnie próbował przedostać się przez te drzwi, nawet jeśli o tym nie pamiętał, a teraz, 28 lat później, rozwiązanie jest tutaj.

Film Pennenkoek2012 Prowadzi graczy przez trudności, jakie stwarzają legendarne drzwi, i pokazuje, jak Alexpalix1 był w stanie je pokonać. Chociaż gracze mogli użyć pingwina-matki, aby Mario przeszedł przez niewidzialną ścianę i zbliżył się do drzwi, nigdy nie byli w stanie użyć samych drzwi, aby wejść do kabiny.

Nowa metoda Alexpalix1 nadal prowadzi pingwina w stronę chaty, przełączając się między niebieskim ptakiem a budynkiem, tak jak robiły to poprzednie modele. Ale zmienili animację Mario po dotknięciu pola trafienia drzwi. Po drugiej stronie niewidzialnej ściany blokującej drzwi nie ma podłogi i niestety dla naszego przyjaciela hydraulika musi on chodzić, gdy drzwi się otwierają.

Alexpalix1 oszukuje grę, przewracając Mario tuż przed upadkiem, pozwalając mu na krótkie spacery w powietrzu na tyle długo, aby skorzystać z drzwi. Gracz może lewitować przez jedną klatkę po uruchomieniu animacji obrotu Mario, więc nawet jeśli Mario nadal spada na ziemię, drzwi otwierają się i wysyłają Mario z powrotem do kabiny. tam jest!

READ  Wydarzenie dotyczące wydania Amazon Echo i odcinka 2022: Jak uzyskać wszystkie szczegóły na żywo

Po prawie 30 latach pracy gracze w końcu rozwiązali zagadkę, której nigdy nie mieli rozwiązać. Niestety, wydaje się, że nie ma dobrego powodu, aby ktokolwiek próbował powtórzyć strategię Alexpalix1. Wejście do kabiny od zewnątrz nie przynosi graczowi żadnych korzyści poza zapewnieniem alternatywnego wejścia na dno zjeżdżalni lodowej. Jak zauważył Pannenkoek2012, wydaje się, że nie przynosi to żadnych korzyści jako strategia szybko działająca, ponieważ wciąż jest nieco wolniejsza niż zwykłe zdjęcie chipa z góry.

Aby dowiedzieć się więcej na temat niekończących się łamigłówek w Super Mario 64, obejrzyj brakujące wcześniej materiały, które wydają się ujawniać, że Luigi będzie zawarty w grze.

Michael Cribb jest niezależnym współpracownikiem IGN. Zaczął pisać dla branży w 2017 roku i jest najbardziej znany ze swojej pracy w takich sklepach jak The Pitch, The Escapist, OnlySP i Gameranx.

Koniecznie śledź go na Twitterze @MikeCripe.