Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korzenie polskiego giganta

Niedawno pojawiło się wiele telewizyjnych filmów dokumentalnych o legendzie zapaśników Andrei Rene Rosimov, lepiej znanym jako Andre the Giant. Chociaż Andre urodził się we Francji, jego matka jest Polką, a ojciec jest Bułgarem.
André był gwiazdą WWF / World Wrestling Federation od 1973 do 1991 roku. Nazywany „ósmym cudem świata” miał prawie siedem stóp wzrostu z powodu gigantyzmu wytwarzanego przez nadmiar hormonu wzrostu. Mówi się, że jest najcięższy, ważył około 500 funtów. Miał rozmiar klatki piersiowej 71 cali, szyję 24 i rozmiar buta 24.

André urodził się 19 maja 1946 r. W Colomiers, Seine-et-Marne we Francji, w rodzinie imigrantów. Jego ojciec Boris urodził się w Bułgarii w 1907 roku, ale przeniósł się do Francji. Pracując na farmie polski współpracownik przedstawił Borysa swojej siostrze Marianowi Marasjek (maraschik?). Urodziła się w Koritnica, Polska na polskich rodziców. Boris i Marianne pobili ją, a para pobrała się w 1938 roku.
Mentorem André był inny Francuz polskiego pochodzenia, Eduard Ignacz Weitzurkevich. Był zawodowym zapaśnikiem urodzonym przez polskich rodziców, najlepiej znanym z ringu Edwarda Carpentiera, czyli „Latającego Francuza”. Weiczorkiewicz zachęcał Olbrzyma i pomagał trenować go na ringu.
Andre walczył w Europie, zanim przybył do Ameryki Północnej na początku lat 70. i szybko stał się ulubieńcem fanów. Występował poza ringiem w The Princess Bride i innych filmach.
Braeden Farrell napisał o trasie autobusowej w Japonii w 1980 roku na Stories.com pro, gdzie zapaśnik „złych wiadomości” obraził Allena za niektóre komentarze Andre. Allen powiedział mu: „Nie słuchaj, jak obrażam twój lud”. Farrell napisał: „André odpowiedział, że jest Polakiem, a ludzie kpili z niego w podobnie wulgarny sposób”. Allen nie był pod wrażeniem, więc powiedział: „Nie słyszałeś tego ode mnie”. Na koniec Andre przeprosił za swoje uwagi.
Jego zdrowie się pogorszyło, Rosimov wyjechał do Paryża w 1993 roku, aby wziąć udział w pogrzebie ojca, a następnie został dłużej z matką w dniu jej urodzin. Zmarł na zastoinową niewydolność serca podczas snu w paryskim hotelu 28 stycznia 1993 roku w wieku 47 lat.
Sezon się skończył: tymczasowy trener Cypressa, Don Granato, ogłosił, że bramkarz Dustin Tokarski został zmuszony do powrotu do domu z powodu sytuacji rodzinnej i nie wróci do składu na pozostałą część sezonu.
Tokarsky, który nie wygrał meczu National Hockey League od końca 2015 roku, grał dobrze, kiedy został powołany po kontuzji Linusa Olmarka w połowie kwietnia. Tokarski zagrał 2-8-2 z wynikiem 0,904 w 13 meczach dla Buffalo. Został uznany przez NHL za nr 1 Superstar of the Week w drugim tygodniu kwietnia po tym, jak opublikował rekord 2-1-1 i ocenę oszczędności na poziomie 0,934.
Poczekaj do następnego roku: jeśli chcesz zobaczyć, gdzie pomocnik Clemsona James Skalsky został wybrany w drafcie NFL, będziesz musiał poczekać do 2021 roku. Pomocnik drugiej drużyny ACC ogłosił, że wróci do Tygrysów. na kolejny sezon. Skalski korzysta z decyzji NCAA, aby dać wszystkim jesiennym sportowcom dodatkowy rok kwalifikacji ze względu na wpływ COVID-19.
PRZEGRANY WEEKEND: Wydaje się, że jednym z największych wydarzeń sportowych w dzisiejszych czasach jest coroczny Draft do NFL dla graczy z college’u. Jednak nie jestem pewien, czy to naprawdę podekscytowało fanów Billza. Po drafcie do NFL w weekend, zdecydowałem się posłuchać radia WGR Sports, aby zapoznać się z komentarzami na temat wyborów Buffalo Bills. Kiedy się zameldowałem, byłem rozczarowany – ale niezbyt zaskoczony – tym, co usłyszałem. Przez cały czas, gdy słyszałem, gospodarze nic nie mówili o drafcie, a zamiast tego rozmawiali o starym serialu Lost.

READ  Czarne Stawki otworzyły się w obronie złotego medalu Igrzysk Wspólnoty Narodów po pokonaniu Kenii 16-0