Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eksperci: wzmocnione ciasta dla bogatych krajów spowodują więcej zgonów na całym świecie Szczepionki i szczepienia

O wiele więcej ludzi na całym świecie umarłoby na Covid, gdyby zachodni przywódcy polityczni odrzucili swoją „odpowiedzialność za resztę ludzkości” poprzez nadanie priorytetu szczepieniom przypominającym dla swojej populacji, zamiast dzielenia się dawkami, Zestaw do szczepionek Oxford zachować ostrożność.

Pisanie dla The Guardian, Profesor Sir Andrew Pollard, Seth Berkeley, dyrektor generalny suchyVaccine Alliance twierdzi, że argument naukowy i zdrowia publicznego dotyczący powszechnego wzmocnienia nie został podniesiony i może mieć daleko idące konsekwencje w innych krajach.

„To ważny moment dla decydentów” – napisali. „Wzmacniacz na dużą skalę w jednym bogatym kraju wysłałby sygnał na cały świat, że wszędzie potrzebne są dopalacze. Spowodowałoby to wyssanie wielu dawek szczepionki z systemu, a wiele osób umarłoby, ponieważ nie dostałyby szansa na pojedynczą dawkę. W przypadku braku silnego uzasadnienia naukowego, historia przypomni sobie moment, w którym przywódcy polityczni zdecydowali się odrzucić swoją odpowiedzialność za resztę ludzkości w największym kryzysie naszych życia.

Andrew Pollard, dyrektor Oxford Vaccine Group Zdjęcie: Henry Nichols/Reuters

Wtorek, Sajid Javed Powiedział, że istnieją plany zaoferowania boostera Covid wszystkim osobom po 50. roku życia w tym samym czasie, w którym otrzymują szczepionkę przeciw grypie. Ale profesor Adam Fenn, członek Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI), który doradza rządowi, Powiedział, że tak obszerna prezentacja może nie być potrzebnaJest prawdopodobne, że wzmocnienia będą potrzebne tylko do ochrony niewielkiej liczby najbardziej bezbronnych osób.

Niemcy, Francja i Izrael wszystkie Planowanie, a właściwie zarządzanie wzmocnieniami Dla starszych obywateli, chociaż szczegóły uprawnień różnią się w zależności od kraju. Dzieje się tak pomimo twierdzenia Światowej Organizacji Zdrowia, że ​​wstrzymanie zastrzyków przypominających przynajmniej do końca września pomogłoby złagodzić poważne nierówności w dystrybucji szczepionek między krajami bogatymi i biednymi. Stany Zjednoczone też Wskazała, że ​​nie odpowie na wezwanie Światowej Organizacji Zdrowiaopisując to jako „fałszywy wybór”.

Ale Pollard i Berkeley piszą, że chociaż szczepionki przyniosły nadzieję i prawdopodobnie uratują miliony istnień ludzkich na całym świecie, tysiące wciąż umierają z powodu Covid każdego tygodnia, a wiele krajów pozostaje w przygnębieniu, a ich szpitale są przytłoczone.

Mówią: „Zdecydowana większość ludzi, którzy umrą na Covid w tym roku, mogłaby zostać uratowana, gdybyśmy dobrze to zrozumieli”. „Szczepienie osób zagrożonych na całym świecie leży w naszym własnym interesie Zmniejszenie ryzyka pojawienia się nowych zmiennych i złagodzi presję na systemy opieki zdrowotnej, otwarte podróże, ożywi globalną gospodarkę i podniesie międzynarodowy autorytet polityków, którzy chcą przejąć takie moralne przywództwo.

Podkreślają również, że nie można jeszcze zmierzyć poziomu przeciwciał lub limfocytów T wymaganych do zapobiegania poważnym chorobom. Podczas gdy szczepionka przeciw żółtej febrze, która zapewnia dożywotnią ochronę za pomocą pojedynczej dawki, szczepionkę przeciw grypie podaje się co roku. Gdzieś pomiędzy jest szczepionka przeciw tężcowi, która wymaga od pięciu do sześciu dawek dla ochrony przez całe życie. Nie jest jasne, gdzie znajduje się szczepionka Covid, mówią Pollard i Berkeley, ale – jak dotąd – jasne jest, że zapewnia ochronę przed ciężkimi chorobami, w tym tymi wywoływanymi przez kluczowe warianty.

„Najważniejszym celem polityki szczepień nie może być utrzymywanie bardzo wysokiego poziomu przeciwciał w celu zapobiegania łagodnym infekcjom” – napisali. Jeśli skupimy się na samych poziomach przeciwciał, możemy skończyć na wielokrotnym szczepieniu wszystkich, aby poradzić sobie z wirusem, który wciąż mutuje. Celem szczepienia nie jest zapobieganie łagodnej infekcji; Aby zapobiec hospitalizacji i śmierci”.

Mówią, że nie jest to argument typu „wszystko albo nic”, z dokładną analizą danych wymaganych, aby upewnić się, że żadne kombinacje nie są rzeczywiście uzasadnione. Ale dodają, że dla tych, którzy nie reagują dobrze na szczepionki – grupa, która niektórzy sugerowali otrzymanie dawki przypominającej – „więcej dawek nie pomoże”.

Para konkluduje: „Ponieważ mamy dwie dawki luksusu spędzania czasu u naszego boku, nie powinniśmy spieszyć się, aby zwiększyć liczbę milionów, gdy kończy się czas dla tych, którzy go nie mają. Najpierw pierwsze dawki. Mówiąc najprościej”.

Sekcja zdrowie i Opieki Społecznej za komentarz.

READ  Narażenie na ftalany związane z porodem przedwczesnym