Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Detektyw powiedział, że apteka nie powiedziała Rory’emu Nairnowi o ryzyku zapalenia mięśnia sercowego, kiedy dostał szczepionkę

Pogrążona w żałobie narzeczona hydraulika z Dneidu Rory Nairna, który zmarł wkrótce po otrzymaniu szczepionki przeciw Covid-19, zgłosiła dochodzenie w sprawie jego załamania.

26-letni Dunedin, który 5 listopada otrzymał swoją pierwszą szczepionkę Pfizer, Zmarł w swoim domu 17 listopada, po IPoczątkowo skarży się na ból w klatce piersiowej.

Koroner Sue Johnson przyznał się do straty rodziny, oddając szacunek im i narzeczonej Nairna, Ashley Wilson.

Powiedziała, że ​​śledztwo było procesem ustalania faktów, a nie procesem, powiedziała we wtorek rano w Sądzie Najwyższym w Dunedin.

Czytaj więcej:
* COVID-19: „Zapalenie mięśnia sercowego mogło być spowodowane szczepieniem”, mówi komisja badająca śmierć człowieka
* Covid-19: dochodzenie koronera po autopsji łączy śmierć człowieka z Dunedin z „bardzo rzadkimi” skutkami ubocznymi szczepionki Pfizer
* Raport o stanie epidemii Covid-19: co się stało dzisiaj, niedziela, 19 grudnia

Co Matt Nairn – zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mięśnia sercowego – zostało zaakceptowane.

Koroner powiedział komisji śledczej, która obejmowała zatłoczoną salę publiczną, że śledztwo dotyczyło ustalenia faktów dotyczących śmierci Nairna i rozważenia wszelkich zaleceń, które mogą zapobiec przyszłym zgonom.

Powiedziała, że ​​decyzje polityczne dotyczące szczepień nie były częścią jej roli, ale że przygląda się informacjom o szczepieniu Nairna, w tym poradom, które otrzymał.

Po południu śledztwo dowiedziało się, że apteka, która dostarczyła szczepionkę Nairn, mogła naruszyć swoje zobowiązania.

Dyrektor operacyjny, która była odpowiedzialna za program szczepień w aptece i ma anonimowość, powiedziała, że ​​nie sprawdzała strony internetowej departamentu zdrowia w poszukiwaniu aktualnych porad, a zamiast tego polegała na e-mailach i Radzie Zdrowia Okręgu Południowego, aby ją informować.

rzeczy

The Stuff’s Whole Truth Project opublikował ponad 50 artykułów analizujących dezinformację o szczepionce Covid-19. To najpopularniejsze tematy. (Angielskie tłumaczenie)

Nie pamiętała też ani nie zrozumiała wielu e-maili wysłanych do lekarzy w lipcu, sierpniu i wrześniu 2021 r. o potrzebie wzmianki o ryzyku i objawach zapalenia mięśnia sercowego, gdy podano szczepionkę.

READ  Infekcje skóry mogą powodować gorączkę reumatyczną: badanie

„Przychodzi milion dokumentów, robimy co w naszej mocy” – powiedziała.

Myślałem, że poradę należy dać klientom, którzy dzwonią do apteki z objawami, a nie w czasie szczepienia.

Farmaceuta, który podał szczepionkę, która również ma nazwę Funnel, powiedział, że Nairn nie wziął jednej z dostarczonych kart informacyjnych.

Nie pamiętała, by Nairn miał jakiekolwiek skutki uboczne w wymaganym okresie oczekiwania po otrzymaniu szczepionki.

Nairn i Ashley Wilson byli kilka miesięcy od małżeństwa, kiedy Nairn zmarł.

Ashley Wilson / Dostarczone

Nairn i Ashley Wilson byli kilka miesięcy od małżeństwa, kiedy Nairn zmarł.

Nairn nie poinformowała jej o objawach zapalenia mięśnia sercowego, ponieważ postępowała zgodnie z instrukcjami firmy.

Zapytany, czy pracownicy muszą czytać ze scenariusza, czy też mogą poszerzyć porady, kierownik odpowiedział: „Tak, ponieważ nie jesteśmy McDonaldem”.

„Najgorsza decyzja naszego życia”

Wcześniej we wtorek Wilson przyniósł kilka przedmiotów do śledztwa, w tym obrączkę, której Nairn nigdy nie musiał nosić, ich rękodzieło i duże zdjęcie.

Nairn był jej pierwszym chłopakiem, a po kilku latach rozłąki ożywili swój związek, gdy miała 21 lat. Byli razem przez sześć lat, kiedy zmarł.

Test na COVID-19 jest oferowany członkowi społeczeństwa.  (obraz pliku)

Valentina Bellomo / Rzeczy

Test na COVID-19 jest oferowany członkowi społeczeństwa. (obraz pliku)

Wilson powiedział, że Nairn niechętnie przyjął szczepionkę, ale para chciała kontynuować swój ślub w marcu 2022 r. i była świadoma mandatów rządowych dotyczących szczepionki.

5 listopada para, która właśnie kupiła swój dom, podjęła „najgorszą decyzję w naszym życiu”, przechodząc obok apteki Dunedina, a Nairn zdecydował się zaszczepić.

Później tego wieczoru Nairn pocierał klatkę piersiową podczas rodzinnego obiadu i powiedział, że to „dziwne”.

Przez większość dni skarżył się również na bóle głowy i łokcia.

Rankiem po śmierci Nairna Wilson usłyszał, jak wstaje i narzeka na złe samopoczucie.

Od lewej do prawej: Aaron Murtagh Jan Maclean i Ian Hewson, którzy wspierają rodzinę Nairn, we wtorek przed Sądem Najwyższym w Dunedin.

Sinead Skrzela / Rzeczy

Od lewej do prawej: Aaron Murtagh Jan Maclean i Ian Hewson, którzy wspierają rodzinę Nairn, we wtorek przed Sądem Najwyższym w Dunedin.

Nalegała, żeby iść do szpitala, a on się zgodził.

Wilson usłyszał, jak upada w łazience, zanim zdążyli wyjść, i nie był w stanie otworzyć drzwi.

„Wykrzykiwałam jego imię, ale nie odpowiedział” – powiedziała.

Wilson zadzwonił na 111 i przez szparę w drzwiach widział ciało Nairna.

– Widziałem, że nie żyje.

Sarah Nairn, siostra Rory Nairn i narzeczona Wilson.  (obraz pliku)

Hamish McNeely/Personel

Sarah Nairn, siostra Rory Nairn i narzeczona Wilson. (obraz pliku)

Powiedziała dochodzeniu, które później zobaczyła na jego telefonie, że wyszukał skutki uboczne związane ze szczepionkami na rządowej stronie internetowej.

Para właśnie kupiła swój wymarzony dom, planowali ślub i planowali założenie rodziny.

Wilson powiedziała, że ​​cierpiała na ciężki zespół stresu pourazowego, ponieważ „oglądała, jak umiera miłość mojego życia”.

Była poddawana groźbom śmierci i nękaniu z powodu śmierci Nairna związanej ze szczepionką.

Covid-19 zabił do tej pory ponad 1800 osób w Nowej Zelandii.

Matt Roark / AFP

Covid-19 zabił do tej pory ponad 1800 osób w Nowej Zelandii.

Straciła przyjaciół, a jej rodzina została „rozdarta”.

Para spędziła całe życie z niecierpliwością na to, ale teraz „wszystko się skończyło”.

„Znowu moje serce zostało złamane”.

Wilson, przesłuchiwana przez koronera, powiedziała, że ​​przez tygodnie po tym, jak to się stało, zaprzeczała udziałowi szczepionki w śmierci jej narzeczonego. Powiedziała, że ​​jednym z postów, które zrobiła w mediach społecznościowych, mówiąc, że miał wcześniejsze objawy, było zatrzymywanie niekończących się postów w mediach społecznościowych.

Nairn nie miał wcześniej poważnych problemów zdrowotnych, a później znaleziono sekcję zwłok Jego śmierć była „zgodna z zapaleniem mięśnia sercowego związanym ze szczepionką”.

Brett Nairn powiedział, że jego syn był zapalonym wędkarzem i grał w rugby. Pamięta, jak skarżył się na bóle w klatce piersiowej po zaszczepieniu Nairna.

Około 170 zgonów zostało zgłoszonych do Centrum Monitorowania Działań Niepożądanych (CARM) po szczepieniach Covid. Jeden śmierć Patolog ustalił, że po pierwszej dawce jest to spowodowane zapaleniem mięśnia sercowego. Prawdopodobnie było jeszcze dwóch – w tym Nairn – ale czekali, aż koroner skończy.

„Do tej pory liczba zgonów zgłoszonych po szczepieniu jest w rzeczywistości niższa niż oczekiwana liczba zgonów naturalnych” Najnowsze zdarzenia niepożądane mówi raport o bezpieczeństwie.

Covid-19 zabił ponad 1800 osób w Nowej Zelandii.