Damian Lillard z drużyny Bucks został wybrany MVP Meczu Gwiazd NBA 2024

INDIANAPOLIS — W ten długi weekend był to „Czas na Dame” dla gwiazd NBA.

Milwaukee Bucksów Damiana Lillarda W niedzielę został wybrany MVP Meczu Gwiazd, zdobywając 39 punktów i poprowadził Konferencję Wschodnią do zwycięstwa 211-186 nad Zachodem, co stanowi najwyższy w ich dotychczasowej historii wynik w środku sezonu.

dołączyć Michaela Jordana Jako jedyny gracz w historii ligi wygrał sobotni turniej i został wybrany MVP tego samego weekendu All-Star.

„Za każdym razem, gdy zostajesz wymieniony w tej samej kategorii co Mike, jest to ogromny zaszczyt, ogromne osiągnięcie, nawet jeśli jest to weekend All-Star” – powiedział Lillard podczas konferencji prasowej po meczu, gdy na stole leżało trofeum Kobe Bryanta MVP przed nim. od niego. „Bo gdyby to było takie proste, więcej ludzi by to zrobiło”.

W sobotę Lillard zdobył trzy punkty, pokonując Minnesota Timberwolves. Miasta Carla Anthony'ego I Atlanta Hawks Trae Young W rundzie finałowej. Jordan wygrał zawody nurkowe w 1988 roku.

Towns również spisał się znakomicie jako wicemistrzostwo w niedzielę, prowadząc Zachód z 50 punktami w 28 minut i stając się czwartym graczem w historii All-Star Game, który zdobył 50 punktów. Jednak Lillard miał większą konkurencję o nagrodę niż jego koledzy z drużyny ze Wschodu w Indiana Pacers Teresy Halliburton I strzelec Boston Celtics Jaylena Browna.

Ulubiony z rodzinnego miasta Haliburton zakończył mecz z 32 punktami, trafiając 11 z 15 rzutów, 7 zbiórek i 6 asyst. Na początku meczu wyprzedził samego Westa 15-14, trafiając 5 na 5 z gry, po czym nie trafił w kontrolę ciepła z odległości 10 metrów.

READ  Gwiazda Warriors, Josh Curran, śledzona w związku z incydentem w barze Port Macquarie

Brown zdobył 36 punktów, trafiając 15 z 23 rzutów i 8 zbiórek, a jego prowadzenie pod koniec trzeciej kwarty pomogło drużynie Wschodu odzyskać kontrolę nad meczem, po tym jak Zachód miał 12 punktów.

Lillard otrzymał siedem z 12 głosów za przyznaniem nagrody, a Halliburton otrzymał pozostałe pięć głosów. Lillard mógł przypieczętować swoją sprawę jako obrońca Dallas Mavericks Luka Doncić Nie udało mu się wykonać dla siebie rzutu z alejki, ponieważ piłka odbiła się od przedniej krawędzi obręczy w połowie trzeciej kwarty. Lillard zebrał się, objął prowadzenie i prosto z połowy kortu trafił za trzy punkty z odległości 41 stóp, zwiększając swój łączny wynik do 33 punktów i zwiększając prowadzenie Eastu do 132-105.

W czwartej rundzie dodał sześć punktów – w tym potrójny wynik z wysokości 44 stóp na 22,1 sekundy przed końcem – i zamknął swój wieczór. Lillard zdobył 14 z 26 rzutów z gry, w tym 11 z 23 rzutów za trzy punkty i dodał 6 asyst.

To był jego ósmy występ w All-Star, ale po raz pierwszy został wybrany starterem.

„W tej chwili jestem weterynarzem” – powiedział 33-letni Lillard. „Dlaczego nie pójdziesz i nie spróbujesz zdobyć nagrody MVP? Skoro jestem tu już wystarczająco dużo.”

Dla Lillarda, który dołączył do Bucks poza sezonem po spędzeniu pierwszych 11 lat swojej kariery w Portland Trail Blazers, był to mile widziany weekend w trudnym okresie poza sezonem dla Milwaukee.

„To był trudny rok. Przeszedłem po prostu do nowego zespołu. Odkąd tam jestem, mamy trzech trenerów” – powiedział Lillard, odnosząc się do niespodziewanej zmiany Adriana Griffina i Joe Prunty’ego przez Doca Riversa w krótkiej przerwie. „Za każdym razem, gdy przechodzisz przez tego rodzaju doświadczenia, podczas których stawiasz czoła przeciwnościom losu, myślę, że to czas, aby pokazać, kim naprawdę jesteś. Rób dalej to, co robisz, nie przestawaj wierzyć, a kiedy to zrobisz, zwykle to do ciebie wróci .

READ  NRL: Gwiazda Warriors, Shawn Johnson, wykluczony na miesiąc z powodu zmęczenia klatki piersiowej

– Nie możesz się spasować.

Nie można tego samego powiedzieć o defensywie każdego zespołu All-Star.

„Myślę, że mogłoby być bardziej konkurencyjnie” – przyznał Lillard. „Myślę, że 200 goli to dużo do zdobycia. To po prostu pokazuje, że nie wyszliśmy tam i nie rywalizowaliśmy tak, jak myślę, że tego chcesz lub ktokolwiek inny. Ale myślę, że tak po prostu jest. chłopaki są utalentowani. Oddają dużo strzałów.” „Strzałów. Trafiliśmy dużo za trzy punkty i to wszystko”.