Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cricket: Kapitan Indii, Virat Kohli, żałuje jednego meczu po tym, jak Black Cubs wygrywają World Test Championship

Krykiet: Nowa Zelandia vs Indie: Brilliant Black Caps wygrywają World Test Championship, wygrywając osiem bramek. Wideo / Sky Sport

Kapitan Indii, Virat Kohli, określił Nową Zelandię jako zasłużonych zwycięzców finału mistrzostw świata w wyścigach próbnych, ale uważa, że ​​przyszłe powtórzenia harmonogramu turnieju powinny być co najmniej najlepszym z serii trzech.

Twierdził, że czarne czapki Niesamowite zwycięstwo nad Indiami Z ośmioma bramkami, aby wygrać inauguracyjne Mistrzostwa Świata Testów w Southampton dziś rano, pokonując szanse i pogodę, aby odnieść historyczne zwycięstwo.

Przemawiając po porażce swojej drużyny, Kohli – zagorzały obrońca tradycyjnej formy tego sportu – ubolewał nad jednorazowym finałem, mówiąc, że nie sądzi, by jeden mecz wystarczył, aby wyłonić najlepszą drużynę testową na świecie.

„Nie zgadzam się całkowicie z określeniem najlepszego zespołu demo na świecie w jednym meczu” – powiedział Kohli.

“Jeśli jest to seria testowa, musi to być test charakteru złożony z trzech testów – który zespół ma potencjał, aby wrócić do serii lub całkowicie wyeliminować drugą drużynę. Presja nie może być zastosowana tylko przez dwa dni dobrego krykieta, a potem nagle nie jesteś już w dobrej drużynie testowej. Nie wierzę w to.”

Kohli powtarzał to, co już wskazał w przeddzień finału, kiedy powiedział, że jednorazowy mecz nie będzie miał dużego znaczenia dla jego zespołu, dodając, że nie usuwa tego, co Indie zrobiły na arenie testowej. przez ostatnich kilka lat.

„To musi być trudny proces i coś, nad czym zdecydowanie trzeba będzie pracować w przyszłości” – powiedział Kohli.

„Pod koniec trzech meczów, w których jest wysiłek, wzloty i upadki, zmiany nastawienia w trakcie serii, a także szansa na naprawienie rzeczy, które zrobiłeś w pierwszym meczu, a potem naprawdę wiesz, kto jest lepszym zespołem jest w trakcie serii trzech gier lub czegoś podobnego, będzie to dobry wskaźnik tego, jak się sprawy mają.

READ  GoldenPeaks Capital zebrał 20 milionów euro, wprowadzając inauguracyjną zieloną obligację na Giełdę Papierów Wartościowych w Luksemburgu.

“Więc nie przejmujemy się tym wynikiem, ponieważ rozumiemy jako aspekt testowy to, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich trzech lub czterech lat, a nie tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Więc nie jest to miara tego, kim jesteśmy jako zespół. [with] Zdolności i możliwości, którymi dysponujemy od wielu lat.”

Punkty Virat Kohli podczas finału World Test Championship.  Obraz/Getty Obrazy
Punkty Virat Kohli podczas finału World Test Championship. Obraz/Getty Obrazy

Pomimo przerw w pierwszym i czwartym dniu, finał nadal przyniósł zabawny krykiet z ekscytującym punktem kulminacyjnym szóstego zarezerwowanego dnia.

Zapytany, czy jakość krykieta podczas meczu finałowego była kolejnym powodem, aby w przyszłości zdobyć najlepszą trójkę, Kohli odpowiedział z naciskiem.

“Oczywiście. Jeśli widziałeś, jak przebiegała gra i o której godzinie graliśmy, dlaczego nie chciałbyś zobaczyć jeszcze dwóch testów dla tych samych drużyn, z którymi walczysz, i ostatecznie zostać godnym zwycięzcą Mistrzostwa Świata w Testach?”

„Historycznie, wszystkie wspaniałe serie, które widziałeś w Test krykieta, pamiętasz to przez okres trzech, może pięciu meczów, w których dwie drużyny stoją naprzeciwko siebie, a ta seria staje się niezapomniana.

„To zdecydowanie powinno zostać wprowadzone. Nie mówię tego, ponieważ nie jesteśmy po stronie zwycięskiej, ale tylko w przypadku krykieta testowego i aby ta epopeja była całkowicie niezapomniana, musi się wydarzyć w okresie co najmniej trzech meczów, więc ty mają passę do zapamiętania.

„Wszędzie będą wzloty i upadki, a dwie dobre drużyny będą walczyć ze sobą, wiedząc, że jest dużo do stracenia”.

Virat Kohli z Indii i Ken Williamson z Nowej Zelandii.  zdjęcie/fotosport
Virat Kohli z Indii i Ken Williamson z Nowej Zelandii. zdjęcie/fotosport

Kapitan Black Cup, Ken Williamson, który poprowadził swoją drużynę do pierwszego tytułu mistrzowskiego po złamanym sercu w finałach Mistrzostw Świata 2015 i 2019, dostrzegł przewagę w argumentacji Kohliego, ale uważał też, że jednorazowy finał ma swoje zalety.

„Myślę, że ekscytującą częścią finałów jest to, że wszystko może się zdarzyć” – powiedział Williamson w odpowiedzi na komentarz Kohli.

„Wiemy, jak niestabilny może być krykiet i widzieliśmy to w innych zawodach, w innych Pucharach Świata i we wszystkich innych fragmentach.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: irlandzki bokser kontuzjował kostkę podczas skoku, aby uczcić sukces medalowy

„Jedynym czynnikiem, który zapewnia tak wyjątkową dynamikę, który sprawia, że ​​jest to ekscytujące i wszystkie tego rodzaju rzeczy, każdego dnia wszystko może się zdarzyć. Byliśmy po różnych stronach tego stwierdzenia”.

Jedną z przeszkód na drodze do finału w pierwszej trójce jest i tak już napięty harmonogram krykieta, co według Jeffa Allardyce’a, pełniącego obowiązki dyrektora naczelnego ICC, może być problemem.

Williamson zgodził się, że planowanie będzie trudne.

„Przypuszczam, że są argumenty po obu stronach i myślę, że wyzwaniem jest zaplanowanie tej serii wśród wielu krykieta, który już istnieje, ale bez wątpienia im więcej krykieta masz w serii, tym więcej wiesz i tym więcej ujawnia się.

„Ale w ten sam sposób był to naprawdę ekscytujący mecz. To pierwszy raz, kiedy te zawody miały miejsce, obie drużyny były całkowicie przygotowane do gry, a krykiet był świetny”.