Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bitcoin News - Na żywo: Załamanie cen kryptowalut zwalnia, gdy rynek oblicza straty z powodu katastrofy terra

Bitcoin News – Na żywo: Załamanie cen kryptowalut zwalnia, gdy rynek oblicza straty z powodu katastrofy terra

Eksperci ostrzegają przed „ciągnięciem zaszyfrowanego dywanika”

ICYMI: Oto ostrzeżenie, od Agencja prasowaO „podciągnięciu kryptowalutowego dywanika” i o tym, jak może to doprowadzić do większego bólu na rynkach kryptowalut:

W wypełnionym szumem świecie kryptowalut pojawił się nowy rodzaj oszustwa: „ciągnięcie za dywan”.

Oszustwo, którego nazwa wywodzi się od wyrażenia „pull the rug”, polega na tym, że deweloper wabi inwestorów do nowego projektu kryptowalutowego, a następnie wycofuje się, zanim projekt zostanie zbudowany, pozostawiając inwestorom bezwartościową monetę. To część długiej historii planów inwestycyjnych.

„To nie jest tylko fenomen kryptowalut. To fenomen ludzi. Krypto to najnowszy sposób na zrobienie tego” – mówi Adam Bloomberg, certyfikowany planista finansowy z Houston, który specjalizuje się w aktywach cyfrowych. Ale kryptowaluty mają swoje własne ryzyko ze względu na luźne przepisy dotyczące pozyskiwania funduszy i ich koncentracja na decentralizacji.

Projekty kryptowalutowe często wykorzystują „inteligentne kontrakty”, które są umowami zarządzanymi przez oprogramowanie komputerowe, a nie przez system prawny. Ta konfiguracja może się przydać, gdy zmniejsza koszty transakcji, ale nie pozostawia również wiele do rozwiązania, jeśli coś nie wyjdzie.

Rug pulls były szczególnie powszechne w zdecentralizowanych finansach (DeFi), projektach, które mają na celu zakłócenie usług, takich jak bankowość i ubezpieczenia. NFT lub tokeny niepodlegające wymianie, które zapewniają cyfrową własność dzieł sztuki i innych treści, również brały udział w wyciąganiu dywanów.

Inwestorzy mogą się zabezpieczyć, wybierając projekty kryptowalutowe, upewniając się, że przejrzą kod każdego nowego projektu i weryfikują tożsamość deweloperów.

Rug pulls są bardziej powszechne w przypadku nowych projektów, które nie zostały poddane takiej samej analizie, jak bardziej ugruntowane kryptowaluty.

Jeśli próbujesz przebić się przez szum, jednym ze sposobów na znalezienie istniejących projektów jest przyjrzenie się scentralizowanym giełdom, takim jak Binance, Coinbase i FTX. Choć obecność kryptowaluty na dużej giełdzie w żaden sposób nie gwarantuje jej jakości ani możliwości inwestowania w nią, firmy te często dokonują przeglądu aktywów przed wystawieniem ich na sprzedaż.

Kompromis polegający na inwestowaniu głównie w aktywa o bardziej ugruntowanej pozycji: podczas gdy kryptowaluta na ogół doświadcza okresów gwałtownego wzrostu cen, najwyższe korzyści mogą pochodzić z nowych przedsięwzięć, w których stawki są również wyższe.

Często są one wymieniane na „zdecentralizowanych giełdach”, które nie są zależne od żadnego organu centralnego, który uniemożliwiałby przyłączenie się do niezweryfikowanych projektów.

Rex Highgate, założyciel DeFiSafety, firmy, która przegląda projekty w tej dziedzinie, mówi, że oszuści mogą polować na strachu przed zgubieniem się w rzadkich, ale prawdziwych historiach o oszałamiających zwrotach. „To uwodzicielskie. Ludzie zarobili dużo pieniędzy. To fakt” – mówi Hygate.

„Nadzieja jest realna, choć niewielka, że ​​(a zatem) organizacje przestępcze w zorganizowany i regularny sposób wyciągają ten dywanik”.

Los każdej inwestycji w projekt kryptowaluty lub blockchain zależy od integralności kodu komputerowego projektu. Możesz nie być programistą komputerowym, ale powinieneś przynajmniej zrozumieć, jak działa produkt, zanim w niego zainwestujesz.

Jednym ze sposobów oceny potencjalnej inwestycji bez ulegania samemu sobie jest sprawdzenie, czy została ona poddana audytowi przez profesjonalną organizację, która jest szanowana w branży. Projekty, które otrzymują dobre oceny od recenzentów, często promują te same wyniki.

Niektóre z największych czerwonych flag w świecie kryptowalut są spowodowane czynnikami ludzkimi.

Ale nawet jeśli odrobisz pracę domową, nie ma gwarancji sukcesu. Na przykład Rugdoc.io, serwis, który przegląda nowe projekty, twierdzi, że został oszukany w NFT, który miał być biletem na wydarzenie.

Dywersyfikacja jest tak samo ważna w kryptowalutach, jak gdziekolwiek indziej w finansach. Projekty mogą zakończyć się niepowodzeniem z powodu błędów technicznych lub błędów handlowych, nawet bez złośliwych zamiarów.

„Zakładam, że wszystko, w co zainwestujesz, będzie miało problem” – mówi Leah, założycielka Rugdoc.io, która poprosiła, aby jej pełne imię i nazwisko nie było używane do ochrony jej tożsamości przed oszustami szukającymi zemsty. „Jeśli planujesz ponieść porażkę, a jeśli nie, będziesz miał bardzo dobry dzień. Jeśli ci się nie uda, prawdopodobnie nie zostaniesz zrujnowany.”