Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjskie supermarkety przypominają sobie kurczaka gotowanego w obawach o salmonellę | Przemysł spożywczy i napojów

Ponad 100 produktów zawierających gotowanego kurczaka – w tym kanapki i wrapy sprzedawane w Tesco, Sainsbury’s, Waitrose, Aldi, Co-op, Pret a Manger i Marks & Spencer – zostało wycofanych ze sprzedaży w związku z zagrożeniem salmonellą u jednego z głównych dostawców.

Cranswick Country Foods poinformowało, że poprosiło swoich klientów o usunięcie wszystkich produktów zawierających gotowe do spożycia kurczaki wyprodukowane w pewnym okresie po „rutynowej kontroli wewnętrznej” wykryjącej salmonellę w „ograniczonej liczbie” takich produktów w jej zakładzie. Zakład przetwórstwa drobiu w Hull.

Wśród potencjalnie skażonych przedmiotów znajdują się przedmioty z sieci sklepów ogólnospożywczych One Stop Tesco, a także Starbucks, Costa i Amazon. Producent kanapek Greencore powiedział, że „szybko przechodzi do alternatywnych źródeł dostaw, aby zmniejszyć potencjalne niedobory produktów, których może dotyczyć”.

Kranswick powiedział w oświadczeniu, że współpracuje z Food Standards Agency (FSA), aby spróbować rozwiązać ten problem.

„Przeprowadzamy dokładne dochodzenie w sprawie możliwej przyczyny skażenia, a teren pozostanie zamknięty do czasu zakończenia dochodzenia” – podała firma.

„Bezpieczeństwo i jakość każdego produktu wytwarzanego przez Cranswick jest naszym priorytetem numer jeden, a wszystkie niezbędne protokoły będą przestrzegane i zakończone przed ponownym uruchomieniem produkcji”.

Wolna Armia Syryjska doradzała każdemu, kto prawdopodobnie go kupił Dotyczy produktów Aby go nie jeść, oddaj go do sklepu, w którym został zakupiony, i uzyskaj pełny zwrot pieniędzy.

Sprzedawcy detaliczni i kawiarnie udostępnili listy produktów, których dotyczy problem, wraz z datami użycia.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Sainsbury’s powiedział, że supermarket „przepraszam za wszelkie niedogodności”, które pojawiły się po tym, jak większość jego najlepszych kanapek z kurczakiem została przywołana do Smaku Różnicy, okłady z kurczaka i półmiski z kurczakiem oraz trochę gotowanego kurczaka.

Tesco poinformowało, że wycofuje kilka pozycji, w tym niektóre filety z piersi kurczaka z datą przydatności do spożycia 20 maja i małe filety z piersi kurczaka fajita z datą przydatności do użytku 18 maja.

Waitrose powiedział, że wycofuje 10 kanapek z kurczakiem i linie do pakowania z datami użycia do 14 maja. Marks & Spencer zamawia 12 produktów, w tym kanapki z kurczakiem z grilla, sałatki z kurczakiem i wybór mini bułek.

READ  Elon Musk wzywa Władimira Putina do walki o Ukrainę