Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Antoine Dupont stylowo żegna XV drużynę rugby przed zwolnieniem z pracy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Antoine Dupont stylowo żegna XV drużynę rugby przed zwolnieniem z pracy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Wygląda na to, że francuski obrońca Antoine Dupont jest gotowy na przejście do rugby siódemek, jeśli jego niedawny występ w rozgrywkach piętnastki na to wskazuje.

Zwycięzca Roku Świata w Rugby pomija tegoroczne rozgrywki Sześciu Narodów i przechodzi na siódemki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Dołączy do drużyny siódemek i zagra w swoim pierwszym turnieju w Vancouver pod koniec tego miesiąca, a następnie w marcu w Los Angeles Sevens.

W swoim ostatnim meczu na Stade Toulouse DuPont poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Bayonne 46-26, do którego zaliczały się dwie imponujące asysty.

Pierwsza miała miejsce po zagraniu w głębi pola Bayonne, gdzie Dupont ponownie przejął piłkę po ataku z pola, po czym wykonał genialne podanie w tył i przygotował piłkę do ataku Pety Ahki.

Ostatnia 15-latka Dupont zrobiła niemal takie samo wrażenie, gdy przeleciała 30 metrów w poprzek kortu, a następnie w kolejnym etapie podjęła próbę długim kopnięciem w poprzek kortu.

Francuska drużyna siódemek po pierwszych trzech wydarzeniach zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli.

READ  Black Ferns walczą o nieprzewidywalne zwycięstwo nad Wallaroos po utracie przez kontuzję współkapitana Kennedy'ego Simona