Pływak kiwi Lewis Clarport zdobywa kolejne złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Nowa Zelandia zdobyła dwa złote medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w ciągu kilku minut.

Lewis Clarebert zgarnął kolejne złote medale w ciągu kilku dni, tworząc potężną moc finiszu na ostatnich 50 metrach, aby zająć pierwsze miejsce w finale 200 m stylem motylkowym mężczyzn w poniedziałek (czasu nowozelandzkiego).

Clareport wygrał z czasem 1,55,60, wyprzedzając złotego medalistę z RPA Chada Le Closa z 2018 r. i Anglika Jamesa Gaya.

Lewis Clareport zdobył swój drugi złoty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w poniedziałek (czasu nowozelandzkiego).

Albelo / Getty Images

W złotej sesji pływaków kiwi, Joshua Wilmer pokonał na mecie Australijczyka Tima Hodge’a w finale 100 m stylem klasycznym mężczyzn na SB8 i zdobył złoty medal.

Wilmer wygrał z czasem 1.14.12, podczas gdy kolega z drużyny Kiwi Jesse Reynolds zajął czwarte miejsce.

„Nie sądziłem, że to się stanie dzisiejszej nocy. Po upale wiedziałem, że muszę trochę poddać się minionym 50 latom” – powiedział Clareport.

„Nawet się w to nie dostałem. Po prostu poprosiłem o wejście, a oni powiedzieli tak”.

Clareport zdobył również złoto w Sunday Morning NZT (NZT) w klasyfikacji generalnej w biegu indywidualnym na 400 metrów.

Cztery lata temu na Złotym Wybrzeżu Clareport zajął siódme miejsce w finale 200 m stylem motylkowym, a Le Clos zdobył złoto w rekordowym czasie 1,54,00.

Zaledwie kilka minut po zdobyciu złota przez Clareport Nowa Zelandia zdobyła kolejny medal, a Topo Nyuvi zdobyła srebro w finale biegu na 100 m stylem grzbietowym kobiet w S8.

Neiufi finiszował cztery sekundy za angielską zwycięzcą Alice Tai z wynikiem 1.17.91.

Nadchodzi więcej

READ  Super Rugby Pacific: Brumbies udowodnili, że prawdziwa okazja, pokonując bossów