Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anglicy w wieku 44 lat mogą teraz rezerwować szczepionki Covid-19

Śledzimy najnowsze informacje o epidemii koronawirusa i globalnej reakcji. Rejestracja tutaj Do naszego codziennego biuletynu o tym, co musisz wiedzieć.

Ludzie W wieku 44 zostanie poproszonych o zarezerwowanie szczepionki na koronawirusa w Anglii od poniedziałku, gdy rząd rozpocznie nową kampanię telewizyjną wzywającą młodych ludzi do przyjęcia szczepionki.

Ponad połowa populacji Wielkiej Brytanii otrzymała już pierwszą dawkę – około 33,7 miliona osób – ale sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział w przesłanym e-mailu oświadczeniu, że „bitwa jest daleka od zakończenia”.

Prawie pół miliona młodych ludzi w wieku 44 lat otrzyma wiadomość tekstową z zaproszeniem do zrobienia zdjęcia. Ludzie zmieniają decyzje W wieku 40-43 zostanie podjęta w najbliższych dniach, na podstawie opinii Wspólnej Komisji ds. Szczepień i Szczepień oraz „o ile pozwala na to dostawa”, mówi NHS England.

Wzrastają obawy

Nowa kampania multimedialna, obejmująca pierwszą reklamę telewizyjną programu szczepień, będzie skierowana do ludzi W wieku Mniej niż 50 pokazuje ich pierwszą dawkę.

„Każda szczepionka daje nam Nadzieje Wzywam wszystkich do zaakceptowania oferty szczepionki, kiedy będziemy kontynuować naszą drogę do normalnego życia ”- powiedział Hancock.

Rząd chce zachęcić do przyjmowania szczepionek w młodszych kohortach, aby zapewnić niski poziom zachorowań na Covid-19 w Wielkiej Brytanii w nadchodzących miesiącach. Istnieją obawy, że wzrost liczby zakażeń wśród najbardziej aktywnych społecznie grup może doprowadzić do niebezpiecznej mutacji, która może być częściowo odporna na szczepionki.

Może to zniweczyć plan premiera Borisa Johnsona dotyczący ponownego otwarcia wszystkich sektorów gospodarki i wszelkich prawnych ograniczeń dotyczących dystansu społecznego z 21 czerwca.

READ  Krótszy czas oczekiwania między COVID-19 a opcjonalnym su