Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Różowy gigantyczny księżyc rozświetli nocne niebo w Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu | Księżyc

Nocne niebo nad Wielką Brytanią ma oświetlić w przyszłym tygodniu gigantyczny różowy księżyc, chociaż nie będzie zauważalnej różnicy w kolorze, jak może sugerować nazwa.

Księżyc w pełni w kwietniu jest również znany jako „różowy księżyc”, ponieważ jego nazwa pochodzi od różowych kwiatów zwanych floksami, które kwitną wiosną.

Oczekuje się, że niebiańskie zdarzenie nastąpi tuż przed zachodem słońca we wtorek 27 kwietnia, gdy księżyc wschodzi na wschodzie i będzie widoczny do zachodu na zachodzie następnego ranka.

Jest to również gigantyczny księżyc, ponieważ księżyc w pełni nastąpi, gdy znajdzie się w pobliżu swojego najbliższego punktu na orbicie Ziemi.

Anna Ross, astronom z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich, powiedziała PA Media: „Średnia odległość Księżyca od Ziemi wynosi 384 400 kilometrów, ale Księżyc osiągnie swój najbliższy punkt w tym miesiącu księżycowym 27 kwietnia o 16:24, kiedy będzie w odległości 357 379 km.

„Dokładny moment pełni księżyca najbliżej tego punktu – czyli księżyc olbrzymi – również przypada na 27 kwietnia, ale o godzinie 04:31. Oznacza to, że najlepszy czas na obserwację tego gigantycznego księżyca przypada w dowolnym momencie w nocy 27 kwietnia – kiedy księżyc wschodzi na wschodzie. Tuż przed zachodem i zachodzi na zachodzie o wschodzie słońca. „

W tym czasie naturalny satelita Ziemi będzie nadal o 14% większy i 30% jaśniejszy.

Ross powiedział: „Gigantyczny księżyc jest wynikiem pełni księżyca, kiedy księżyc znajduje się w pobliżu swojego najbliższego punktu na orbicie Ziemi. Może się to zdarzyć, ponieważ księżyc obraca się wokół Ziemi po torze eliptycznym, a nie kołowym.

„Ponieważ oznacza to, że księżyc jest trochę bliżej nas, na niebie wydaje się nieco większy”.

Następny gigantyczny księżyc będzie widoczny w maju.