Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Historyczny” przełom szczepionkowy w światowej wojnie przeciwko malarii

Wydane w:

Brytyjscy naukowcy powiedzieli w piątek, że nowa szczepionka przeciwko malarii okazała się skuteczna w badaniach na dzieciach o 77%, podczas gdy może zmienić zasady gry w obliczu śmiertelnej choroby przenoszonej przez komary.

W badaniu klinicznym w Burkina Faso pojawił się Matrix-M Serum Naukowcy z Oxfordu stwierdzili w oświadczeniu, że – opracowanym przez Jenner Institute na Uniwersytecie w Oksfordzie – okazało się, że jest skuteczny w 77 procentach po tym, jak 450 niemowląt w 2019 roku było obserwowanych przez rok.

Nie zgłoszono żadnych poważnych zdarzeń niepożądanych.

Jest to pierwsza kandydat na szczepionkę malaria Przekroczyć cel wyznaczony przez ONZ Światowa Organizacja Zdrowia, Aby naukowcy stworzyli 75-procentową dawkę skuteczności do 2030 roku.

Szersze badanie „Fazy 3” z udziałem 4800 dzieci zostanie teraz przeprowadzone w czterech krajach afrykańskich we współpracy z Instytutem Serum w Indiach i amerykańską firmą farmaceutyczną Novavax.

Profesor Adrian Hill, prezes Instytutu Jennera – który opracował szczepionkę na koronawirusa, która jest obecnie rozprowadzana na całym świecie przez anglo-szwedzkiego giganta farmaceutycznego AstraZeneca – powiedział, że wyniki testu reprezentowały „wspaniały dzień” w globalnej walce z malarią.

Powiedział agencji prasowej Autonomii Palestyńskiej: „Musimy budować na tym, musimy utrzymać wszystkie nasze żołądki w ruchu, musimy unikać wszelkich sygnałów bezpieczeństwa, ale myślę, że możliwości są teraz na naszą korzyść i możemy ominąć że.” Agencja.

Zauważył, że szczepionki przeciwko Covid-19 zostały szybko zatwierdzone, podczas gdy pierwsze próby jednej przeciwko malarii sięgają lat czterdziestych XX wieku.

Przed niedzielą Światowego Dnia Malarii agencja ONZ ds. Zdrowia podkreśliła, że ​​wykorzenienie choroby, która co roku zabija około 400 000 ludzi na całym świecie, jest „celem wykonalnym dla wszystkich krajów”.

Ale przełom szczepionkowy jest nadal niezbędny, a premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson Powiedział, że wynik procesu w Oksfordzie był „historycznym osiągnięciem”.

READ  Dodanie krótkoterminowego ADT do zwiększania dawki RT nie poprawia przeżywalności w raku prostaty

„Malaria zabija co roku setki tysięcy dzieci. Skuteczna szczepionka pokazuje potencjał zakończenia tej globalnej tragedii” – powiedział na Twitterze.


Dzieci są bardziej narażone

„Malaria zabiła w zeszłym roku co najmniej cztery razy więcej ludzi w Afryce niż Covid” – powiedział Hill.

„ I nikt przez chwilę nie pytał, czy Covid powinien przejść przez awaryjne użytkowanie i przegląd licencji w Afryce – oczywiście zrobił to bardzo szybko.

„Dlaczego więc nie nadać priorytetu chorobie, która zabija najpierw dzieci, a nie osoby starsze, a na pewno zabija ogromną liczbę ludzi, aby uzyskać pozwolenie na nagłe użycie w Afryce?”

Instytut Serum zobowiązał się do dostarczania co najmniej 200 milionów dawek rocznie, a Hill powiedział, że Matrix-M „może mieć znaczący wpływ na zdrowie publiczne, jeśli zostanie uzyskana licencja”.

Szczepionkę podano w randomizowanym, kontrolowanym badaniu 450 niemowląt i dzieci w wieku od 5 do 17 miesięcy. Zamiast tego grupa kontrolna otrzymała szczepionkę przeciwko wściekliźnie.

Rok później dzieci otrzymały szczepionkę przypominającą.

„Malaria jest jedną z głównych przyczyn śmiertelności dzieci w Afryce” – powiedział profesor Charlemagne Ouedraogo, minister zdrowia Burkina Faso.

„Poparliśmy testy grupy nowych kandydatów na szczepionki w Burkina Faso, a te nowe dane pokazują, że licencja na nową szczepionkę, która jest wysoce korzystna dla malarii, może nastąpić w nadchodzących latach”.

„Będzie to bardzo ważne nowe narzędzie do kontrolowania malarii i ratowania wielu istnień”.

Wyniki badania klinicznego zostały przedstawione w przedrukowanym artykule na stronie internetowej brytyjskiego czasopisma medycznego The Lancet.

(AFP)