Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Załoga przybywa na stację kosmiczną na pokładzie poddanej recyklingowi kapsuły SpaceX | Kosmiczne wiadomości

Czterech astronautów ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Japonii zostało po raz pierwszy wysłanych na orbitę przez rakietę wspomagającą pochodzącą z poprzednich misji kosmicznych.

NASA poinformowała w sobotę, że czterech astronautów przybyło na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na pokładzie kapsuły SpaceX Endeavour Crew Dragon, stając się pierwszą załogą wysłaną na orbitę przez rakietę wspomagającą odzyskaną z poprzedniego lotu kosmicznego.

Załoga złożona z trzech mężczyzn i kobiety ze Stanów Zjednoczonych, Japonii i Francji przybyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną wczesnym rankiem w sobotę po 23-godzinnym locie.

Przybyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną w tej samej kapsule, z której korzystała pierwsza załoga SpaceX w maju zeszłego roku.

„Ich przybycie oznacza, że ​​na pokładzie naszego orbitalnego laboratorium znajduje się teraz 11 osób, których nie widzieliśmy od czasów promów kosmicznych. Obfitość” – pisze na Twitterze NASA wraz z filmem przedstawiającym nową załogę astronautów.

Port dokujący Endeavour został zamknięty krótko po godzinie 09:00 GMT, 420 kilometrów (260 mil) nad południowym Oceanem Indyjskim, NASA Powiedział Obecna sytuacja.

Na pokładzie znajdowało się dwóch astronautów NASA – dowódca misji Shane Kimbro, lat 53, i pilot Megan MacArthur, lat 49 – wraz z japońskim astronautą Akihiko Hoshidem, lat 52 i innym specjalistą ds. Misji Thomasem Pesquetem, lat 43. Jest francuskim inżynierem z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

NASA powiedziała, że ​​załoga przebywa na sześciomiesięcznej misji naukowej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

– powiedział Pesquet, astronauta z Francji.

„Nie możemy się doczekać rozpoczęcia pracy na stacji kosmicznej, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co nas czeka w tej przygodzie”.

READ  Badanie wykazało, że skuteczność szczepionek SARS-CoV-2 zgłaszanych w badaniach fazy 3 spada wraz ze wzrostem pandemii w ośrodkach badawczych.

Misja jest drugim „operacyjnym” zespołem stacji kosmicznej, który NASA wysłała na pokład Crew Dragon od czasu wznowienia lotów kosmicznych z amerykańskiej ziemi w zeszłym roku po dziewięcioletniej przerwie.

Jest to również trzeci lot załogowy, który zostanie wystrzelony na orbitę w ciągu 11 miesięcy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego NASA z SpaceX, firmą rakietową założoną w 2002 roku przez Elona Muska, dyrektora generalnego producenta pojazdów elektrycznych Tesla Inc.

Ten zrzut ekranu, zaczerpnięty z transmisji na żywo Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA), pokazuje statek kosmiczny SpaceX Crew Dragon około 20 metrów od punktu dokowania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 24 kwietnia. [NASA/AFP]