Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Supernatural Pink Moon” rozświetla brytyjskie niebo w tym tygodniu – najlepszy czas, aby go zobaczyć (za jednym zamachem) | Wiadomości naukowe i technologiczne

Największy i najjaśniejszy „różowy gigantyczny księżyc” będzie widoczny na nocnym niebie w tym tygodniu, ale jest jeden problem – księżyc w rzeczywistości nie będzie różowy.

Pełnia księżyca w kwietniu nazywana jest „różową” z powodu wiosny, kiedy floks kwitnie w żywych odcieniach tego konkretnego koloru.

W tym roku jest to również gigantyczny księżyc, kiedy znajduje się w swoim najbliższym punkcie na orbicie – dzięki czemu planeta wydaje się 14% większa i 30% jaśniejsza.

obrazek:
Floks przybywa na Wenus w czasie pełni księżyca w kwietniu

Anna Ross, astronom z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich, powiedziała: „Średnia odległość Księżyca od Ziemi wynosi 384 400 kilometrów, ale Księżyc osiągnie swój najbliższy punkt w tym miesiącu księżycowym 27 kwietnia (we wtorek) o godzinie 16:24, kiedy jest włączona Po 357 379 km.

„ Dokładny moment pełni księżyca najbliżej tego punktu – to znaczy gigantycznego księżyca – jest również 27 kwietnia, ale o 4.31 rano.

„Oznacza to, że najlepszy czas na obserwację tego gigantycznego księżyca to noc 27 kwietnia – kiedy księżyc wschodzi na wschodzie tuż przed zachodem i zachodzi na zachodzie o wschodzie słońca”.

Ross dodał: „Gigantyczny księżyc jest wynikiem pełni księżyca, kiedy księżyc znajduje się w pobliżu swojego najbliższego punktu względem Ziemi na swojej orbicie.

„Może się tak zdarzyć, ponieważ Księżyc obraca się wokół Ziemi po torze eliptycznym, a nie kołowym.

„Ponieważ oznacza to, że księżyc jest trochę bliżej nas, na niebie wydaje się nieco większy”.

Nie będziesz musiał długo czekać, jeśli to przegapisz – następny gigantyczny księżyc będzie widoczny w maju.

READ  Phenomix Sciences ujawnia test głodnego mózgu w medycynie precyzyjnej otyłości