Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakażenie COVID-19 u matki zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej i urodzenia martwego dziecka

Innowacyjne dostarczanie cząsteczek SARS-CoV-2 (nie w skali). Źródło: Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, Narodowe Instytuty Zdrowia

Osoby, które zaraziły się COVID-19 w czasie ciąży, częściej miały słabe wyniki porodu, w tym przedwczesny poród, mały wiek ciążowy, niską masę urodzeniową i urodzenie martwego dziecka. Słabe wyniki w przypadku porodów przedwczesnych i urodzeń martwych obserwowano głównie u osób zakażonych SARS-CoV-2 w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, podczas gdy niewielki wzrost wskaźników dla wieku ciążowego był w dużej mierze spowodowany zakażeniem w trzecim trymestrze ciąży.

W badaniu prowadzonym przez Instytut Biologii Systemów zbadano elektroniczną dokumentację medyczną ponad 18 000 osób, które wykonały testy SARS-CoV-2 podczas ciąży. Naukowcy porównali wyniki nieszczepionych osób, które dały pozytywny wynik podczas ciąży – łącznie 882 – z tymi, które dały wynik negatywny.

„Odkryliśmy, że zakażenie SARS-CoV-2 wskazuje na zwiększony odsetek porodów przedwczesnych i urodzeń martwych, spowodowany głównie przez pierwszą infekcję i Rozdział II „Pojedynczym największym predyktorem wieku ciążowego w chwili urodzenia jest wiek ciążowy w chwili urodzenia, przy czym wcześniejszy wiek w chwili urazu wiąże się z wczesnym wiekiem ciążowym w momencie urodzenia” – powiedziała dr Samantha Pekos, pierwsza autorka badania.

Osoby biorące udział w badaniu miały łagodną lub umiarkowaną infekcję SARS-CoV-2. Ciężkość zakażenia COVID-19 u matki nie była skorelowana wiek ciążowy Przy urodzeniu. Ponadto, słabe wyniki porodu były obecne, nawet jeśli COVID-19 matek nie powodował poważnych problemów z oddychaniem podczas infekcji.

Wyniki opublikowano dzisiaj w czasopiśmie Cyfrowe zdrowie Lancet Jest to jeden z pierwszych powodów, dla których ostatnia jedna trzecia infekcji SARS-CoV-2 wpływa na wyniki porodu.

Osoby z grupy SARS-CoV-2-dodatnich częściej miały Latynosów, pochodzenie etniczne inne niż Azjaci lub biali, ubezpieczenie zdrowotne, niższy wiek, wyższy BMI, niższy poziom wykształcenia i inne czynniki, o których wiadomo, że są związane z niekorzystnymi wynikami porodu. . Aby to wyjaśnić i dokonać prawdziwego porównania jabłka z jabłkami, naukowcy zastosowali technikę statystycznego dopasowywania, która kontrolowała zmienne zakłócające.

„Osoby w ciąży są bardziej narażone na niekorzystne skutki po zakażeniu SARS-CoV-2, nawet gdy COVID-19 u matki jest mniej dotkliwy i mogą odnieść korzyści ze zwiększonego nadzoru po infekcji” – powiedziała dr Jennifer Hadlock, autorka wywiadu w książka. Referat i adiunkt w ISB. „Zdrowie matki i płodu jest narażone na zwiększone ryzyko zarażenia się COVID-19. Dlatego wzmacnia to znaczenie ochrony kobiety w ciąży,” ona dodała.

Badanie przeprowadzono zanim szczepionki przeciw COVID-19 były szeroko dostępne w Stanach Zjednoczonych. Istnieje możliwość przeprowadzenia przyszłych badań w celu sprawdzenia, czy szczepienia pomagają zapobiegać niekorzystnym skutkom porodu w przypadkach paranormalnych.

Ten projekt badawczy był wynikiem współpracy ISB i Providence.


Badanie mówi, że szczepionka COVID-19 nie zwiększa ryzyka porodu przedwczesnego


więcej informacji:
Wpływ czasu zakażenia matki SARS-CoV-2 na wyniki porodu: retrospektywne, wieloośrodkowe badanie kohortowe, Cyfrowe zdrowie Lanceti www.thelancet.com/journals/lan… (21) 00250-8 / pełny tekst

Prezentowane przez Instytut Biologii Systemów

cytat: Zakażenie COVID-19 u matki zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej i urodzenia martwego dziecka (2022, 13 stycznia) Pobrane 13 stycznia 2022 z https://medicalxpress.com/news/2022-01-maternal-covid-infection -przedwczesny – poród.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  SpaceX uruchamia pierwszą na świecie „amatorską załogę kosmiczną” orbitującą wokół Ziemi | SpaceX