Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacja Covid-19: 5656 nowych przypadków, sześć kolejnych zgonów, wariant BA.4 zgłoszony w Nowej Zelandii

Odnotowano 5 656 nowych przypadków Covid-19 w społeczności i sześć kolejnych zgonów, przy czym Nowa Zelandia odnotowała również swój pierwszy przypadek BA.4 Omicron.

zdjęcie: 123rf.com

Siedmiodniowa średnia krocząca dla dzisiejszych numerów spraw wynosi 7414, w porównaniu z 8435 tydzień temu.

Ministerstwo Zdrowia podało w dzisiejszym oświadczeniu, że w szpitalu jest 466 osób, nieco mniej niż wczoraj, z 16 osobami na oddziale intensywnej terapii.

Powiedziała, że ​​osoba, która podróżowała z zagranicy do Nowej Zelandii, potwierdzono, że ma wariant BA.4 Omicron – pierwsze znane odkrycie wariantu w Nowej Zelandii.

„Osoba przybyła do Nowej Zelandii z Republiki Południowej Afryki 22 kwietnia, miała pozytywny wynik testu RAT następnego dnia i pozytywny test PCR 24 kwietnia. Przeprowadzono sekwencjonowanie całego genomu w ramach bieżącego monitorowania granic pod kątem pojawiających się wariantów, a następnie potwierdzono BA 4 wariant.

„Temat przestrzegał wszystkich wymagań dotyczących testowania i raportowania, co pozwoliło na szybką identyfikację nowej zmiennej podrzędnej i odizolowanie jej w domu”.

Departament powiedział, że BA.4 został zgłoszony w Afryce Południowej i Europie, a przypadek został zgłoszony w Nowej Południowej Walii kilka dni temu.

„Przybycie tej zmiennej podrzędnej w Nowej Zelandii nie jest nieoczekiwane. W tym momencie ustawienia zdrowia publicznego, które już obowiązują w zakresie zarządzania innymi wariantami Omicron, są oceniane jako odpowiednie do podawania BA.4 i nie ma żadnych zmian wymagany.”

Departament stwierdził, że nie ma jeszcze dowodów na to, że BA.4 jest bardziej zakaźny lub powoduje poważniejszą chorobę niż inne szczepy Omicron, takie jak podwariant BA.2 Omicron, który spowodował „znaczną większość” infekcji w Nowej Zelandii.

„Określenie powagi każdego nowego wariantu lub zmiennej podrzędnej może zająć tygodnie lub miesiące, więc Departament Zdrowia będzie nadal uważnie monitorować pojawiające się dowody”.

Dwa inne podtypy Omicron – BA.2.12.1 i BA 2.12.2 – zostały wykryte u dwóch osób, które po raz pierwszy powróciły do ​​Nowej Zelandii z podróżnych, którzy przybyli 11 i 15 kwietnia. Ministerstwo stwierdziło, że żadna z dwóch podwariantów nie jest obecnie uważana za powód do niepokoju.

READ  Starszy dyplomata łapie Covid-19 podczas zagranicznej podróży handlowej

Zgony i przypadki

Sześć nowych zgonów zgłoszonych dzisiaj obejmuje cztery kobiety i dwóch mężczyzn. Trzech z nich miało 70 lat, a 3 80 lat. Jedna osoba pochodziła z Northland, jedna z Taranaki, dwie z Waikato i dwie z Canterbury.

Te zgony zwiększają całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów w Nowej Zelandii z powodu Covid-19 do 750.

Przypadki zgłoszono dzisiaj w Northland (139), Auckland (606), Waikato (341), Bay of Plenty (175), Lakes (116), Hawke’s Bay (149), Mid Central (202), Wanganui (64), Taranaki (149), Tairāwhiti (99), Wairarapa (58), Capital and Coast (360), Hutt Valley (152), Nelson Marlborough (222), Canterbury (931), South Canterbury (118), South (625) i West Wybrzeża DHB .

Ministerstwo poinformowało, że na granicy zidentyfikowano również 62 przypadki.

to było tam? Siedem zgonów osób z Covid-19 i 7043 więcej przypadków wspólnotowych zidentyfikowanych wczoraj.

Obecnie w Nowej Zelandii jest 933 464 potwierdzonych przypadków Covid-19