Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Internetowa armia fanów duchów wzmacnia globalne przesłanie do Chin

Rządząca w Chinach Partia Komunistyczna otworzyła nowy front w swojej długiej i ambitnej wojnie, aby ukształtować światową opinię publiczną: zachodnie media społecznościowe.

Liu Xiaoming, który niedawno zrezygnował z funkcji ambasadora Chin w Wielkiej Brytanii, jest jednym z żołnierzy partii odnoszących największe sukcesy na najnowocześniejszym internetowym polu bitwy. Dołączył do Twittera w październiku 2019 r., Gdy dziesiątki chińskich dyplomatów gromadziły się na Twitterze i Facebooku, z których oba są zakazane w Chinach.

Od tego czasu Liu błyskotliwie podniósł swój publiczny profil, zyskując ponad 119 000 obserwujących, gdy przekształcił się w Model nowej, wyostrzonej chińskiej dyplomacji – „wilczy wojownik”, Termin zapożyczony od tytułu najbardziej dochodowego chińskiego filmu akcji.

„Jak widzę, są ludzie nazywani„ wilczymi wojownikami ”, ponieważ na świecie są„ wilki ”, a do walki z nimi potrzeba wojowników – powiedział w lutym na Twitterze Liu, obecnie specjalny przedstawiciel Chin do spraw Półwyspu Koreańskiego.

Czytaj więcej:
* Ambasada Chin publikuje „propagandowe” informacje o Xinjiang dla fanów Nowej Zelandii
* Parlament jednogłośnie ogłasza „rażące naruszenia praw człowieka” wobec Ujgurów w Chinach
* Jacinda Ardern mówi, że spory z Chinami „ stają się coraz trudniejsze do pogodzenia ”
* Za agresywną chińską dyplomacją: „wilczy wojownicy” są gotowi do odpowiedzi

Jego zbiór postów – niepewnych i odważnych odpowiedzi na zachodnie anty-chińskie uprzedzenia wobec fanów oraz agresywny atak jego krytyków – został opublikowany ponownie ponad 43 000 razy od czerwca do lutego.

Ale większość popularnego wsparcia, które wydawało się, że Liu i kilku jego rówieśników z Twittera zostało wyprodukowanych w rzeczywistości.

Ambasador Chin w Wielkiej Brytanii, Liu Xiaoming, wyjechał, rozmawia z księciem Williamem, księciem Cambridge, podczas ceremonii wręczenia Tusk Conservation Awards w Victoria and Albert Museum w Londynie w 2016 roku.

Stuart C. Wilson

Ambasador Chin w Wielkiej Brytanii, Liu Xiaoming, wyjechał, rozmawia z księciem Williamem, księciem Cambridge, podczas ceremonii wręczenia Tusk Conservation Awards w Victoria and Albert Museum w Londynie w 2016 roku.

Śledztwo na siedem miesięcy wcześniej Agencja prasowa I Oxford Internet Institute, Wydział Uniwersytetu Oksfordzkiego odkrył, że rozwój Chin na Twitterze był wspierany przez armię fałszywych kont, które dziesiątki tysięcy razy przesyłały dalej tweetami chińskich dyplomatów i rządowe media, wzmacniając tajną propagandę, która może dotrzeć do setek milionów ludzi – często bez ujawniając fakt, że treść jest sponsorowana przez rząd.

READ  Matka Nawalnego twierdzi, że widziała ciało i podczas pogrzebu wywierała na nią presję

Ponad połowa tweetów, które Liu uzyskał od czerwca do stycznia, pochodziła z kont zawieszonych przez Twittera za naruszenie zasad platformy, które zabraniają manipulacji. Ogólnie więcej niż jeden na dziesięciu, który przesłał dalej na Twitterze 189 chińskich dyplomatów w tym czasie, pochodził z kont zawieszonych przez Twittera do 1 marca.

Jednak komentarz Twittera nie powstrzymał prochińskich fanfar. Dodatkowy zestaw fałszywych kont, z których wiele podszywa się pod obywateli Wielkiej Brytanii, nadal generował treści chińskiego rządu, gromadząc ponad 16 000 ponownych tweetów i odpowiedzi, zanim Twitter na stałe zawiesił je za manipulowanie platformą pod koniec ubiegłego miesiąca i na początku tego miesiąca, w odpowiedzi na AP I Oxford Internet Institute Dochodzenie.

Ta wyobraźnia popularności mogłaby umocnić pozycję chińskich posłańców, tworząc miraż o szerokim poparciu. Może również zniekształcić algorytmy platformy, które mają na celu zwiększenie dystrybucji popularnych postów, potencjalnie narażając bardziej realnych użytkowników chińskiej propagandy rządowej. Chociaż fałszywe konta indywidualne mogą wydawać się nieskuteczne same w sobie, z biegiem czasu i na dużą skalę takie sieci mogą zniekształcać środowisko informacyjne, pogłębiając zasięg i autentyczność chińskich wiadomości.

„Masz powolne przesunięcie sejsmiczne na kontynencie, ale ma duże znaczenie w narracji” – powiedział Timothy Graham, starszy wykładowca na Queensland University of Technology, który bada sieci społecznościowe. „Skieruj to trochę w czasie, może to mieć ogromny wpływ”.

Twitter i inne zostały zidentyfikowane przez nieoryginalne sieci prochińskie. Ale AP Dochodzenie Oxford Internet Institute po raz pierwszy pokazuje, że powszechne nieautentyczne wzmocnienie doprowadziło do szerokiego rozpowszechniania informacji na kontach mediów rządowych i stanowych, co jest dodatkowym dowodem na to. Apetyt Pekinu na kierowanie opinią publiczną – Potajemnie, w razie potrzeby – wykracza poza jej granice i wykracza poza podstawowe interesy strategiczne, takie jak TajwanI Hongkong I Xinjiang.

READ  Dzwonki ostrzegawcze od ekspertów ds. zdrowia Partii Narodowej o zdolności systemu opieki zdrowotnej do radzenia sobie z większą liczbą przypadków COVID-19

Usunięcia z Twittera często następują po tygodniach lub miesiącach aktywności. I wszyscy powiedzieli, AP Oxford Internet Institute zidentyfikował 26 879 kont, które umożliwiły chińskim dyplomatom lub państwowym mediom przesyłanie dalej tweetów prawie 200 000 razy przed zawieszeniem. Stanowiły one duży udział – czasami ponad połowę – wszystkich retweetów wielu kont dyplomatycznych na Twitterze.

Nie było możliwe ustalenie, czy rachunki były sponsorowane przez rząd chiński.

Powiedział Twitter AP Kilka kont zostało ukaranych za manipulowanie, ale odmówili podania szczegółów na temat innych naruszeń platformy, którymi mogli się bawić. Twitter poinformował, że bada, czy działalność ta była operacją medialną państwową.

Rzecznik Twittera powiedział w oświadczeniu: „Będziemy nadal badać i podejmować środki, które naruszają politykę manipulowania platformą, w tym kontami powiązanymi z tymi sieciami”.

„Jeśli mamy wyraźne dowody operacji na informacjach państwowych, naszym głównym priorytetem jest egzekwowanie naszych zasad i usuwanie kont zaangażowanych w to zachowanie. Po zakończeniu dochodzenia ujawniamy wszystkie konta i treści w naszych publicznych archiwach”.

Prezydent Chin Xi Jinping wygłasza przemówienie za pośrednictwem łącza wideo podczas ceremonii otwarcia dorocznej konferencji Boao Forum for Asia (BFA) w Pekinie w kwietniu.

Jo Peng / AP

Prezydent Chin Xi Jinping wygłasza przemówienie za pośrednictwem łącza wideo podczas ceremonii otwarcia dorocznej konferencji Boao Forum for Asia (BFA) w Pekinie w kwietniu.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że nie stosuje oszustwa w mediach społecznościowych. „Nie ma czegoś takiego jak wprowadzająca w błąd propaganda, ani eksport szablonu dyrektyw opinii publicznej przez Internet” – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu dla Associated Press.

„Mamy nadzieję, że zainteresowane strony zrezygnują z dyskryminującego stanowiska, zdejmą kolorowe okulary i przyjmą pokojowe, obiektywne i racjonalne podejście w duchu otwartości i inkluzywności”.

Wkład w powstanie raportu miał Chen Si z Szanghaju, badacz Associated Press.