Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: australijski minister ds. imigracji cofa wizę Novakowi Djokovicowi

Po tym, jak przyznał w tym tygodniu, że wiedział, że ma COVID-19, kiedy pojawił się publicznie, australijska wiza Novaka Djokovica została cofnięta. Wideo / BBC

Serbski tenisista Novak Djokovic ma zostać deportowany z Australii po tym, jak rząd federalny postanowił cofnąć wizę mistrzowi Wielkiego Szlema.

Decyzja o cofnięciu wizy Djokovicowi została uchylona w zeszłym tygodniu w Federalnym Sądzie Okręgowym w poniedziałek, ale federalny minister imigracji Alex Hawke nadal ma ostatnie słowo w sprawie tego, czy świat nr 1 może pozostać w kraju.

Hawk otrzymał zadanie zadecydowania, czy 34-latek stanowił zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa społeczności australijskiej, ale „bardzo długie prośby” ze strony zespołu prawnego Djokovica opóźniły decyzję.

A w piątkowe popołudnie potwierdzono, że Djokovic został deportowany po katastrofie związanej z ogłoszeniem podróży.

„Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133c ust. 3 ustawy o imigracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovica ze względu na stan zdrowia i porządek, rozumiejąc, że jest to w interesie publicznym”, powiedział Hook . zezwolenie.

„Ta decyzja jest następstwem nakazu Federalnego Sądu Okręgowego i Rodzinnego z 10 stycznia 2022 r., który uchylił wcześniejszą decyzję o unieważnieniu ze względu na sprawiedliwość proceduralną.

„Podejmując tę ​​decyzję, dokładnie rozważyłem informacje przekazane mi przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Australian Border Force i pana Djokovica.

„Rząd Morrison jest mocno zaangażowany w ochronę granic Australii, szczególnie w związku z pandemią COVID-19. Dziękuję Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i funkcjonariuszom australijskich sił granicznych, którzy codziennie pracują, aby służyć interesom Australii w coraz bardziej wymagających środowiskach operacyjnych”.

Oczekuje się, że prawnicy Djokovica wystąpią o natychmiastowy nakaz, który pozwoli mu pozostać i zagrać swoją pierwszą rolę w Australian Open do czasu przyspieszonego procesu w przyszłym tygodniu.

„Stop tej katastrofie”: atak serca senatora

Wcześniej tasmański senator Jackie Lambie wezwał ministra ds. imigracji Alexa Hawke’a do podjęcia decyzji w sprawie sagi wizowej Novaka Djokovica, opisując sytuację jako „absolutny chaos”.

„Może nadszedł czas, aby zatrzymać tę katastrofę i zakończyć ją raz na zawsze” – powiedział Lampe dziś rano na kanale dziewiątym.

READ  Covid-19: Podróżuj na własne ryzyko, mówi Hepkins, ponieważ Fidżi planuje ponownie otworzyć dla turystów od 1 grudnia

„Podejmij decyzję, Alex Hawke, a gdzie jesteś? Zaginął w akcji? Podejmij decyzję.

Ćwiczenia Djokovic w Margaret Court Arena.  Zdjęcie / AP
Ćwiczenia Djokovic w Margaret Court Arena. Zdjęcie / AP

„Jeśli nie możesz zdecydować się na Novaka Djokovica, mój Boże, jak zarządzacie krajem? To absolutny bałagan. Nie wspominając już o tym, co sprawia, że ​​patrzymy na resztę świata. To zdecydowanie szok”.

Shane Warren waży

Shane Warren postawił na skandal, przenosząc się w piątek na Twittera, by powiedzieć, że Australia „ma prawo” do wydalenia Djokovica, jeśli błędnie przedstawił się na formularzach wjazdu transgranicznego i mieszał się publicznie, gdy był zarażony wirusem Covid.

„Novak jest niesamowitym tenisistą i jednym z najlepszych wszech czasów. Bez wątpienia. Ale kłamał na temat formularzy zgłoszeniowych, był publicznie, kiedy dowiedział się, że ma COVID i teraz ma problemy prawne” – napisał Warren na Twitterze. – Ma prawo nie być wyzywanym, ale Oz ma prawo go wyrzucić! Zgadzam się?

„Oczywiście kłamał”: Joker nasila się

Amerykański dziennikarz Gemmel Hill dołączył do Djokovica podczas występu na żywo z CNN w piątek (AEDT).

„Jeśli byłeś kimś, kto mieszkał w Australii, która jest krajem, w którym obowiązują jedne z najsurowszych zasad, jakie widzieliśmy na całym świecie, i musiałeś się zaszczepić, musiałeś zachować dystans społeczny, musiałeś trzymać się wszystkich te różne przepisy”.

„Oto ten facet, który wyraźnie skłamał na temat swojego zamówienia, kiedy podróżował do innego kraju.

„Wciąż pojawia się wiele pytań dotyczących tego, kiedy w zeszłym miesiącu związał się z Covidem. Wyraźnie próbuje ominąć zasady”.

Gracze również zgłaszali swoje obawy. Piąty zawodnik Australian Open, Andrey Rublev, powiedział rosyjskiej agencji prasowej TASS: „Sytuacja z Novakiem jest bardzo zagmatwana. Nie znamy wszystkich szczegółów.

„Umowy osobiste nie dają graczowi prawa do przekroczenia granicy, prawem jest prawo kraju.

„Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji. Nic na to nie poradzę, ale wzruszam ramionami i żałuję, że zamiast tenisa wszyscy dyskutują o tych sprawach”.

Była australijska gwiazda Sam Groth powiedziała, że ​​sytuacja wywołała dramat w szatni.

„To zaczyna mieć wpływ na graczy, sposób, w jaki się przygotowują, a wczoraj czekali około dodatkowej godziny, aby zobaczyć, z kim grają” – powiedział dzisiaj Groth.

„Wielu graczy podjęło decyzję o zaszczepieniu się na Australian Open, chcąc nie chcąc.

Serbscy kibice Novaka Djokovica czekają przed hotelem Park.  Zdjęcie / AP
Serbscy kibice Novaka Djokovica czekają przed hotelem Park. Zdjęcie / AP

„Myślę, że wielu facetów, którzy podjęli decyzję tylko po to, by móc przyjechać do Melbourne Park, teraz czuje, że to jedna zasada dla Novaka i jedna zasada dla wszystkich innych”.

READ  Internetowa armia fanów duchów wzmacnia globalne przesłanie do Chin

Tragedia: romans Djokovica zawstydza Melbourne

Komisja Melbourne, organizacja reprezentująca i promująca sektory sztuki i biznesu w mieście, skrytykowała sprawę Djokovica i jej wpływ na wiktoriańską stolicę.

Panel określił sytuację jako „wstydliwą” i „katastrofę”, gdy dyrektor generalny Martin Letts wskazał palcem na wszystkie zaangażowane strony za niewłaściwą obsługę chaosu wizowego. W rozmowie z The Age Letts powiedział, że saga słabo odbija się na Melbourne.

„Wiza Djokovica i epickie szczepienia odbijały się słabo na wszystkich uczestnikach, co jest tragedią, biorąc pod uwagę doskonałość naszej infrastruktury i planowania turniejów” – powiedział Letts.

Mistrz mężczyzn, obrońca Novak Djokovic, śmieje się, odpoczywając podczas sesji treningowej na Margaret Court Arena przed Australian Open.  Zdjęcie / AP
Mistrz mężczyzn, obrońca Novak Djokovic, śmieje się, odpoczywając podczas sesji treningowej na Margaret Court Arena przed Australian Open. Zdjęcie / AP

Niezależnie od tego, kto ma rację, a kto nie, (saga) pokazała mściwą i nietolerancyjną twarz Australii, na którą nie możemy sobie pozwolić, ponieważ staramy się ponownie otworzyć na świat.

„Jako światowe wydarzenia i sportowa stolica Australii naprawdę chcemy być postrzegani jako skuteczni i mile widziani, gdy wychodzimy z jednej z najbardziej zamkniętych jurysdykcji na świecie w 2020 i 2021 roku.

„Nie możemy pozwolić, aby porażka Australian Open nadała ton przez resztę nadchodzących lat i pozostawić szeroko otwarte drzwi dla innych, aby wkroczyli i zdobyli naszą (główne wydarzenia) koronę, którą wykorzystają przy każdej okazji robić.”

Nalewanie zimnej wody na plotkę Novak

Hiszpańskie władze odrzuciły pogłoskę, że prowadzą śledztwo w sprawie Djokovica w związku z jego niedawną podróżą do tego kraju.

Ćwiczenia Djokovic w Margaret Court Arena.  Zdjęcie / AP
Ćwiczenia Djokovic w Margaret Court Arena. Zdjęcie / AP

W czwartek pojawiły się doniesienia, że ​​20-krotny zwycięzca jest badany po tym, jak niedawno wyjechał z Serbii do Hiszpanii, gdzie trenował przed Australian Open.

Korespondent tenisowy Gaspar Ribeiro Lanka napisał na Twitterze w czwartek: „Najnowsze wiadomości: COPE donosi, że rząd hiszpański bada teraz, czy nieszczepiony Novak Djokovic nielegalnie wjechał do kraju pod koniec grudnia. Od 20 września obywatele Serbii potrzebują certyfikatu Szczepionka lub specjalna zwolnienie wjechało na terytorium Hiszpanii, ale władze jak dotąd twierdzą, że nie otrzymały żadnego wniosku od Djokovic”.

Jednak zimna woda została nalana na podstawie sugestii, że Djokovic jest pod mikroskopem w Hiszpanii. „Wiadomości są fałszywe. Rząd tego nie zarządził i nie ma policyjnego śledztwa w sprawie sportowca” – powiedział Politico rzecznik hiszpańskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

READ  Epidemia Covid 19 Delta: „szczęśliwa ucieczka” Nowej Zelandii z firmą Omicron, gdy liczba przypadków za granicą osiągnęła rekordowy poziom

Gra w obwinianie wybuchła, gdy ujawniono plan Jokera

Djokovic podobno zakwestionuje każdą decyzję o deportacji w sądzie, jeśli Minster Hook zdecyduje się wydalić numer jeden na świecie.

The Age poinformował, że członek obozu Djokovica powiedział, że postępowanie prawne zostanie wszczęte natychmiast, jeśli zostanie poproszony o opuszczenie kraju, nawet po cofnięciu mu wizy w sądzie w poniedziałek.

Według raportu zespół Djokovica ma nadzieję, że jakiekolwiek wyzwanie prawne zostanie rozwiązane do niedzieli, co pozwoli Serbom na kontynuowanie turnieju Australian Open, który rozpoczyna się w poniedziałek, jeśli zakończy się sukcesem.

Tymczasem Herald Sun donosi, że źródła rządowe obwiniają Djokovica i jego obóz za stosowanie taktyki straganu, aby wziąć udział w sadze.

Saga Visa trwa

Djokovic, który nie jest odporny, otrzymał zwolnienie lekarskie, aby wziąć udział w pierwszym dużym turnieju w tym roku, ale kiedy przybył do Melbourne w zeszłym tygodniu, australijskie siły graniczne powiedziały mu, że nie ma wystarczających dowodów, aby udowodnić, że zwolnienie było uzasadnione.

Dziewięciokrotny mistrz Australian Open pozostał w hotelu w Melbourne do końca poniedziałkowego przesłuchania, kiedy został zwolniony z aresztu.

Zwolnienie Djokovica opierało się na jego przekonaniu i Tennis Australia, że ​​jego kontrakt z Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy był ważnym powodem, dla którego nie otrzymał szczepionki.

Rodzina Djokovica podziękowała fanom za wsparcie i broniła jego prawa do pobytu w Australii. W rozmowie z Sunrise na początku tego tygodnia, jego mama Dijana powiedziała: „Novak ma 34-35 lat, nawet jako matka nie mam innego wyjścia, jak tylko wywierać na niego presję.

„Ma swoją własną filozofię w swoim życiu. Jeśli myśli w ten sposób, mogę tylko powiedzieć w porządku.

„Wiem, że Novak jest najzdrowszym człowiekiem na świecie, jak sportowiec. Dba o swoje życie i swoje ciało tak bardzo, że nikt nie może sobie wyobrazić, jak. Jest oddany temu sportowi i oddany temu, co robi. Gra w tenisa i chce zostać na korcie, a wiem, że robi wszystko, aby zadbać o ciało, aby było zdrowe.

„Nie wiem, na czym polega problem, jeśli nie chce się szczepić. To jego wybór i każdy na tym świecie ma szansę podjąć decyzję. To jak prawa człowieka. Nie można go ścigać ani naciskać żeby to zrobił.