White Ferns przeciwko Anglii: Amy Jones i Charlie Dean nawiązali rekordową współpracę, która zapewniła im powrót do zwycięstwa

Anglia, która miała poważne kłopoty w pierwszym meczu ODI przeciwko White Ferns, potrzebowała czegoś wyjątkowego. Właśnie tego dokonało rekordowe na świecie partnerstwo.

Siódmy i ósmy odbijający w Anglii, Amy Jones (92 z 83) i Charlie Dean (42 z 70), osiągnęli wynik 130 niepokonanych, co stanowi najwyższy w historii duet z siódmą bramką, a Anglia odrobiła straty z 79 na 6, aby uszczypnąć pierwszy mecz z trzech meczów seria czterema bramkami.

White Ferns dobrze rozpoczęli mecz, po czym się rozpadli. Anglia upadła wcześnie i mocno zakończyła mecz.

Odbijając jako pierwsi, gospodarze mieli przewagę 139 przy dwóch w 30. secie dzięki 90 runom otwierającym, które prowadziły Susie Bates (50) i Bernadine Bezuidenhout (35). Potężny zestaw platformowy. Misja jest w połowie ukończona.

Jednak stracili ostatnie osiem bramek w zaledwie 68 seriach, co dało Anglii 208 zwycięstwa. Dean zakończyła mecz z wynikiem 3-57, stając się najszybszą kobietą, która osiągnęła 50 bramek w ODI (26 meczów).

17 overów w pościgu i niewielka suma wydawały się zbyt duże, ponieważ drużyna numer dwa na świecie walczyła z 79 na sześć.

Tammy Beaumont została usunięta z gry w pierwszej minucie przez Jessa Kerra, który w dziewiątej minucie zwolnił także kapitankę Anglii Heather Knight.

W ciągu czterech overów mecz odwrócił się od Nowej Zelandii, a bramka wciąż pozostawała do zdobycia. Maia Bouchier, czwarta gwiazda T20, uległa Lei Tahuhu i zdobyła 31 punktów, Nat Sciver-Brunt został wyprzedzony przez Hannah Rowe, gdy ta zdobyła dwie bramki po błędzie w polu gry, po czym Amelia Kerr uwięziła Alice Capsey LBW na kaczkę i oszukała Danniego Wyatta błąd, przez co Anglia musiała ponownie zdobyć 129 punktów, aby wygrać.

Jednak Nowa Zelandia nie zdobyła kolejnej furtki, ponieważ Jones i Dean znakomicie odzyskali siły, mając 52 piłki przed końcem.

READ  Sir Mark Todd został zbanowany na cztery miesiące

Zawodniczka meczu Jones zakończyła zawody zaledwie dwa razy mniej od swojego najlepszego wyniku w karierze i osiem razy mniej od swojej dziewiczej tony ODI.

„Całkiem nieźle” – stwierdziła Jones po meczu zapytana o ocenę swojej kariery. „Dużo pracowałem nad mentalnością związaną z bieganiem. Poczułem, że jest to obszar, w którym mogę spisać się lepiej. Bardzo się cieszę, że moja praca dzisiaj się opłaciła.

Amelia Kerr powiedziała, że ​​kolejne 20 runów lub kolejna bramka mogłyby odmienić losy jej drużyny.

„Pomyślałem, że Susie była fantastyczna i umieściłem tam platformę, ale straciliśmy bramki w wiązkach pośrodku. Myślałem, że Kate Cross rzuciła bardzo dobrze na tę furtkę. Wystarczyło, jeśli rzuciłeś piłkę długo i nie mieliśmy żadnych odpowiedzi zmiany tempa i różnorodności Jeśli uda nam się rzucić jeszcze kilka kręgli, aby dojść do 220-230, pomyślałem po starcie, że jesteśmy w stanie uzyskać plus 250. Ale patrząc na sprawę kręgli, jeden więcej bramek i mogliśmy obronić 200 runów.

„Niestety nie udało nam się zdobyć tej furtki. Myślę, że uderzyli niewiarygodnie dobrze” – dodał kapitan.