White Ferns przeciwko Anglii: Amy Jones i Charlie Dean nawiązali rekordową współpracę, która zapewniła im powrót do zwycięstwa

Anglia, która miała poważne kłopoty w pierwszym meczu ODI przeciwko White Ferns, potrzebowała czegoś wyjątkowego. Właśnie tego dokonało rekordowe na świecie partnerstwo.

Siódmy i ósmy odbijający w Anglii, Amy Jones (92 z 83) i Charlie Dean (42 z 70), osiągnęli wynik 130 niepokonanych, co stanowi najwyższy w historii duet z siódmą bramką, a Anglia odrobiła straty z 79 na 6, aby uszczypnąć pierwszy mecz z trzech meczów seria czterema bramkami.

White Ferns dobrze rozpoczęli mecz, po czym się rozpadli. Anglia upadła wcześnie i mocno zakończyła mecz.

Odbijając jako pierwsi, gospodarze mieli przewagę 139 przy dwóch w 30. secie dzięki 90 runom otwierającym, które prowadziły Susie Bates (50) i Bernadine Bezuidenhout (35). Potężny zestaw platformowy. Misja jest w połowie ukończona.

Jednak stracili ostatnie osiem bramek w zaledwie 68 seriach, co dało Anglii 208 zwycięstwa. Dean zakończyła mecz z wynikiem 3-57, stając się najszybszą kobietą, która osiągnęła 50 bramek w ODI (26 meczów).

17 overów w pościgu i niewielka suma wydawały się zbyt duże, ponieważ drużyna numer dwa na świecie walczyła z 79 na sześć.

Tammy Beaumont została usunięta z gry w pierwszej minucie przez Jessa Kerra, który w dziewiątej minucie zwolnił także kapitankę Anglii Heather Knight.

W ciągu czterech overów mecz odwrócił się od Nowej Zelandii, a bramka wciąż pozostawała do zdobycia. Maia Bouchier, czwarta gwiazda T20, uległa Lei Tahuhu i zdobyła 31 punktów, Nat Sciver-Brunt został wyprzedzony przez Hannah Rowe, gdy ta zdobyła dwie bramki po błędzie w polu gry, po czym Amelia Kerr uwięziła Alice Capsey LBW na kaczkę i oszukała Danniego Wyatta błąd, przez co Anglia musiała ponownie zdobyć 129 punktów, aby wygrać.

Jednak Nowa Zelandia nie zdobyła kolejnej furtki, ponieważ Jones i Dean znakomicie odzyskali siły, mając 52 piłki przed końcem.

READ  NRL 2024, tabela liderów Dally M, głosy w rundzie 8, Nicho Hynes, gwiazda Cronulla Sharks zajmuje pierwsze miejsce, aktualizacje i najnowsze punkty

Zawodniczka meczu Jones zakończyła zawody zaledwie dwa razy mniej od swojego najlepszego wyniku w karierze i osiem razy mniej od swojej dziewiczej tony ODI.

„Całkiem nieźle” – stwierdziła Jones po meczu zapytana o ocenę swojej kariery. „Dużo pracowałem nad mentalnością związaną z bieganiem. Poczułem, że jest to obszar, w którym mogę spisać się lepiej. Bardzo się cieszę, że moja praca dzisiaj się opłaciła.

Amelia Kerr powiedziała, że ​​kolejne 20 runów lub kolejna bramka mogłyby odmienić losy jej drużyny.

„Pomyślałem, że Susie była fantastyczna i umieściłem tam platformę, ale straciliśmy bramki w wiązkach pośrodku. Myślałem, że Kate Cross rzuciła bardzo dobrze na tę furtkę. Wystarczyło, jeśli rzuciłeś piłkę długo i nie mieliśmy żadnych odpowiedzi zmiany tempa i różnorodności Jeśli uda nam się rzucić jeszcze kilka kręgli, aby dojść do 220-230, pomyślałem po starcie, że jesteśmy w stanie uzyskać plus 250. Ale patrząc na sprawę kręgli, jeden więcej bramek i mogliśmy obronić 200 runów.

„Niestety nie udało nam się zdobyć tej furtki. Myślę, że uderzyli niewiarygodnie dobrze” – dodał kapitan.