Super Rugby Pacific: Huragan odniósł kontrowersyjne zwycięstwo nad Chiefs

TJ Perenara z drużyny Hurricanes podczas meczu 14. rundy Super Rugby Pacific pomiędzy Chiefs i Hurricanes na stadionie FMG w Hamilton.

Zimny ​​​​brett Cameron wkroczył do akcji, aby strzelić rzut karny w końcówce, aby pomóc Hurricanes odnieść dramatyczne zwycięstwo nad Chiefs przed wyprzedaną publicznością w Hamilton.

Zespół Hurricanes, zamknięty w wieku 17 lat i kończący się czas, otrzymał od Camerona kontrowersyjny rzut karny, dzięki któremu jego drużyna wróciła na szczyt tabeli Super Rugby Pacific.

Hurricanes wybiegli z bramek i w pierwszej połowie objęli dwukrotne prowadzenie, a w drugiej połowie Chiefs zadecydowali o mocnym powrocie.

Kapitan Canes, Jordie Barrett, powiedział, że jest to szczególne i kluczowe zwycięstwo w kontekście ich sezonu.

„To trudne miejsce, aby przyjechać i wygrać, a my mierzyliśmy się z niesamowitym zespołem. Daliśmy sobie bufor i wiedzieliśmy, że będzie reakcja”.

Powiedział, że każdy punkt na koniec sezonu jest ważny.

„To był zespół, którego potrzebowaliśmy, wiele moglibyśmy się dziś nauczyć, ale jest to zespół wysokiej jakości i być może wkrótce będziemy musieli zmierzyć się z nim ponownie”.

Pomocnik Chiefs Quinn Tupaia jest zablokowany.

Kapitan drużyny Chiefs, Luke Jacobson, powiedział, że pomimo słabych wyników zespół wiedział, że ma wszystko, czego potrzeba, aby wygrać zacięty pojedynek.

„W pierwszej połowie Hurricanes grali naprawdę dobry futbol, ​​w drugiej połowie mogliśmy nieco poprawić naszą dyscyplinę i osiągnęliśmy dzięki temu kilka dobrych wyników, ale ostatecznie ponieśliśmy ciężką porażkę”.

Hurricanes znaleźli się po złej stronie pierwszego gwizdka, tracąc sześć kolejnych rzutów karnych, w wyniku czego prostytutka Raymond Topotopo została odesłana do kosza za wyzwanie głową na ramię, później zmienione na czerwone.

Jednak po sporej presji podopieczni Keane’a zdobyli pierwsze punkty na tablicy, gdy rekwizyt Xavier Numia eksplodował nad linią bramkową i uderzył w kredę, po czym specjalnym strzałem z 30 metrów powalił Shauna Stevensona.

READ  David Nica atakuje swojego przeciwnika po imponującym zwycięstwie na karcie Fury

Zmiana dynamiki spowodowała także, że gospodarze podjęli rzuty karne. Kaylum Boshier dostał 10 minut przerwy na boisku po wytrąceniu piłki z rąk TJ Perenary.

Brayden Iose z Hurricanes przyjmuje tę wiadomość.

Kapitan zawodów wykorzystał przewagę posiadania piłki po fenomenalnym strzale po stałym fragmencie gry. Josh Morby przebił obronę piłką wewnętrzną, po czym trafił do Barretta, który dostał się pod kije.

Barrett próbował zwiększyć prowadzenie trzema bramkami z rzutu karnego z 55 metrów, ale jego strzał trafił w słupek i do przerwy było 14-0.

Najwyraźniej biorąc pod uwagę surowe rozmowy w szopach, Chiefs potrzebowali zaledwie 30 sekund na uderzenie, sprytnie odwracając piłkę obok siebie i wyrzucając Antona Lienerta-Browna w przestrzeń, a środkowy All Black wbił piłkę do środka i debiutant Emoni Narawa zdobył bramkę.

Przechwyt Narawy ponownie skierował jego zespół do ataku, ale Kenny Naholo kpiąco go spowolnił, a skrzydłowy został ukarany żółtą kartką za niedyskrecję.

Brett Cameron zadbał o zminimalizowanie szkód, gdy upadł na mężczyznę i oddał celny strzał, zwiększając prowadzenie do 10.

Następnie zmiennik Wallace Cityte sprowadził Chiefs z powrotem do pościgu, wbiegając na ślepy po jeździe po linii i rozciągając się, aby postawić go na linii.

McKenzie wyrównał wynik kolejną karą, zanim wydawało się, że Hurricanes ją ukradli, gdy Salesi Rayasi wdarł się do środka, po czym odwrócił się do środka, aby go wesprzeć.

Josh Ioane był w stanie kopnąć piłkę w kierunku własnej linii bramkowej, ale Naholo odbił się od luźnej piłki i zdobył bramkę, która wydawała się zwycięska.

Jednak po analizie uznano, że Richard Goode miał czubek palca, zanim Naholo zabronił próby.

Nie będą musieli długo czekać, aby odzyskać prowadzenie i miejsce na szczycie tabeli, ponieważ Chiefs byli pod presją, aby nie poddawać się w 79. minucie.

READ  Wszyscy czarni: Sir Steve Hansen mówi, że Kieran Reed jest „niepowstrzymany” u szczytu kariery

Cameron spokojnie oddał strzał z 40 metrów i przypieczętował zwycięstwo.