Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chiefs stoją w obliczu kryzysu dziwek przed starciem w Super Rugby z The Blues

The Chiefs będą prawdopodobnie musieli odwołać dziwkę z klubowego rugby, która wystąpiła w sobotnim finale Super Rugby przeciwko The Blues po przegranej z powodu kontuzji Samisoni Taukei’aho i Bradleya Slatera we wczorajszym półfinałowym zwycięstwie 30-19 nad Hurricanes.

All Black Tawkiyahu, który w tym sezonie jest w doskonałej formie, w pierwszej połowie na Wellington’s Sky Stadium doznał kontuzji łydki lub ścięgna Achillesa, a Slater doznał kontuzji kolana i głowy.

Slater, który w drugiej połowie wyraźnie odczuwał problemy z nogą, kontynuował walkę, po czym został zmuszony do opuszczenia boiska w celu oceny urazu głowy, który niestety nie powiódł się.

Mecz zakończył się „złotym staruszkiem” wrzuconym piłką z powrotem do składu Chiefs.

„To wielka szkoda” – powiedział później trener Chiefs Clayton McMillan. „Może szukamy kolejnej suki. Albo łydka, albo Achilles. Nie sądzę, żeby to było prawdą”. [serious] „Ale coś się tam wydarzyło” – powiedział McMillan.

„Był w stanie wykonać wślizg, ale po prostu zszedł z boiska, co prawdopodobnie wskazuje, że nie był świetny”.

Taukei’aho nie próbował zmierzyć się z Peterem Lakai, kiedy ten wszedł na skrzydłowego Hurricanes w ramach pierwszej próby swojej drużyny, i wkrótce potem kulał.

Będzie on budził duże wątpliwości podczas sobotniego starcia na Eden Park, przy czym Slater również prawdopodobnie nie zagra.

Tyrone Thompson to kolejna dziwka w składzie Chiefs, ale McMillan powiedział, że na finał będzie prawdopodobnie musiał skorzystać z dodatkowej osłony, co może oznaczać sprowadzenie zawodnika z Hamilton Rugby Club.

Chiefs No. 8 Wallace City otwiera drogę dla Hurricanes w półfinałowym zwycięstwie swojej drużyny.

„Odnieśliśmy korzyści z posiadania dodatkowego zawodnika w szerszym zespole trenerskim, ale nie widzieliśmy go od kilku tygodni.

„Prawdopodobnie wrócą gdzieś z klubowego rugby i rozegrają ważny mecz.

„Pracujesz przez cały sezon, aby zaplanować takie momenty, kiedy ktoś musi wkroczyć na wyższy poziom. Może to być na największej scenie, ale musisz po prostu go wybrać.

READ  Reklama Belli Hadid dla Adidasa została anulowana po izraelskiej krytyce

Liniowy obrońca Chiefs, Shaun Stephenson, wycofał się późno z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Tymczasem 21-letni Wallace Cityte był wyróżniającym się graczem we wczorajszym półfinale, a jego starcie z odpowiednikiem Bluesa, Hoskinsem Sotutu, będzie bardzo wyczekiwane.

„Uważałem, że jest ogromny” – powiedział McMillan o Setitim, który zorganizował uderzenie Corteza Ratimy i po przechwyceniu pobiegł na odległość 60 metrów, co doprowadziło do kolejnej próby. „Zagrał w kilku ważnych meczach, ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

„Było dzisiaj wielu dobrych graczy rugby, a w mediach mówiono, że jest to swego rodzaju proces All Blacks, cóż, gdyby tak było, wielu naszych chłopaków napisałoby swoje nazwiska ołówkiem, jeśli nie tuszem.

„Trzeba myśleć, że ma takie same szanse jak każdy inny. Jego występy są bardzo spójne”.