Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszyscy czarni: Sir Steve Hansen mówi, że Kieran Reed jest „niepowstrzymany” u szczytu kariery

Wszyscy czarni: Sir Steve Hansen mówi, że Kieran Reed jest „niepowstrzymany” u szczytu kariery

Były trener All Blacks, Sir Steve Hansen, pochwalił swojego byłego kapitana Kierana Reeda, który oficjalnie przeszedł na emeryturę z rywalizacyjnego rugby, jako jednego z najsilniejszych graczy, którym kierował przez całą swoją karierę.

No 8 Read, który przeprowadził swoje ostatnie 128 testów dla All Blacks w meczu o brązowy medal z Walią na Mistrzostwach Świata 2019, Ogłosił przejście na emeryturę Po jego występie w ostatni weekend z japońskim klubem Toyota Fairblits.

35-latek był Rugby World Player of the Year 2013 i był kapitanem drużyny All Blacks w latach 2015-2019.

Trener Steve Hansen rozmawiał z Kieranem Reedem (z prawej) po tym, jak po raz ostatni poprowadził pierwszych czarnych przeciwko Wellsowi w meczu o brązowy medal na Mistrzostwach Świata 2019.

Hannah Peters / Getty Images

Trener Steve Hansen rozmawiał z Kieranem Reedem (z prawej) po tym, jak po raz ostatni poprowadził pierwszych czarnych przeciwko Wellsowi w meczu o brązowy medal na Mistrzostwach Świata 2019.

Hansen, który odegrał kluczową rolę w zachęcaniu Reida do zmiany skrzydłowego na początku swojej kariery ze ślepej strony, opisał go jako swojego najlepszego trenera nr 8.

Czytaj więcej:
* Odchodzący trener All Blacks Steve Hansen potwierdził swój kolejny ruch
* Odchodzący trener Steve Hansen i kapitan Kieran Reed schodzą jako czarni mistrzowie
* Czy kapitan All Blacks, Kiran Reid, wydostał się z cienia Ritchiego McCawa?

– Myślę, że jedynym graczem numer 8, z którym można porównać się we współczesnej grze, będzie prawdopodobnie Zenny (Zenzan Brock) – powiedział Hansen.

„Rido był świetnym obrońcą, biegaczem piłek, podającym. Przez ostatnie dwa lata jego (kontuzjowane) plecy okowywały go szerokim biegiem, ale wcześniej, gdy nosił, nie można było go zatrzymać.”

Przeczytaj operację wymaganą w przypadku obrzęku krążka w kręgosłupie pod koniec 2017 r. Chociaż w pełni wyzdrowiał po poważnym urazie pleców, znacznie mniej osób obserwowało, jak biegnie przez szerokie kanały w pobliżu szwu, gdzie może wykorzystać większość Jego ciała i siły, aby rozdzielić obronę lub spuścić powietrze z piłki.

READ  Wynik Chiefs vs. Reds: Playoffy przynoszą najlepsze wyniki Chiefs w przypadku wielkiego zwycięstwa nad The Reds

Chociaż podczas swojej kariery zawodowej, która rozpoczęła się w Canterbury w 2006 roku, miał do czynienia z kilkoma innymi kontuzjami, nie było wątpliwości, że problem z plecami był najpoważniejszy.

Jednak Hansen zauważył, że Reed nie pozwolił, by dyskomfort odwrócił jego uwagę od zabawy z pełnym hałasem.

Kieran Reed i Steve Hansen siadają z Bledisloe Cup po meczu Bledisloe Cup przeciwko Wallabies w Dunedin 2013.

Phil Walter / Getty Images

Kieran Reed i Steve Hansen siadają z Bledisloe Cup po meczu Bledisloe Cup przeciwko Wallabies w Dunedin 2013.

„To nie było tylko całe czarne – wszystko było czarne” – dodał Hansen. „Myślę, że wszyscy Wielcy Czarni mają próg bólu i czasami muszą grać, kiedy odczuwają ból.

„Nie sądzę, żeby ludzie zrozumieli, jak sparaliżowany jest jego plecy i musieliśmy to utrzymać do końca swojej kariery.

„ Ale stworzył to (swój styl gry) i trochę zmienił rzeczy i użył siebie trochę inaczej, i nadal był w stanie być ogromnym współpracownikiem.

Kieran Reed i Steve Hansen myślą po przesłuchaniu przeciwko Tonga w 2019 roku.

Fiona Goodall / Getty Images

Kieran Reed i Steve Hansen myślą po przesłuchaniu przeciwko Tonga w 2019 roku.

„Był kompletnym graczem rugby. Po prostu fajnie było oglądać. Kiedy był na pełnej wycieczce, co za gracz rugby.

Chociaż swój pierwszy test przeciwko Szkocji dał w Edynburgu pod koniec 2008 roku na szóstym miejscu, w następnym roku Reid przesunął się na koniec scrumu i został automatycznie wybrany na stanowisko trenera Sir Grahama Henry’ego.

Reid wystartował w Mistrzostwach Świata 2011 i 2015, z których oba wygrali First Blacks, ale jego marzenie o poprowadzeniu swojego kraju do hat-tricka w Japonii legło w gruzach. Przegrywając z Anglią w półfinale w Jokohamie.

On i Hansen przeszli na emeryturę po turnieju, a ten ostatni objął również rolę menedżera rugby w Toyocie w First Division.

Po dwóch sezonach z Toyotą Reid wróci do Nowej Zelandii, aby być z rodziną.

Hansen, który zastąpił Henry’ego po mistrzostwach świata w 2011 roku, nie spieszył się z przeczytaniem pracy kapitana testowego; Został poproszony przez kapitana All Blacks dziewięć razy podczas kadencji Makau, zanim ten ostatni przeszedł na emeryturę po 2015 roku.

READ  Olimpijski zawodnik na trampolinie powraca do swoich zawodowych korzeni

Odejście McCawa, prawdopodobnie najlepszego gracza reprezentującego pierwszych czarnych, mogło pozostawić ogromną pustkę w przywództwie, ale Hansen powiedział, że to dzięki Reidowi tak nie było.

„Przejęcie kogoś takiego jak Ara sprawiło, że było to podwójnie trudne. Ale zrobił to z łatwością i świetnie prowadził zespół.

„On (Read) zawsze chciał podążać własną drogą. I myślę, że jest taki, jak ty możesz to zrobić w 100 procentach. Nigdy nie próbował być kimś innym. Zawsze starał się być Reado”.