Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Żywotność baterii iOS 16: użytkownicy iPhone’a wciąż narzekają

iOS 16 był dostępny dla Tylko około dwóch tygodniUżytkownicy wciąż narzekają, że aktualizacja uszkodziła żywotność baterii iPhone’a. Chociaż tymczasowy czas pracy baterii jest normalny po aktualizacji oprogramowania, wydaje się, że tym razem dzieje się coś innego, a użytkownicy iPhone’a nadal narzekają po kilku tygodniach…

Żywotność baterii iOS 16

Po zaktualizowaniu iPhone’a do nowej wersji iOS zwykle po zainstalowaniu tej aktualizacji czas pracy na baterii jest krótkotrwały. Dzieje się tak, ponieważ iOS wykonuje czynności w tle, takie jak ponowne indeksowanie plików, zdjęć, aplikacji i nie tylko. Ten rodzaj uderzenia w baterię twojego iPhone’a jest szczególnie zauważalny w corocznych flagowych wydaniach oprogramowania Apple, takich jak iOS 16, ponieważ są to ogromne aktualizacje.

Ogólnie rzecz biorąc, prowadzi to do napływu skarg na żywotność baterii, gdy tylko zostanie wydana nowa wersja programu. Jednak po zakończeniu ponownego indeksowania w tle skargi zwykle ustępują. W tym roku jednak skargi nie ucichły i wielu użytkowników jest przekonanych, że iOS 16 całkowicie zrujnował żywotność baterii iPhone’a.

Szybkie wyszukiwanie na dowolnej platformie mediów społecznościowych, w tym Reddit, TikTok i Twitter, ujawni tysiące skarg od użytkowników iPhone’a. Wszyscy ci użytkownicy twierdzą, że żywotność baterii iPhone’a spadła, odkąd zainstalowali iOS 16 dwa tygodnie temu. I oczywiście istnieje wiele teorii spiskowych o tym, że Apple celowo zmniejsza żywotność baterii w starszych iPhone’ach, aby zwiększyć sprzedaż iPhone’a 14.

w ankiecie 9to5Mac Czytelnicy w zeszłym tygodniu63% użytkowników iPhone’a stwierdziło, że ich żywotność baterii pogorszyła się po zainstalowaniu iOS 16. Wydaje się to zasadniczo zgodne z ogólnymi odczuciami dotyczącymi wpływu żywotności baterii iOS 16. redditJeden użytkownik napisał:

Moje zużycie baterii jest znacznie większe niż normalnie. Pracuję w biurze i nie używam dużo godzin 13 w ciągu dnia i nic się nie zmieniło w moim zachowaniu. W iOS 15 często wracałem do domu, gdy zostało 85% – 90%. W systemie iOS 16 odsetek ten wynosi od 65% do 75%. To moim zdaniem dużo, gdy prawie nie używam telefonu.

Inny użytkownik:

Bateria 13 pro max wyczerpuje się jak szalona. Przeszedł z 11-12 godzin SOT do zaledwie 7 godzin i laguje jak diabli, kiedy stosuję Facetime lub PiP, generalnie laguje. Wiem, że telefon wraca do normy po kilku dniach, ale minął już prawie tydzień. Myślę z powrotem do 15,7, ale najpierw potrzebuję opinii.

Apple jeszcze nie skomentował tych obaw dotyczących żywotności baterii od użytkowników iOS 16. Firma ma Publiczne wydanie iOS 16.0.2 Nie wspominając o poprawie żywotności baterii. iOS 16.1 jest obecnie w fazie testów beta.

READ  Apple uzupełnia zapasy odnowionego iPhone’a 12 Pro już od 759 USD

Jaka jest żywotność baterii iPhone’a od czasu zainstalowania iOS 16? Czy jest znacznie gorzej niż wtedy, gdy korzystałeś z iOS 15? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: