Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple Arcade Garden Tails: Gry, które pomogą Ci się zrelaksować i odstresować

„Kiedy opracowaliśmy grę, miała ona zapewnić graczom bardzo spokojne i spokojne wrażenia”. Prawdopodobnie nie jest to coś, czego można by oczekiwać od projektanta gier. Ale to właśnie myślała Sandra Honigmann, projektantka i liderka gier Garden Tails: Match and Grow, pracując nad nową grą typu „Dopasuj 3”.

W Garden Tails gracz jest ogrodnikiem, który pomaga przywrócić opuszczony ogród i wypełnić go uroczymi zwierzętami, co jest ostatecznym celem. Kiedy skończysz odnawiać jeden ogród, przechodzisz na wyższy poziom

Garden Tails trzyma się z dala od szkoły myślenia, że ​​gry muszą być konkurencyjne, aby były zabawne. Zamiast tego pomaga uciec od codziennego stresu, odprężając się i odnajdując trochę pozytywności.

„Jeśli chcesz odpocząć po stresującym dniu z czymś prostym i łatwym do spożycia”, mówi Sandra, „Garden Tails jest dla Ciebie”. Indianexpress.com W wywiadzie wideo. Sandra zainspirowała się wieloma parkami i ogrodami, które odwiedziła ze swoim zespołem w Nowym Jorku. Ostatecznie pomogło to ukształtować grę i wprowadzić ideę spokoju i relaksu tkwiących w ogrodach, zwłaszcza w środowisku miejskim.

Prace nad Garden Tails rozpoczęły się pod koniec 2018 roku, na długo przed dołączeniem Sandry. Początkowo nad prototypem pracował niewielki zespół, a gra przez długi czas była w fazie rozwoju. „Od początku rozwoju czuliśmy, że ta gra polega na relaksie i ogrodnictwie. Trochę się zmieniła, gdy zaczęliśmy dodawać zwierzęta i zauważyliśmy, że skupiliśmy się na postaciach zwierząt” – powiedziała Sandra. „Przeszliśmy od czegoś bez historii do czegoś z historią o tych zwierzętach” – dodaje Sandra.

https://platforma.twitter.com/widgets.js
Każdy ogród w Garden Tails jest wyjątkowy, a postacie zwierząt zmieniają się z jednego ogrodu do drugiego, ale jest tam główna postać, która zawsze porusza się z tobą i trzyma cię w swoim świecie. Gdy uzupełnisz park i ukończysz pasujące łamigłówki, zdobędziesz nasiona i monety w grze, których użyjesz do odblokowania historii.

READ  Jak wyłączyć TalkBack na Androidzie

„Nie ma trudnego przesłania, ale jest to bardziej opowieść o zobaczeniu czyjejś walki, a następnie pokonaniu jej z ogrodem jako centralnym miejscem walki” – powiedziała.

Dostępna wyłącznie w usłudze subskrypcji Apple Arcade, Garden Tails to darmowa gra bez reklam i bez zakupów w aplikacji. Płać Apple miesięczną opłatę, a obiecują dostęp do setek tytułów, które nie będą dostępne na żadnej innej platformie, a gra międzyplatformowa pozwoli Ci odebrać i zagrać w grę na iPhonie, iPadzie lub Macu.

Garden Tails to gra logiczna typu „dopasuj 3”, przeznaczona dla zwykłych graczy z przyjazną rozgrywką. Gry typu „dopasuj 3” nie przyciągają tyle uwagi, co gry typu battle royale pubg Chociaż przyciąga miliony stałych użytkowników. „Czujemy, że rynek jest oczywiście bardzo duży, ponieważ każdy gracz może zawsze usiąść i grać i uczestniczyć w grze, która mieści się w swobodnej przestrzeni puzzli” – powiedziała.

Zdjęcie firmy Playdots (zawiera zespół, który pracował nad Garden Tails; Sandra w środku z niebieskimi włosami). Źródło obrazu: Zynga)

Minął zaledwie tydzień od debiutu Garden Tails w Apple Arcade, a deweloper planuje już w nadchodzących miesiącach wprowadzić wiele aktualizacji, w tym nowe ogrody, nowe postacie, nowe historie, nowe poziomy i kilka nowych funkcji.

Garden Tails został opracowany przez Playdots, twórcę gier mobilnych Dots, Two Dots, Dots and Co. W 2020 roku Take-Two – gigant gier znany z wydawania dużych serii, takich jak BioShock, a za pośrednictwem swojej spółki zależnej Rockstar Games, Grand Theft Auto i Red Dead Redemption, kupił firmę Playdots, twórcę gier mobilnych. Po przejęciu przez Post Take-Two firmy Zynga za 12,7 miliarda dolarów na początku tego roku, Paydots jest teraz częścią dewelopera mobilnego FarmVille.