Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Facebook ogłasza Portable Portal Go, Portal dla Biznesu

Facebook ogłosił we wtorek wersję Portal Go za 199 USD, przenośną wersję urządzenia do rozmów wideo.

Dzięki uprzejmości Facebooka

Portal społecznościowy Facebook We wtorek zaprezentował trzecią generację sprzętu do wideorozmów w portalu oraz nową usługę, która umożliwi firmom wdrażanie flot urządzeń dla swoich pracowników.

Pokazuje, że Facebook pozostaje uparty na ekranach rozmów wideo i oczekuje, że ludzie będą chcieli kontynuować rozmowy wideo. Firma po raz pierwszy ujawniła swoje urządzenia Portal w 2018 roku i nie ujawniła żadnych danych dotyczących sprzedaży. Ale ponieważ firmy wciąż opóźniają powrót do biura, Facebook wykorzystuje potrzebę łączenia się ze współpracownikami i bliskimi za pośrednictwem połączeń wideo. konkurować z AmazonkaPokaż echo i przeglądarka googleProdukty Nest Hub w domu.

Najważniejszym elementem nowych modeli jest Portal Go, urządzenie o wartości 199 USD z 10-calowym ekranem, który można zdjąć z bloku ładującego i używać go w domu. Portal Go jest wyposażony w uchwyt do przenoszenia i wystarczającą baterię, aby wytrzymać do pięciu godzin komunikacji jeden na jeden za pośrednictwem Messengera lub 14 godzin słuchania przy wyłączonym ekranie.

Facebook ogłosił również nową wersję Portal+, która będzie kosztować 349 USD i będzie wyposażona w 14-calowy wyświetlacz, który można przechylać do przodu i do tyłu. Nowy Portal+ został zaprojektowany tak, aby można go było ustawić obok komputerów użytkowników przy ich biurkach w celu prowadzenia wideorozmów. Facebook powiedział, że ma lepszą jakość dźwięku niż pierwsza wersja.

Jego koszt jest wyższy niż w przypadku starych modeli. Obecny 10-calowy portal kosztuje 179 USD, a wcześniejsza wersja Portal+ kosztuje 279 USD. Jednak prawdopodobnie jeszcze w tym roku ceny promocyjne tych urządzeń zostaną zmienione, powiedział portalowi Micah Collins szef zarządzania produktami Facebooka.

Portale trzeciej generacji będą dostępne w przedsprzedaży od wtorku, a wysyłka do klientów rozpocznie się 19 października.

Ponadto Facebook ogłosił Portal for Business, usługę dla małych i średnich firm, która umożliwi firmom zdalny zakup, wdrażanie i zarządzanie urządzeniami portalowymi dla swoich pracowników. Collins powiedział CNBC, że Facebook sprawdził się w tego typu usługach, ponieważ coraz więcej firm przechodzi na ustawienia zdalne i hybrydowe. Collins powiedział, że Portal for Business wystartuje w wersji beta w tym roku w Stanach Zjednoczonych i stanie się powszechnie dostępny w przyszłym roku.

„Portal jest bardzo przydatny, biorąc pod uwagę ilość połączeń wideo, które musimy utrzymywać w ciągu dnia pracy, a ten trend nie znika” – powiedział.

W kolejnym wysiłku wychodząc naprzeciw potrzebom profesjonalistów Facebook doda Microsoft Zespoły pracują nad Portalem w grudniu. Dzięki temu właściciel portalu będzie mógł używać swojego urządzenia do uzyskiwania dostępu do kalendarzy, kontaktów, udostępniania plików i funkcji czatu usługi Teams. Portal obsługuje już inne aplikacje biznesowe, takie jak Powiększenieoraz BlueJeans i Webex.