Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zumba: Co to jest, korzyści zdrowotne i jak zacząć

Nowy w Zumbie? Oto, co powinieneś wiedzieć.

1. Jakie mięśnie działa Zumba?

Podczas gdy Zumba oferuje trening całego ciała, skupia się przede wszystkim na mięśniach nóg i tułowia. „Prawdopodobnie będziesz wykonywać dużo tasowania z boku na bok, skakania oraz tasowania do przodu i do tyłu, co zaangażuje mięśnie czworogłowe, łydki, ścięgna podkolanowe i pośladki” – mówi Carey.

W zależności od stylu klasy i nauczyciela możesz wykonywać również dużo ruchów górnej części ciała, mówi.

2. Czy wszystkie klasy Zumby są takie same, czy są różne typy?

Intensywność Zumby różni się w zależności od klasy — i trenera — do klasy. Istnieją również zajęcia ukierunkowane na określone grupy i zainteresowania, w tym krzesło Zumba, aqua Zumba, Zumba dla starszych dorosłych, Zumba dla dzieci i wiele innych. Możesz znaleźć plik Pełna lista opcji zajęć Na oficjalnej stronie Zumby.

Masz wiele możliwości znalezienia zajęć Zumby, które pasują do Twojego harmonogramu, stylu życia i osobistych preferencji. Zajęcia zumby stacjonarne i internetowe oferowane są w wielu siłowniach, domach kultury i butikowych studiach fitness. Pamiętaj, że Zumba to markowe ćwiczenie, więc będziesz chciał znaleźć zajęcia prowadzone przez licencjonowanego instruktora Zumby. Oficjalna strona internetowa Zumby oferuje plik Przewodnik Gdzie możesz szukać zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów w Twojej okolicy.

3. Czy potrzebuję specjalnych butów do Zumby?

Upewnij się, że masz parę butów wspierających Zumba. „Potrzebujesz techniki, która zapewnia stabilność kostkom i umożliwia wykonywanie szybkich ruchów w dowolnym kierunku” – mówi Carey. Najlepsze są lekkie buty sportowe lub buty sportowe zaprojektowane specjalnie do tańca. Najważniejszą cechą, którą należy wziąć pod uwagę, jest wsparcie, „ponieważ będziesz się często ślizgać i deptać” – mówi Carey. Niektórzy wolą buty na średnim lub wysokim obcasie jako wsparcie kostki.

READ  Oczekuje się, że zorza polarna będzie bardziej widoczna z powodu burzy słonecznej

4. Co powinienem ubrać na Zumbę?

Będziesz także chciał nosić wygodne ubranie, które pozwoli Ci poruszać się bez ograniczeń. „Zumba to w zasadzie trening cardio, więc będziesz się pocić” – mówi Carey. Pamiętaj o tym przy wyborze sprzętu do ćwiczeń. Wybierz tkaniny odprowadzające wilgoć, takie jak poliester, nylon i spandex.