Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zawodnicy Wanaki zwyciężyli w najdłuższym dniu

Zawodnicy Wanaki zwyciężyli w najdłuższym dniu

Wānaka po raz kolejny zapewnił zwycięzcom najważniejszych wyścigów od wybrzeża do wybrzeża. Simone Mair zwyciężyła po raz piąty w kategorii najdłuższego dnia kobiet w zawodach obejmujących wiele dyscyplin sportowych, a Hamish Elliott po raz pierwszy wygrał elitarny wyścig mężczyzn.

To czwarte zwycięstwo Mayera z rzędu, a Elliott stanął na podium po raz czwarty zdobywając tytuł.

Dla Wanaki była to kontynuacja imponującego występu, jaki miasto zaprezentowało podczas tej imprezy w ostatnich latach.

Po raz piąty w ciągu ostatniej dekady sportowcy z Wanaki uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Multi-Sporcie podczas najdłuższego podwójnego dnia.

Wyścig – przez Wyspę Południową, od wybrzeży Morza Tasmana w pobliżu Kumary na zachodzie, do piasków Pacyfiku w New Brighton w Christchurch na wschodzie – rozpoczął się w całkowitej ciemności o 6:00 w sobotę i zakończył o 6:00 w sobotę. Wczesnym wieczorem w górnej części pola wietrznie.

Dla wielu weekendowych wojowników godziny ciemności przyniosły deszcz, co stanowiło kolejny czynnik w ich herkulesowych wysiłkach na rzecz pokonania 243-kilometrowej trasy.

Mayer, podobnie jak olimpijka Cathy Lynch, pięciokrotnie zdobyła tytuł.

Zwiększa to również dominację kobiet Wanaki na tej imprezie w ciągu ostatniej dekady, a inna mieszkanka Wanaki, Jess Simpson, zdobywała tytuły jeden po drugim w 2014 i 2015 roku.

Mayer przyznała, że ​​sobotni wyścig był jednym z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek widziała, a wszystkie 10 najlepszych kobiet w stawce udowodniło swoje kwalifikacje w dyscyplinach związanych z wyścigami.

Mayer, która dziś kończy 44 lata, wykorzystała swoje szanse na 67-kilometrowym etapie kajakowym w dół rzeki Waimakariri i silnym tylnym wietrze na 70-kilometrowym rowerze, pomimo ostrożnego podejścia w przypadku uderzenia przez boczny wiatr, aby pokonać Strip w New Brighton w 12 godzin. 31 minut i 8 sekund.

Elliott dotrzymuje towarzystwa wraz z mieszkańcami Wanaki Bradenem Currie i Dougalem Allanem, którzy od 2013 roku sześciokrotnie wygrywali tę imprezę.

READ  Puby mogą pozostać otwarte później podczas Pucharu Świata w Rugby

Elliott złamał taśmę, przekraczając linię mety w czasie 10 godzin, 48 minut i 53 sekund.