Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Waste Management Phoenix Open: Ryan Fox traci tempo podczas trudnej trzeciej rundy

Waste Management Phoenix Open: Ryan Fox traci tempo podczas trudnej trzeciej rundy

Dzisiejsza impreza w TPC Scottsdale była szalona i obfitowała w tak wiele przesiąkniętych alkoholem szaleństw, że organizatorzy Phoenix Open byli zmuszeni zamknąć bramy w środku popołudnia i ograniczyć sprzedaż alkoholu ze względu na duży tłok na polu golfowym.

I tak – było też trochę gry w golfa.

To był pamiętny dzień dla Ryana Foxa, który rozpoczął dzień rywalizacji o tytuł zajmując szóste miejsce po pierwszych dwóch rundach mistrzostw spowodowanych złą pogodą.

Nowozelandczyk nie mógł tam pozostać i objął prowadzenie pięć razy powyżej normy, zanim gra została zawieszona, co pozostawiło mu remis na 48. miejscu i dziesięć strzałów gorszych od tempa.

Kanadyjczyk Nick Taylor prowadził jednym punktem przy 13. rundzie, na 12 dołków przed końcem, gdy gra została przerwana z powodu ciemności w zalanym turnieju, podczas gdy Amerykanin Sahith Thejala miał jedno uderzenie straty.

„To było naprawdę epickie” – uśmiechnięta Thijala powiedziała o atmosferze. „Była grupa facetów z moim imieniem i twarzą na koszulkach. Jeden z funkcjonariuszy mówił mi, że ludzie byli nieźle pijani, ale było zabawnie. Mamy nadzieję, że wszyscy będą bezpieczni. „

„To świetna zabawa, nawet jeśli niektórzy ludzie nie są najlepszymi pijakami”.

Taylor kontynuował swój szybki start po osiągnięciu rekordu pola z wynikiem 11 poniżej 60 lat i ukończył pierwszą rundę. Ukończył zaledwie sześć dołków, z jednym birdie i pięcioma parami.

Theegala na początku drugiej rundy wykorzystał pięć birdie, zdobył 64 punkty i objął prowadzenie jednym strzałem w trzeciej rundzie. Na trzecim dołku wykonał bogeye na pierwszych dwóch dołkach, ale na numer 4 wykonał birdie i cofnął go jednym uderzeniem.

35-letni Taylor marzy o czwartym zwycięstwie w PGA Tour. W okolicy mieszka była gwiazda Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wygrał zeszłoroczny Canadian Open w fazie play-off, w której również panowała szalona atmosfera, choć w niczym nie przypominająca TPC Scottsdale.

READ  Puchar Świata w Rugby: Marnotrawny skrzydłowy Mark Tilia ma powrócić do składu All Blacks na półfinał

„Próbowała zachować ciepło i być wolna” – powiedziała Taylor. „To było bardzo dobre sześć dołków, mimo że było zimno i wietrznie”.

Doug Gehm i Andrew Novak mieli mniej niż 11 lat, a Jordan Spieth i Cameron Young – 10 poniżej.

Scotty’ego Schefflera – Ma nadzieję na trzecie zwycięstwo z rzędu w Phoenix Open – To było pięć strzałów przy ośmiu poniżej. Próbuje zdobyć swoje pierwsze trzy torfy w PGA Tour od 13 lat.

Jak dotąd turniej na pustyni był mokry, chociaż w niedzielne popołudnie pogoda była bardziej sucha. Długie opóźnienie pogodowe w piątek sprawiło, że połowa boiska musiała dokończyć pierwsze rundy w piątek, a 90-minutowe opóźnienie spowodowane mrozem w sobotę jeszcze bardziej opóźniło starty meczów.

To przesunęło większą część drugiej rundy na niedzielę, a rano nastąpiło dalsze opóźnienie – tym razem tylko o 21 minut – ze względu na warunki nie do rozegrania.

Liderzy rozpoczęli trzecią rundę późnym popołudniem, dając im około dwóch godzin na korcie przed zawieszeniem gry.

Poniedziałek ma być suchy i nieco cieplejszy, choć możliwe jest kolejne opóźnienie przymrozków.

Większość najważniejszych wiadomości niedzielnych pojawiła się nieoficjalnie. Popularny turniej bez zakazu musiał odrzucić część posiadaczy biletów i ograniczyć sprzedaż alkoholu, ponieważ na polu golfowym zrobiło się zbyt tłoczno.

„Ze względu na większą niż zwykle publiczność bramy wejściowe na WM Phoenix Open są tymczasowo zamknięte, a transport wahadłowy na wydarzenie został zawieszony” – napisano w mediach społecznościowych. „Transfer wahadłowy na parkingi będzie nadal czynny. Regularnie sprawdzaj nasze kanały, aby uzyskać aktualizacje.

Nazywany „największym widowiskiem na murawie” turniej Phoenix Open nie przypomina niczego innego w golfie. Tłumy liczące nawet 200 000 osób wypełniają stadion TPC Scottsdale wiwatami, buczeniem i okazjonalnymi piwnymi ping-pongami. Okiem hałaśliwego huraganu jest 16. dołek stadionu, trzyczęściowa, wielopoziomowa impreza, na której napisy „Proszę o ciszę” spotykają się z wielką pogardą.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Finn Bilous, Alice Robinson nazwali flagowców Nowej Zelandii na ceremonię otwarcia

Gracze zazwyczaj cieszą się tą atmosferą, bo wszyscy wiedzą, że jest to zjawisko raz w roku. Ale nawet imprezy mają swoje granice.

Pomimo niezbyt idealnych warunków pogodowych do Scottsdale przybyły ogromne tłumy. Padał deszcz i około 40 stopni przez większą część poranka, zanim słońce przebiło się przez chmury, a temperatura wzrosła do 50 stopni.

Theegala znalazła się na szczycie tabeli liderów w drugiej rundzie wcześnie rano, z birdie na poziomie 11, 13, 14, 15 i 17. 26-latek zdobył swój pierwszy tytuł PGA Tour w zeszłym roku podczas zawodów Fortinet Championship.

„Po pierwszych kilku dołkach w końcu udało nam się zdobyć dobre warunki” – powiedziała Thejala. „Brak wiatru, miękka zieleń, co jest tu rzadkością.”