Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wynik Indianapolis 500: Josef Newgarden wygrywa, Scott Dixon trzeci, Scott McLaughlin szósty w chaotycznym wyścigu

Scott Dixon był najlepszym nowozelandzkim kierowcą na wyścigu Indianapolis 500. Photo/Getty Images

Kiwi Scott McLaughlin nie był w stanie zamienić swojego pole position w Indianapolis 500 w zwycięstwo, podczas gdy Scott Dixon w oszałamiający sposób zajął trzecie miejsce w 108. edycji wyścigu Great American Race.

Kolega z drużyny McLaughlina, Josef Newgarden, zostawił za sobą skandal związany z oszustwami i został pierwszym podwójnym zwycięzcą wyścigu Indianapolis 500 od czasu Helio Castronevesa 22 lata temu i zapewnił Rogerowi Penske rekordowe, 20. zwycięstwo w „Największym spektaklu w wyścigach”. .

Po starcie z 21. miejsca na starcie Dixon z Chip Ganassi Racing pokazał wszystkie swoje umiejętności wyścigowe i jako najlepszy kierowca Hondy zajął trzecie miejsce, a za nim uplasował się Alexander Rossi, kolega z drużyny Owarda w Arrow McLaren Racing. Chevrolet zajął trzy z czterech pierwszych miejsc.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu ustanowił rekord najszybszego kierowcy, który zdobył pole position w historii wyścigu, McLaughlin może zająć jedynie szóste miejsce, a żaden kierowca nie wygrał wyścigu od czasów Simona Pagenauda w 2019 roku.

Kierowca z Tennessee, Pato Ward, wypadł na ostatnim okrążeniu opóźnionego przez deszcz wyścigu i został pierwszym kierowcą, który wygrał dwa razy wyścigi Indy 500, odkąd Castroneves zrobił to dla Penske w 2001 i 2002 roku. Podobnie jak w zeszłym roku, Newgarden zaparkował swój samochód napędzany Chevroletem na torze i wspiął się przez dziurę w płocie, aby świętować z kibicami na trybunach.

„Uwielbiam tę publiczność. Zawsze muszę przedostać się przez publiczność, jeśli tutaj wygrywamy, i zawsze to robię” – powiedział Newgarden.

O’Ward z gorzkim rozczarowaniem wyrzucił głowę przez kierownicę. Próbował zostać pierwszym Meksykaninem w 108 startach, który wygra Indy 500.

Scottowi McLaughlinowi nie udało się zamienić swojego pole position w zwycięstwo w Indianapolis 500. Photo/Getty Images
Scottowi McLaughlinowi nie udało się zamienić swojego pole position w zwycięstwo w Indianapolis 500. Photo/Getty Images

To było niesamowite odbicie dla Newgarden, którego marcowe zwycięstwo otwierające sezon zostało zdyskwalifikowane w zeszłym miesiącu, ponieważ Team Penske miał nielegalny program napędowy w swoich samochodach. Newgarden podczas zwycięstwa trzykrotnie wykorzystał dodatkową moc, a odkrycie manipulacji Penske zajęło IndyCar prawie sześć tygodni.

Roger Penske, właściciel drużyn wyścigowych, IndyCar, Indy 500 i żużlowych, zawiesił czterech członków załogi, w tym szefa zespołu Tima Cindrica. Zawieszenie Cindrica było ogromnym ciosem dla Newgarden, ponieważ Cindric jest uważany za najlepszego stratega w serii.

READ  All Blacks v Springboks: Czy Jordan opuści trening, pod chmurką do testu Ellis Park?

Newgarden był bardzo zadowolony ze swojego zwycięstwa i zostawił za sobą skandal związany z pay-to-pass.

„Oczywiście, mogą mówić, co chcą, i mnie to już nie obchodzi” – powiedział.

Rozpoczęcie wyścigu zostało opóźnione o cztery godziny z powodu deszczu, który pozbawił gwiazdę NASCAR Kyle’a Larsona szansy na ściganie się w „The Double”. Opóźnienie na torze Indy spowodowało, że przegapił start wyścigu Coca-Cola 600 na torze Charlotte Motor Speedway.

Chociaż Larsson był w dobrej formie przez większość dnia, dwa błędy debiutanta spadły na 18. miejsce.

Kiwi Marcus Armstrong przejechał tylko sześć okrążeń, po czym został zmuszony do wycofania się z wyścigu z powodu problemów z silnikiem spotykanych w samochodach napędzanych silnikiem Hondy.