Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biegacz z Wellington pobił 62-letni rekord Sir Petera Snella

Oczekuje się, że biegacz kiwi James Preston zostanie późnym powołaniem do kadry lekkoatletycznej Nowej Zelandii udającej się do Paryża po doskonałym występie na 800 m na mityngu w Niemczech.

27-latek z Wellington poprawił swój poprzedni rekord życiowy na marcowych Mistrzostwach Nowej Zelandii w lekkoatletyce o 0,83 sekundy.

Jego wynik uzyskany na gali biegowej Merck był zdecydowanie poniżej olimpijskiego standardu startowego wynoszącego 1:44:70.

W rozmowie z Niemcami Preston powiedział, że poczuł ulgę.

„Denerwowałem się przed próbą przejścia do play-offów, ponieważ zdobycie szans może być trudne, więc staram się uciekać [the Olympic entry standard] Zdejmuje ciężar z moich barków. To także przyjemność dla mnie i mojego zespołu, że możemy opracować plan i go wdrożyć.”

Rekord Sir Petera Snella wynoszący 1:44,30 był najdłuższym rekordem lekkoatletycznym Nowej Zelandii, ustanowionym na trawiastym torze w Christchurch w 1962 roku, co było wówczas rekordem świata.

„Jeśli chodzi o rekord Snella, zrobił on wiele dla biegów średniodystansowych w Nowej Zelandii. Najlepszym sposobem na uhonorowanie tego, czego dokonał, jest próba jego ulepszenia, więc możliwość osiągnięcia tego jest czymś niesamowitym. Mam nadzieję, że komuś się to uda przyjdź i pobij mój rekord w „Pewnego dnia to, co zrobiłeś, poprawi się”. – powiedział Preston.

Podziękował rozrusznikowi serca, który pomógł mu osiągnąć imponujący czas.

„Plan zakładał przebiegnięcie 400 m w 50,5 sekundy i 600 m w 1:16, ponieważ to oznaczało, że byłem znacznie poniżej progu kwalifikacyjnego. Jeśli chodzi o przebieg wyścigu, wszystko było prawie takie samo. [what we planned]. 400 metrów przebyliśmy w 50,1 sekundy, a potem musiałem jechać dalej, na wszystkim, co miałem. Ostatnie 50 metrów było trudne, ale dałem radę.

Oczekuje się, że lekkoatletyka Nowej Zelandii zgłosi Prestona do Komitetu Olimpijskiego Nowej Zelandii w celu selekcji na Igrzyska w Paryżu w tym tygodniu.

READ  Potwierdzono dziewięć meczów na trasę koncertową w 2025 roku