Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Māori All Blacks: Ross Filippo został głównym trenerem, potwierdził zarząd

Nowy trener drużyny Maori All Blacks, Ross Filippo. Zdjęcie/WRU

Poprzednio opublikowane na Wiadomości Te Ao Maorysów

Zastępca głównego trenera Ross Filippo (Mwaboko) został mianowany głównym trenerem drużyny Maori All Blacks, co doprowadzi do powrotu drużyny na arenę międzynarodową na dwa mecze przeciwko japońskiej drużynie XV na przełomie czerwca i lipca.

Filippo, były zawodnik drużyny Maori All Blacks i członek drużyny, która przeszła do historii pokonując brytyjskie i irlandzkie Lions w 2005 roku, wyraził swój entuzjazm i poczucie odpowiedzialności w swojej nowej roli.

„Kiedy otrzymałem wiadomość o moim sukcesie, byłem podekscytowany możliwością ponownego wniesienia wkładu w dziedzictwo Maorysów All Blacks, ale w charakterze trenera. Zdaję sobie sprawę, że z tą rolą wiąże się wielka odpowiedzialność i zrobię wszystko, co w mojej mocy. możemy zapewnić ochronę i zachowanie naszych tradycji” – powiedział 45-latek. „Aby zainspirować młodych Maorysów poprzez nasze występy na boisku”.

Do Filippo w sztabie trenerskim dołączają Roger Randle (Ngati Awa) i Greg Vick (Ngati Kahungunu) jako asystenci trenerów.

Randle, który obecnie współpracuje z Filippo jako asystent trenera Chiefs, ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie trenerskie, w tym pięć lat w drużynie Maori All Blacks.

Rola Vicka jako asystenta trenera następuje po dziewięcioletnim pobycie w Irlandii, jego ostatniej roli jako trenera All Blacks i pobycie w drużynie Blues w 2023 roku.

„Praca z dwoma doświadczonymi asystentami będzie świetna dla mojego rozwoju osobistego. Chcę mieć pewność, że zapewnię im program, który umożliwi im odniesienie sukcesu w roli trenerów, a jednocześnie nauczę się od nich jak najwięcej” – dodał Filippo.

Przewodnicząca nowozelandzkiej drużyny rugby Maorysów, profesor Dame Farrah Palmer (Ngāti Maniapoto, Waikato) pochwaliła nominacje trenerów i doświadczenie, jakie wnoszą do zespołu.

„Chcę pogratulować wszystkim i Wano osiągnięcia. Chcę także pogratulować Rossowi nominacji na głównego trenera i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak przygotuje zespół na sukces w Japonii” – powiedział Palmer.

READ  NRL 2021: Nie zaplanowano jeszcze przedłużenia umowy Payne Haas Brisbane Broncos

„Jednym z naszych filarów nowozelandzkiej strategii rugby Maorysów jest Puawaitanga – promowanie Maorysów poprzez rugby. Praca nad trasą Māori All Blacks będzie kolejną fantastyczną okazją do zaprezentowania Maorysów rugby i Te Ao Māori na światowej scenie”.

Filipo ma dziś po południu wystąpić przed mediami z Waikato.

Zespół zarządzający Maorysów All Blacks 2024

Trener: Ross Filippo (Mwaboko)

Asystent trenera: Roger Randle (Ngati Awa)

Asystent trenera: Greg Vick (Ngati Kahungno)

Kierownik zespołu: Brad Te Hara (Ngāpuhi/Ngāti Rangi)

Trener siły i kondycji: Christos Argus

Analityk wydajności: Jason Ross (Ngati Kahungno)

Fizjoterapeuta:Tomasz Wardhu

Lekarz zespołu: Dr Ruairi Dori (Ngati Kahata/Rangitani)

Menadżer kampanii:Bena Fishera

Administrator zespołu: Ezra Jubileusz

Dyrektor handlowy: Jordyn Steele („Ona, która przetrwała”)

Menedżer multimediów: Savannah Taffau Levy

Menedżer mediów cyfrowych: Calluma Smitha

kaumatua: Luke Crawford (Ngāti Porou, Towharītoa)