Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po emocjonującym finiszu dwóch Nowozelandczyków znalazło się w pierwszej dziesiątce

Josef Newgarden zostawił za sobą skandal związany z oszustwami i został pierwszym podwójnym zwycięzcą wyścigu Indianapolis 500 od czasu Helio Castronevesa 22 lata temu i zapewnił Rogerowi Penske rekordowe, dwudzieste zwycięstwo w „Największym spektaklu w wyścigach”.

Dziś rano kierowca z Tennessee wyprzedził Pato O’Warda na ostatnim okrążeniu opóźnionego przez deszcz wyścigu i został pierwszym kierowcą, który wygrał 500 m z rzędu, odkąd Castroneves zrobił to dla Penske w 2001 i 2002 roku. Podobnie jak w zeszłym roku, Newgarden zaparkował swój samochód napędzany Chevroletem na torze i wspiął się przez dziurę w płocie, aby świętować z fanami na trybunach.

„Uwielbiam tę publiczność. Zawsze muszę przedostać się przez publiczność, jeśli tutaj wygrywamy, i zawsze to robię” – powiedział Newgarden.

O’Ward z gorzkim rozczarowaniem wyrzucił głowę przez kierownicę. Próbował zostać pierwszym Meksykaninem w 108 startach, który wygra Indy 500.

To było niesamowite odbicie dla Newgarden, którego marcowe zwycięstwo otwierające sezon zostało zdyskwalifikowane w zeszłym miesiącu, ponieważ Team Penske miał nielegalny program napędowy w swoich samochodach. Newgarden podczas zwycięstwa trzykrotnie wykorzystał dodatkową moc, a odkrycie manipulacji Penske zajęło IndyCar prawie sześć tygodni.

Scott Dixon na wyścigu Indy 500 2024

Roger Penske, właściciel zespołów wyścigowych, IndyCar, Indy 500 i Speedway, zawiesił czterech członków załogi, w tym szefa zespołu Tima Cindrica. Zawieszenie Cindrica było ogromnym ciosem dla Newgarden, ponieważ Cindric jest uważany za najlepszego stratega w serii.

Newgarden był bardzo zadowolony ze swojego zwycięstwa i zostawił za sobą skandal związany z pay-to-pass.

„Oczywiście, mogą mówić, co chcą, i mnie to już nie obchodzi” – powiedział.

Zawodnik Kiwi Scott Dixon, były zwycięzca Indy 500, był trzecim najlepszym kierowcą Hondy, a za nim uplasował się Alexander Rossi, kolega z drużyny O’Warda w Arrow McLaren Racing. Chevrolet zajął trzy z czterech pierwszych miejsc.

READ  Cheika odmawia opuszczenia Pucharu Świata ze względu na zły stan zdrowia

To był niefortunny koniec dla opiekuna pole position Scotta McLoughlana, który dominował przez większość wyścigu, ale ostatecznie zajął szóste miejsce.

Przed wyścigiem McLauchlin ustanowił rekord okrążenia w swojej słynnej żółtej łodzi podwodnej, osiągając średnią prędkość na czterech okrążeniach wynoszącą 376,94 km na godzinę, bijąc rekord ustanowiony przez Alexa Ballou, ubiegłorocznego mistrza IndyCar, wynoszący 376,93 km na godzinę.

Kiwi Marcus Armstrong został wykluczony z wyścigu na szóstym okrążeniu z powodu awarii silnika.

Rozpoczęcie wyścigu zostało opóźnione o cztery godziny z powodu deszczu, który pozbawił gwiazdę NASCAR Kyle’a Larsona szansy na ściganie się w „The Double”. Opóźnienie na torze Indy spowodowało, że przegapił start wyścigu Coca-Cola 600 na torze Charlotte Motor Speedway.

Chociaż Larsson był w dobrej formie przez większość dnia, dwa błędy debiutanta spadły na 18. miejsce.

-Dodatkowe raporty z 1News