Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wszyscy czarni potrzebują Wayne’a Smitha, Scotta Robertsona i Leona MacDonalda, mówi były szef drużyny rugby w Nowej Zelandii

Taktyczny Wayne Smith musiał przejąć stanowisko dyrektora rugby w Nowej Zelandii i pracować ze Scottem Robertsonem jako głównym trenerem All Blacks, mówi były szef Nowej Zelandii rugby David Moffett.

Hannah Peters / Getty Images

Taktyczny Wayne Smith musiał przejąć stanowisko dyrektora rugby w Nowej Zelandii i pracować ze Scottem Robertsonem jako głównym trenerem All Blacks, mówi były szef Nowej Zelandii rugby David Moffett.

Były szef rugby w Nowej Zelandii obawia się, że obecny reżim „podejmie łatwy wybór”, aby utrzymać Iana Fostera jako trenera All Blacks, kiedy zwrócą się do Wayne’a Smitha, Scotta Robertsona i Leona MacDonalda.

David Moffett był dyrektorem naczelnym nowozelandzkiego rugby w latach 1996-2000 i pełnił tę samą rolę w Welsh Rugby Union w latach 2002-2005.

Moffett – który obecnie mieszka w nieruchomości typu lifestyle w Canterbury – powiedział, że „obchodzi All Blacks” i chce zmiany po przegranej serii z Irlandią i innych rozczarowujących wynikach w ciągu ostatnich dwóch lat.

Martwi się jednak, że nowozelandzkie rugby „podejmie miękki wybór, co byłoby złym wyborem, i pozostanie przy tym, co ma”.

Czytaj więcej:
* Tak, nie: Czy Ian Foster powinien zrezygnować z funkcji trenera All Blacks?
* Brytyjskie media wzywają wszystkich czarnych do sprowadzenia Scotta Robertsona
* „Proszę wyjaśnić” Spotkanie trenera All Blacks Iana Fostera powinno być głębsze
* „Must go” – nawet tłum w rodzinnym mieście Iana Fostera wydał rozkaz trenerowi AB, aby szedł

Mark Robinson, dyrektor naczelny NZR, powiedział, że powinien zwrócić się do „kogoś, kto już jest na liście płac” i wyznaczyć Wayne’a Smitha na menedżera rugby, który nadzoruje wszystkie drużyny Nowej Zelandii.

Wtedy użyję obu maszynek [Scott Robertson] Jako trener All Blacks i Leon MacDonald jako jego asystent, masz przednią i tylną relację. ”

Smith służył jako główny trener All Blacks w latach 2000-2001, odnosząc 17 zwycięstw i 5 przegranych w 22 testach. Walczył na najwyższej pozycji, którą stracił po pokonaniu Pucharu Bledisloe w 2001 roku, po początkowym przyznaniu się do wątpliwości, czy był odpowiednim trenerem, aby poprowadzić drużynę do przodu.

READ  NRL 2021: Graham Ansley i Andrew Abdo bronią obecnego procesu sądowego w NRL

Ale wrócił do All Blacks jako asystent Grahama Henry’ego w 2003 roku i przypisuje mu się odegranie ważnej roli w zwycięstwach w Pucharze Świata w rugby w 2011 i 2015 roku.

Moffett powiedział, że Smith był „taktycznym guru rugby” i chociaż generalnie nie był fanem menedżera rugby, All Blacks „bardzo potrzebowali” przenikliwości biznesowej Smitha.

Smith kieruje sztabem szkoleniowym Black Ferns na Puchar Świata Kobiet w Rugby w Nowej Zelandii w październiku i listopadzie, ale Moffett czuł, że może zachować kierownictwo po stronie kobiet „a także podjąć się w tej chwili najważniejszego zadania w sporcie Nowej Zelandii, przywraca All Blacks na właściwe tory”.

Trener Crusaders Scott Robertson i jego odpowiednik Blues Leon MacDonald po meczu Super Rugby w Christchurch w 2022 roku.

Peter Meacham / Getty Images

Trener Crusaders Scott Robertson i jego odpowiednik Blues Leon MacDonald po meczu Super Rugby w Christchurch w 2022 roku.

Moffett był u steru, gdy All Blacks ponieśli pięć porażek z rzędu w 1998 roku i zauważył, że zarząd i zarząd „przesłuchali przez cały dzień” i chcieli „zastąpić Johna Harta na stanowisku trenera, ale nie było nikogo, kto mógłby go zastąpić. Ponieważ Graham Henry poszedł trenować Wellsa.

Powiedział, że teraz tak nie jest, ponieważ „są dwie osoby [Robertson and MacDonald]Wayne’a Smitha”.

Moffett uważał, że dodanie młodych trenerów Robertsona i McDonalda natychmiast „zmieni grę” pod względem publicznego postrzegania All Blacks.

Krytykował plany NZR dotyczące przeprowadzenia przeglądu po irlandzkiej serii, mówiąc: „zrobili recenzję sześć miesięcy temu [after losses to Ireland and France on the European tour] Nic się nie zmieniło.”

Powiedział, że nadszedł czas, aby „podjąć trudną decyzję”.

Moffett powiedział, że będąc Australijczykiem, „oddałem cztery lata mojego życia nowozelandzkiemu rugby i zależy mi na All Blacks”.

Irlandia świętuje wygraną w serii w Wellington.  David Moffett mówi, że inne zespoły

Phil Walter / Getty Images

Irlandia świętuje wygraną w serii w Wellington. David Moffett mówi, że inne zespoły „opracowały, jak pokonać All Blacks”.

Nie miał „nic przeciwko Ianowi Fosterowi, który jest dobrym facetem” i czuł, że zmagania All Blacks nie były „tylko niedawnym wydarzeniem”.

„Steve Hansen, w ciągu ostatnich dwóch lat [of his coaching tenure] Wydaje się, że nie wie, kto jest jego najlepszym zespołem. Ian Foster był tego częścią i od tego czasu trwa.

Mimo to Moffett uważa, że ​​Foster powinien być na czele tradycyjnej niedzielnej odprawy po teście, która niedziela została odwołana w krótkim czasie.

Powinien był wystąpić i powiedzieć: „Jestem tutaj, mamy problemy, ale mam plan, aby to naprawić, a teraz wyjeżdżam, aby wybrać 36 graczy do RPA”. [for the Rugby Championship]. ”

Moffett uważał, że pewna kontrola powinna zostać poddana urzędnikom NZR i radzie dyrektorów, którzy zatwierdzili nominację Fostera. Powiedział wtedy, że mianowanie nowego trenera All Blacks „i sukces lub inaczej” „ustanowi” czas Robinsona jako dyrektora naczelnego Nowej Zelandii. Powiedział, że odebranie tego połączenia jest „ważniejsze niż bieganie za Silver Lake, na punkcie którego wydają się mieć obsesję”.

„Dlaczego Silver Lake miałby chcieć wziąć udział w pierwszym miejscu? Ponieważ All Blacks to najbardziej utytułowana zwycięska drużyna w historii rugby.”

Uważa, że ​​inne międzynarodowe drużyny „już nie boją się All Blacks” i „ludzie nauczyli się, jak ich pokonać”. Nie spodziewa się, że obecna drużyna dotrze do kolejnego finału Pucharu Świata, ale powiedział, że nowy zespół do treningu i ponownego startu postawiłby ich w lepszym miejscu do wygrania Pucharu Świata 2027 w Australii.

Wyjaśnienie: Wcześniejsza wersja tej historii mówiła, że ​​David Moffett bronił Wayne’a Smitha jako menedżera rugby w All Blacks, a asystentami byli Scott Robertson i Leon MacDonald. Moffett chciałby widzieć Smitha jako menedżera nowozelandzkiego rugby, z Robertsonem jako pierwszym trenerem Czarnych i MacDonaldem jako jego asystentem.