Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Head-to-head: rekord Scotta Robertsona jako głównego trenera nad Ianem Fosterem

Analityka: Fani rugby powinni być ostrożni, jeśli chodzi o używanie statystyk jako jedynej miary, ale ten fakt, mentor Crusaders, Scott Robertson, ma znacznie lepsze osiągnięcia jako główny trener All Blacks, Ian Foster.

Robertson ma wskaźnik wygranych 84,16% – i sześć tytułów – jako główny trener Crusaders od 2017 roku. Chuck ma 83,33% – i trzy tytuły – jako trener Canterbury NPC, a jego ogólny wskaźnik wygranych trenerskich wynosi 83,99%.

Wskaźnik zwycięstw Fostera jako głównego trenera – dwa lata z Waikato, osiem lat z Chiefs i 24 testy z All Blacks – wynosi 56,58%.

Porażka serii przeciwko Irlandii Oznacza to, że rekord Foster All Blacks wynosi 66,67% (16 zwycięstw, 1 remis, 7 przegranych w 24 testach).

Czytaj więcej:
* Ian Foster musi odejść w ramach odbudowy wszystkich czarnych
* Tak, nie: Czy Ian Foster powinien zrezygnować z funkcji trenera All Blacks?
* Brytyjskie media wzywają wszystkich czarnych do sprowadzenia Scotta Robertsona
* Spotkanie głównego trenera All Blacks Iana Fostera „Proszę wyjaśnić” powinno być głębsze
* „Must go” – nawet tłum w rodzinnym mieście Iana Fostera wydał rozkaz trenerowi AB, aby szedł

To mniej niż jego poprzednicy w erze zawodowej z 1996 roku – Steve Hansen (86,92%), Graham Henry (85,44%), John Mitchell (82,14%), Wayne Smith (70,59%) i John Hart (75,61%).

Dla porównania Robertson miał złotą podróż od czasu przejęcia Crusaders od byłego kapitana All Blacks, Todda Blackadera.

Od tego czasu ma na koncie 85 zwycięstw, 12 przegranych i cztery remisy (w tym dwie gry, w których punkty są podzielone).

Trener All Blacks Ian Foster (z lewej) i trener Crusader Scott Robertson.

dostarczone/rzeczy

Trener All Blacks Ian Foster (z lewej) i trener Crusader Scott Robertson.

To 84,16%, wyższy procent wygranych niż dwóch mężczyzn, którzy trenowali go jako zawodnika – Wayne Smith (65% w latach 1997-1999), Robbie Deans (74% w latach 2000-2008) i Blackadder, jego były kapitan (63% z 2009 do 2016).

Foster miał osiem sezonów jako główny trener Chiefs od 2004 do 2011 roku, odnotowując 54 zwycięstwa, pięć remisów i 47 porażek.

Jego zespół dwukrotnie walczył w play-offach, przegrywając półfinały z finałowym mistrzem Brumby w 2004 roku i przegrywając 61-17 z Bulls w Pretorii w Wielkim Finale 2009. Przez większość czasu Chiefs byli pośrodku tabeli.

Robertson wygrywał Super Rugby we wszystkich sześciu sezonach w Crusaders, w tym kierował pierwszą drużyną Nowej Zelandii, która wygrała ważny finał w RPA (przeciwko Lions w 2017 roku, jego pierwszym sezonie, w którym kierował kuterem).

Natomiast The Chiefs nie zdobyli tytułu Super Rugby aż do 2012 roku, rok po odejściu Fostera, aby dołączyć do sztabu szkoleniowego All Blacks. Dave Rainey poprowadził zespół do chwały w tym roku, wspierając go w 2013 roku.

Jednak, chociaż statystyki mają swoje miejsce w sporcie, niekoniecznie jest to przypadek porównywania Braeburnów do Cox’s Orange podczas oceny rekordów Robertsona i Fostera.

Na przykład nikt nie będzie twierdził, że trenowanie w drużynie Super Rugby – zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch lat bez rywali z RPA – jest tak samo egzaminem, jak trenowanie All Blacks przeciwko dobrym zawodnikom, takim jak Irlandia, RPA i Francja .

Najlepszym ocenianiem względnych cech Fostera i Robertsona jako głównego trenera byliby zwykli, całkowicie czarni krzyżowcy, szczególnie tacy jak Sam Whitelock, Cody Taylor i Richie Muonga, którzy od jakiegoś czasu są w pobliżu.

Foster może z pewną wiarygodnością twierdzić, że jego wszechstronne osiągnięcia trenerskie należy postrzegać w kontekście bycia zaufanym asystentem Hansena, kiedy All Blacks mieli 93 zwycięstwa, cztery remisy i tylko 10 przegranych w latach 2012-2019.

Powiedzieć rzeczy Po zajęciu pierwszego gorącego miejsca Blacks w 2020 roku Wyrośliśmy jako trener w dziedzinie testowania.

Ian Foster w 2009 roku, kiedy trenował szefów do finału Super Rugby.

Bruce Mercer/Waikato Times

Ian Foster w 2009 roku, kiedy trenował szefów do finału Super Rugby.

„Przedstawiam się, jeśli mówię tutaj [in the Waikato] Jak Ian Foster, człowiek, który trenował szefów, zanim cokolwiek wygrali” rzeczy Z towarzyszącym uśmiechem. „Potem potwierdzam to i mówię, że jestem dumny z wielu rzeczy, które tam zrobiliśmy. Nie bronię się przed tym. Tak właśnie jest. Uwielbiałem mój czas w Heads, wiele się nauczyłem i wiem, czy wróciłem tam teraz zrobiłbym kilka rzeczy inaczej ”.

„Lubię myśleć, że to jest to, czego ludzie powinni oczekiwać od trenerów w miarę dorastania. Nie przeszkadza mi to. krok, aby dostać się do obozu All Blacks i wiele się nauczyłem w terenie.

Przed objęciem stanowiska Chiefs Foster spędził dwa lata, jeżdżąc Waikato, uzyskując wskaźnik wygranych 72,73%. Poprowadził Molos do drugiego miejsca w finale 2002 roku i do półfinału w następnym roku.

Fani Fostera mogą argumentować, że Super Rugby było trudniejszą areną w jego czasach z Chiefs niż teraz, bez żadnych drużyn z RPA.

Można również twierdzić, że pozostawił rdzeń drużyny, aby Renee mógł się na niej oprzeć, a nowy facet zdołał dodać trochę jakości Sonny’emu Billowi Williamsowi i młodym debiutantom All Blacks, Brodiem Retallickowi i Samowi Cane’owi.

Scott Robertson złamał rutynę regularnego tańca, aby uczcić tytuł Crusaders.

Phil Walter / Getty Images

Scott Robertson złamał rutynę regularnego tańca, aby uczcić tytuł Crusaders.

Dla kontrastu, Robertson odziedziczył użyteczny zestaw po Czarnej Żmii (podobnie jak w Canterbury po Penny i Mattsonie). Ale natychmiast odcisnął swoje piętno, wygrywając tytuł Super Rugby na swoją pierwszą prośbę, na drodze w przerażającym Ellis Park w Johannesburgu. Tak jak pokazał natychmiastowy dotyk Midasa w 2013 roku po przejęciu Canterbury od Roba Penny’ego i zawsze odnoszącego sukcesy Tabaia Matsona.

Udało mu się utrzymać swoją drużynę na szczycie pomimo imponujących strat All Blacks Kierana Reada, Matta Todda i Ryana Crotty po Pucharze Świata w Rugby 2019.

Robertson przegapił pracę Fostera All Blacks po mundialu 2019 w oparciu o bardziej międzynarodowe doświadczenie starszego mężczyzny. W tym momencie właśnie zakończył swój trzeci sezon w Crusaders i wciąż był po czterdziestce.

Ale brak doświadczenia w testowaniu niekoniecznie był przeszkodą w sukcesie innych trenerów. Eddie Jones spędził cztery lata w Brumbies, zanim przejął Wallabies w 2001 roku i poprowadził ich do porażki po dogrywce w finale Pucharu Świata 2003. Jake White był trenerem grup wiekowych w RPA, zanim przejął Springboks w 2004 i poprowadził ich do tytuł Pucharu Świata w RPA 2007 (Jones jako asystent).

Scott Robertson z weteranem All Blacks Crusaders zamyka Sama Whitelocka.

Andrzej Koringa / www.photosport.

Scott Robertson z weteranem All Blacks Crusaders zamyka Sama Whitelocka.

Robertson nigdy nie ukrywał, że pewnego dnia chce być trenerem All Blacks, ale mądrze dotrzymał swoich rad dotyczących problemów obecnego zespołu.

Po tym, jak All Blacks przegrali z Irlandią i Francją podczas europejskiej trasy koncertowej w zeszłym roku, powiedział dziennikarzom: „W przypadku All Blacks mam zamiar zostawić swój pogląd w tajemnicy. , ale może nie czas na wyrażanie tego. o nich”.

Były kibic All Blacks jest związany kontraktem z New Zealand Rugby – zatrudniającym trenerów Super Rugby – do końca sezonu 2024 (choć ma klauzulę pozwalającą mu odejść rok wcześniej).

To daje mu jeszcze dwa sezony na poprawę swojego procentu wygranych i wywarcie presji na jego pretendowanie do miana kolejnego trenera All Blacks – za każdym razem, gdy pojawi się wakat.

Szybki przegląd

Ian Foster (w środku) z kapitanem Samem Kane'em i selekcjonerem Grantem Foxem przed drugim testem przeciwko Irlandii w Dunedin

Joe Allison / Getty Images

Ian Foster (w środku) z kapitanem Samem Kane’em i selekcjonerem Grantem Foxem przed drugim testem przeciwko Irlandii w Dunedin

Ian Foster

Wiek: 57.

Jako zawodnik: 148 gier z Waikato (1985-1998), 28 gier z Chiefs (1996-1998). Nie ma testów.

Jako główny trener:

Waikato (2002-2003): 22 gry, 16 zwycięstw, 6 przegranych. Wskaźnik wygranych: 72,73%.

Szefowie (2004-11). 106 gier, 54 zwycięstw, 5 remisów, 47 przegranych. Wskaźnik wygranych: 50,94%.

All Blacks (2020-): 24 testy, 16 zwycięstw, 1 remis, 7 przegranych. Wskaźnik wygranych: 66,67%.

Ogólny współczynnik wygranych: 56,58%. (152 gry, 86 zwycięstw, 6 remisów, 60 przegranych).

Richie Muonga i trener Scott Robertson świętują zwycięstwo Crusaders w Super Rugby Championship 2022.

Hannah Peters / Getty Images

Richie Muonga i trener Scott Robertson świętują zwycięstwo Crusaders w Super Rugby Championship 2022.

Scott Robertson

Wiek: 47.

Jako gracz: 16 gier dla Bay of Plenty (1995), 69 gier dla Canterbury (1996-2003), 86 gier dla Crusaders (1996-2003), 22 Testy dla All Blacks (1998-2002).

Jako główny trener:

Canterbury: (2013-16): 48 meczów, 40 zwycięstw i 8 porażek (3 tytuły). Wskaźnik wygranych: 83,33%.

Krzyżowcy (2017-). 101 meczów, 85 zwycięstw, 4 remisy (w tym 2 rozegrane), 12 porażek. Wskaźnik wygranych: 84,16%.

Ogólny współczynnik wygranych: 83,9%. (149 gier, 125 zwycięstw, 20 przegranych, 4 remisy).

READ  Analiza, kolumna, 0-3 w Wielkiej Brytanii, ale udany rok, Puchar Świata w Rugby, poprawiona pod Dave Rainey