Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022: Czego się spodziewać podczas obstawiania?

Dziś większość fanów sportu żyje sukcesami Igi Świątek. Po tym, jak Polka została pierwszą rakietą świata, w naszym kraju jak grzyby po deszczu pojawili się fani i eksperci tenisa. Nie jest to nic dziwnego, jest to bowiem wydarzenie bez precedensu w historii polskiego tenisa. Nie zapominajmy jednak, że jeszcze w tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w których to udział wezmą piłkarze z naszego kraju.

Osoby, które będą chciały podczas tych mistrzostw zapewnić sobie dodatkowe emocje poprzez obstawianie wyników naszych orłów i nie tylko, powinny już dziś zastanawiać się, czego mogą się spodziewać na przełomie listopada i grudnia, czyli w trakcie trwania mistrzostw.

W tym artykule postaramy się przewidzieć, czego możesz spodziewać się podczas obstawiania wyników meczów w Katarze. Pragniemy Ci też polecić płatne i darmowe typy bukmacherskie, które bez wątpienia pomogą Ci lepiej przewidzieć, co wydarzy się tej zimy.

Faworyci do zwycięstwa

Faworytów do zwycięstwa jest kilku i raczej to, co napiszemy, nie będzie zaskoczeniem dla żadnego fana piłki nożnej. Są to drużyny, które w większości od lat zajmują czołowe miejsca w rankingu FIFA i systematycznie sięgają po puchary na arenie międzynarodowej:

 • Brazylia – to oczywisty faworyt. Ta drużyna najwięcej razy, bo aż pięć, sięgała po puchar najlepszej narodowej drużyny w piłce nożnej. Ostatnio taki sukces Brazylia odniosła stosunkowo dawno, bo na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Korei i Japonii w 2002 roku. Od tego czasu trzykrotnie dochodzili do ćwierćfinału i raz zajęli IV miejsce. Sukcesy Canarinhos nie uchodzą uwadze FIFA, bo w ich rankingu to właśnie ta drużyna zajmuje pierwsze miejsce.
 • Belgia – skoro już piszemy o rankingu FIFA, to nie możemy nie wspomnieć o drugiej drużynie w tym zestawieniu. Dla części osób może być zaskoczeniem, że drużyna z tego niewielkiego kraju jest plasowana aż tak wysoko w rankingu. Jak do tej pory największym sukcesem belgijskiej reprezentacji w piłce nożnej na mistrzostwach świata było zajęcie trzeciego miejsca podczas turnieju rozgrywanego w Rosji w 2018 roku. Tak wysoka pozycja w rankingu nie wzięła się jednak z niczego. Jako przykład możemy podać eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 roku, kiedy to drużyna Belgii wygrała w swojej grupie wszystkie 10 meczów i zakończyła eliminacje z kompletem punktów.
 • Niemcy – kolejnym oczywistym faworytem do zdobycia mistrzostwa świata w piłce nożnej jest nasz zachodni sąsiad. Reprezentacja Niemiec wygrywała ten turniej już czterokrotnie. Ostatnio taki sukces odnieśli 8 lat temu na Mistrzostwach w Brazylii, gdzie w dogrywce 1 do 0 pokonali reprezentację Argentyny. Wcześniejsze mistrzostwa również były dla nich udane. Turniej w Południowej Afryce zakończyli na trzecim miejscu. Podobnie było 4 lata wcześniej, kiedy to jako gospodarze turnieju również zajęli trzecie miejsce.
READ  Ashes: Australijczyk Osman Khawaja zostaje ukarany za upuszczenie połowu, aby zdobyć sto lat w meczu z Anglią

To jednak nie wszystkie drużyny, jakie mają duże szanse na zwycięstwo w turnieju. W gronie faworytów stawiani są też Włosi, Hiszpanie, Anglicy, Francuzi. Duże szanse mają również drużyny z Ameryki Południowej, jak Argentyna czy Urugwaj.

Faworyci w Grupach

Podczas takiej imprezy jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej ważne są nie tylko umiejętności czy dyspozycja, ale i to, na jakich przeciwników trafi się w grupie. W związku z tym podczas obstawiania meczów trzeba mieć i to na uwadze. Dlatego przygotowaliśmy listę drużyn, które są naszymi faworytami w poszczególnych grupach.

 • Grupa A – Holandia – po ostatnim awansie z 10 miejsca zajmuje 8 miejsce w rankingu FIFA. W ostatnim czasie udało im się pokonać Belgię i zremisować z Niemcami.
 • Grupa B – Anglia – jeden z faworytów całego turnieju.
 • Grupa C – Argentyna – historycznie druga po Brazylii najlepsza drużyna, która w zeszłym roku pokonała swojego odwiecznego rywala i została najlepszą narodową drużyną Ameryki Południowej
 • Grupa D – Francja – drużyna aktualnych mistrzów świata.
 • Grupa E – Niemcy – jeden z naszych faworytów do mistrzostwa.
 • Grupa F – Belgia – podobnie jak Niemcy, jeden z naszych trzech faworytów do tytułu.
 • Grupa G – Brazylia – główny faworyt turnieju.
 • Grupa H – Portugalia – Pomimo ostatnich porażek, jak przegrana ze Szwajcarią, wciąż jest faworytem w swojej grupie.

Szanse Polski

Reprezentacja naszego kraju w grupie mierzyć będzie się z aktualnie najlepszą drużyną Ameryki Południowej, czyli Argentyną. Zanim jednak dojdzie do tego meczu, nasze orły zmierzą się z reprezentacją Meksyku. Drużyna ta w ostatnim czasie rozegrała kilka nie najlepszych meczów. W lidze narodów zremisowała z Jamajką, a we wcześniejszych eliminacjach do mundialu uległa Urugwajowi 0 do 3 i tylko bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Nie zapominajmy jednak, że Meksyk pomimo spadku zajmuje obecnie 12 miejsce w rankingu FIFA, a nasza drużyna 26. Zakładając, że drużynie znad Wisły uda się pokonać jedną z najsłabszych drużyn w turnieju, czyli Arabię Saudyjską, to właśnie od meczu z Meksykiem będzie zależało nasze wyjście z grupy.

READ  Mural w rodzinnym mieście gwiazdy piłki nożnej stał się symbolem antyrasizmu po porażce w finale Euro 2020