Wszyscy biali cieszą się pozytywną wypłatą, pokonując Curacao

Joe Bell i Chris Wood świętują cel Wooda. Zdjęcie / Photosport.co.nz

Biali cieszyli się pozytywnym powrotem na międzynarodową scenę, odnosząc imponujące zwycięstwo 2:1 nad Curaçao w niedzielny poranek.

Po prawie 700-dniowej przerwie wynik był wzrostem pewności siebie w stosunku do znakomitego, ale nieobliczalnego zespołu z Karaibów.

Bramki Billa Tuiluma i Chrisa Wooda w pierwszej połowie dały Nowej Zelandii bufor i byli wystarczająco dobrzy, aby utrzymać przewagę po powrocie Curaçao w drugiej połowie.

To pierwsze zwycięstwo trenera Danny’ego Hay’a w krótkim okresie, po porażkach w Irlandii i na Litwie w listopadzie 2019 roku, a rozmach nabudowany podczas ostatniej kampanii olimpijskiej trwa nadal.

Podobnie jak w Japonii, Nowa Zelandia próbowała używać opętania i nacisku, gdy tylko było to możliwe, chociaż nie było to widoczne w gorącym, wilgotnym klimacie i na bezlitosnej powierzchni.

Był świetny futbol, ​​z fajnym opanowaniem i inteligentnymi trójkątami, chociaż powinni byli bardziej wykorzystać wiele okazji, zwłaszcza w pierwszych 60 minutach.

Jeśli już, All Whites trochę niecierpliwi w ostatniej trzeciej, szukając zabójczej piłki, gdy kolejne podanie mogło coś zmienić.

Ale mecz zobaczył wiele kwadratów. Był spryt i mistrzostwo, a potem walka od młodych Wszystkich Białych. Prawdopodobnie powinni byli pójść dalej po pierwszej godzinie, ale potem dobrze poradzili sobie w meczu w wymagającym finale 30 minut.

Wood dobrze prowadził linię, podczas gdy Liberato Cacas, Joe Bell, Sarpreet Singh i Tuiluma byli innymi wyróżniającymi się graczami w solidnym zespole.

Biała drużyna miała dobry start. Mimo nierównego, gąbczastego boiska na Bahrain International Stadium, od początku starali się grać.

Po opuszczeniu igrzysk olimpijskich, aby skupić się na niemieckim futbolu klubowym, Singh wywarł natychmiastowy wpływ, znajdując miejsce w środku pola, zanim wystrzelił Wooda, który pomylił swój strzał.

READ  Puchar Ameryki: Hamish Bond dołącza do drużyny Nowej Zelandii

Singh był brylantową prowadzeniem w młodym pomocniku, Bale był kotwicą, a debiutanci Matthew Garbet i Marco Stamenek byli szeroko.

Kwartet cieszył się kilkoma dobrymi wczesnymi akcentami, dobrze współpracując z Woodem i Callumem McCowattem na czele, a Stamenic na początku.

Zdjęcia zespołu z Nowej Zelandii.  Zdjęcie / Photosport.co.nz
Zdjęcia zespołu z Nowej Zelandii. Zdjęcie / Photosport.co.nz

Dwóm zespołom zajęło trochę czasu, aby znaleźć swój rytm, ale All Whites byli bardziej skuteczni na początku, a ich silna gra polegająca na naciskaniu utrudniała Curacao próby budowania od tyłu.

Ich pierwszy gol był szczęśliwy, ale nagrodą za dobre przedsięwzięcie był rzut wolny Billa Tuiluma z 30 metrów, który odbił się od bramkarza. Od czasów młodości Tuiluma zawsze miał potężny strzał, a ta siła była kluczem do jego pierwszego wielkiego gola.

To dało All Whites pewność siebie, ponieważ wykazali pewien styl i zdolność – i chęć – by wydostać się z kłopotów.

O połowę więcej szans mieli Wood i Kakas, podczas gdy Curacao, który miał chwile, walczył o produkt końcowy.

Wood zaprezentował swoją drużynę w 33. minucie z doskonałym finiszem lewą nogą, posyłając pewnie dośrodkowanie Makwata, po tym jak Stamenic zdołał zdobyć piłkę wysoko. To nigdy nie było łatwe, kiedy piłka uderzała w twoje ciało, na nieprzewidywalnej powierzchni, ale Wood sprawił, że tak to wyglądało, strzelając 25. gol w reprezentacji.

Curaçao ożyło w późnej połowie, a Juninho Bacona (Glasgow Rangers) i Leandro Bacona (Cardiff City) znaleźli trochę miejsca i wezwali na kilka postojów Stefana Marinovica, drugiego z dobrym blokiem na dalekim słupku.

Po pierwszych 45 minutach w większości zdezorganizowanych i zdezorganizowanych, Curacao było inne po przerwie, przypominając bardziej 79. drużynę w drabince FIFA. Poprawili swoją formę i mieli więcej czasu na piłce, ponieważ All Whites siedzieli znacznie głębiej i nie mogli zachować swojej siły nacisku w pierwszej połowie.

Doprowadziło to jednak do presji, ponieważ Nowa Zelandia nie była w stanie rozszerzyć swojej supremacji, pomimo pewnych połowicznych szans dla Wooda, Makwata i Singha.

READ  Eddie Osei-Nketiah pokonał najlepszych sprinterów Nowej Zelandii w Melbourne

Curaçao strzelił zasłużonego gola w 72. minucie po tym, jak Nico Kirwan nie zdołał wybić długiego dośrodkowania, a następnie zostawił Rangelo Gangę niekontrolowanego i trafił gola Marinovica.

Weteran Tommy Smith został wysłany do gry, All Whites przerzucili się do pięciu obrońców, ale była holenderska kolonia powinna była wyrównać sześć minut przed meczem, ponieważ Marinovich strzelił wspaniałego gola w obronie Yangi, po tym, jak napastnik został wybrany. Rzut wolny po szybkim rzucie wolnym.

Curaçao miał jeszcze dwie szanse – ale nic nie było jasne – podczas gdy rezerwowy Elijah Jost strzelił w późnym strzale.

All Whites 2 (Bill Tuiluma 9′, Chris Wood 33′)