Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wschodzący mokry pisarz Eric Chapel umiera w wieku 88 lat | telewizja i radio

Eric Chappelle, scenarzysta niektórych z najpopularniejszych sitcomów ITV, w tym Rising Damp, Only When I Laugh and Duty Free, zmarł w wieku 88 lat.

Jego śmierć została ujawniona przez aktora Reece’a Dinsdale’a, który zagrał u boku zmarłego Johna Thawa w sitcomie Chappell’s Home to Roost. Dinsdale napisał na Twitterze: „Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, proszę pana… Twoje teksty były absolutnie zabawne. Świetne czasy!”

Chappelle był płodnym pisarzem teatralnym i telewizyjnym, ale jego zwieńczeniem jego osiągnięć był Rising Damp, opisywany jako najlepszy sitcom wszechczasów w ITV. Mark Lewisonautor Radiowego Przewodnika po Komedii.

Działała w latach 1974-1978 i miała imponującą czteroosobową kadrę centralną: Leonard Rossiter as Skąpy, obsesyjny właściciel RigsbyFrances de la Tour jako senna romantyczna Miss Jones, Don Warrington jako łagodny Philip, który twierdzi, że jest synem afrykańskiego przywódcy, oraz Richard Beckinsale jako łatwowierny i mający dobre intencje student medycyny Alan.

Wysoka wilgotność regularnie przyciągała 18-milionową publiczność. Wśród jego wielu fanów jest montażystka filmowa Guardian Catherine Schward, która: Napisany w 2009 roku: „W najlepszym wydaniu jest porównywalny do Becketta i Pintera.”

Kaplica Gazeta Guardian w zeszłym roku obawiał się, że stronniczy stosunek Rigsby’ego do Philipa może zostać błędnie zinterpretowany jako coś, co należy celebrować lub naśladować, jak to miało miejsce w przypadku Alfa Garnetta z Johnny Speight.

Jakość pisma oznacza, że ​​tak nie było. Chappell powiedział, że ma nadzieję, że „napisał sprytną komedię o związkach międzyrasowych”.

Dobry pisarz linii Mercurio, Opis kaplicy Jako „jeden z największych wszech czasów. Jego niesamowite komedie od dziesięcioleci bawią miliony, tydzień po tygodniu,”.

Urodzony w Grantham, Lincolnshire, we wrześniu 1933, Chappelle przez 22 lata pracował jako audytor w East Midlands Electricity Board. Po tym, jak wydawcy odrzucili wiele jego powieści, postanowił pisać sztuki, zdając sobie sprawę, że dialog to jego wielka umiejętność.

READ  Urodziny Arjuna Rampala: Wspaniałe zdjęcia aktora z „lakierem do paznokci”, które sprawią, że będziesz się ślinić

W swojej pierwszej sztuce, The Banana Box, która stała się Rising Damp, Wilfred Bramble – wtedy lepiej znany jako Steptoe and Son – zagrał na scenie postać Rigsby’ego.

Inne osiągnięcia obejmowały sitcom Chappelle tłuczekz udziałem Petera Bowlesa, który zmarł pięć tygodni temu. Został napisany z myślą o Bulls po sukcesie Tylko kiedy się śmieję, w którym wystąpili Bulls, James Bolam i Christopher Struley jako zwykli pacjenci szpitala Inchoate oraz Richard Wilson jako cierpliwy konsultant.

Tim Reed, współtwórca i współautor programu BBC Car Share, Opis kaplicy Jako jeden z największych autorów sitcomów. „Zasługuje na miejsce wśród wielkich za stworzenie samego Roberta Rigsby” – powiedział. „Ale kiedy się śmieję, często niedoceniany moim zdaniem, to nie jest zła kontynuacja Rising Damp. Czapki z głów, sir.”