Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Baby Reindeer: Fiona Harvey twierdzi, że pozwie Netflix i pisarza Richarda Gadda

Baby Reindeer: Fiona Harvey twierdzi, że pozwie Netflix i pisarza Richarda Gadda

Źródło obrazu, Piers Morgan bez cenzury

Skomentuj zdjęcie, W czwartek Piers Morgan udzielił wywiadu Fionie Harvey

Kobieta, która rzekomo zainspirowała postać Marty w przebojowym dramacie Baby Reindeer, powiedziała, że ​​pozwie swojego twórcę i Netflix.

Fiona Harvey powiedziała Piersowi Morganowi, że serial, w którym Marta jest prześladowcą, jest „dziełem fikcji”.

Oskarżył Netflix i szkockiego komika Richarda Gadda, który napisał scenariusz do serialu i w nim występuje, o „kłamstwo” w ich „zniesławiającym” przedstawieniu.

BBC skontaktowało się z przedstawicielami Gadda i Netfliksa.

„Nazwali to prawdziwą historią i on też to zrobił, ale tak nie jest” – powiedziała pani Harvey w wywiadzie. „On kłamie i oni kłamią”.

58-letnia Szkotka udzieliła wywiadu po tym, jak została zidentyfikowana w Internecie przez widzów, którzy próbowali poznać tożsamość Marty, opisując ją jako „absolutnie przerażającą”.

W wywiadzie oskarżyła Gada o „zarabianie na mojej nędzy”.

Ale Coogan dodał: „To nie Morgan stanowi tutaj problem – prawdziwym problemem związanym z tym wywiadem jest to, że w ogóle istnieje na to rynek”.

Ed Power napisał w The Telegraph „60-minutowa rozmowa była nie tyle sparingiem Morgana i Fiony Harvey, ile ponurą sesją pytań i odpowiedzi”.

BBC poprosiło Morgana o komentarz.

Źródło obrazu, Eda Millera/Netflixa

Skomentuj zdjęcie, W Baby Reindeer Marta staje się stałym bywalcem baru Donniego

Morgan wielokrotnie kwestionowała Harveyowi liczbę e-maili, rozmów telefonicznych i listów, które wysyłała do Gadda. Komik powiedział, że jego prześladowca wysłał ponad 41 071 e-maili, 350 godzin wiadomości głosowych, 744 tweety, 46 wiadomości na Facebooku i 106 stron wiadomości.

Pani Harvey powiedziała Morganowi, że „może kilka e-maili”, a później stwierdziła, że ​​było „mniej niż 10”.

Morgan zapytała ją również o fakt, że korzysta z sześciu adresów e-mail, i zadała inne pytania, np. jaki stopień uzyskała na studiach prawniczych.

Na koniec wywiadu Harvey powiedziała, że ​​pozwie także Daily Mail. BBC skontaktowało się z nimi w celu uzyskania komentarza.

„Dzwonki alarmowe”

W kolumnie Sun opublikowanej w czwartkowy wieczór Morgan napisała: „Na poziomie ludzkim było mi jej żal, że została w ten sposób tak publicznie wciągnięta przez młyn.

„Ale w trakcie wywiadu były momenty, w których głośno dzwoniły podejrzane sygnały alarmowe”.

BBC skontaktowało się z Harvey po jej wywiadzie, ale nie udało się od razu uzyskać komentarza.

Uderz w śpiącego

Baby Reindeer, szeptany sukces giganta streamingowego, zafascynował i zaniepokoił wiele osób.

Stanowczo zaprzeczyła autentyczności kluczowych scen serialu, w tym sceny, w której Marta jest przedstawiona jako dokonująca napaści seksualnej na Gada nad kanałem i atakująca jego partnera.

Zaprzeczyła także, aby nękała rodzinę Gada i przychodziła do jego domu. „Nie jestem prześladowcą” – powiedziała.

Pod koniec serii Martha przyznaje się do prześladowania Jade i zostaje skazana na dziewięć miesięcy więzienia.

Harvey upierał się jednak, że nigdy nie została oskarżona o żadne przestępstwo, nie mówiąc już o tym, że trafiła do więzienia.

„To absolutnie nieprawda, jest to dla mnie bardzo oszczercze i bardzo szkodliwe dla mojej kariery” – powiedziała.

Śledztwa internetowe

Kiedy widzowie zaczęli spekulować na temat prawdziwych ludzi stojących za serialem, 34-letni Gad zamieścił wiadomość na swojej historii na Instagramie, wzywając ludzi, aby nie spekulowali.

„Nie taki jest sens naszego programu” – napisał.

„Nie chcieliśmy tego anonimizować ani upubliczniać do tego stopnia, że ​​nie była to już jego historia, ponieważ podważyłoby to intencję stojącą za serialem” – powiedział.

„Ostatecznie bardzo trudno jest kontrolować to, co robią widzowie, szczególnie w świecie, w którym wszystko jest wzmacniane przez media społecznościowe. Osobiście nie czułbym się dobrze w świecie, w którym zdecydowaliśmy, że lepiej będzie uciszyć Richarda i nie pozwolić mu mówić. ” Opowiedz historię.”