Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka Brytania nie dostarcza 240 milionów funtów w projektach zerowych netto

Wielka Brytania nie dostarcza 240 milionów funtów w projektach zerowych netto

Wielka Brytania nie dostarczyła prawie ćwierć miliarda funtów na zielone projekty mające na celu osiągnięcie: zero netto Dopóki Boris Johnson wzywając rządy na całym świecie do radykalnego zwiększenia inwestycji w walkę z kryzysem klimatycznym, niezależny może ujawnić.

Dokumenty wykazały, że około 241 mln funtów przeznaczone na dekarbonizację Wielkiej Brytanii do 2050 r. zostało zwrócone do Skarbu Państwa w ostatnim roku finansowym przez dział biznesowy. Przyjmuje się, że fundusze zostały powiązane z: Program stypendialny Green HouseAby zwiększyć efektywność energetyczną w domach.

Labor powiedział, że inwestycja mogła pomóc w rozwiązaniu problemu rosnących rachunków rodzinnych, które pomogły podnieść koszty życia do najwyższego poziomu od 30 lat.

Minister ds. zmian klimatycznych Ed Miliband powiedział: „Wraz z rosnącymi rachunkami za energię dla pracowników, rząd musi zainwestować, aby pomóc w cięciu rachunki za energię za pomocą izolacja domui popchnij koło zielonej energii do przodu w kierunku czystej, domowej energii.

„Katastrofalny brak inwestycji rządowych powstrzymuje ten kraj, kosztując nas miejsca pracy w nowych czystych gałęziach przemysłu przyszłości i utrzymując wysokie rachunki dla gospodarstw domowych”, powiedział Miliband, dodając, że „nieefektywność rządu w dostawach oznacza, że ​​nie wykorzystują one zasobów, które mogą zapewnić prawdziwe wsparcie, którego potrzebują”. Rodziny teraz”.

Jako gospodarze Szczyt klimatyczny COP26 W zeszłym roku rząd wezwał inne kraje do przeznaczenia większej ilości pieniędzy na przejście do gospodarek niskoemisyjnych. Pojawiły się jednak pytania dotyczące próby obliczenia przez Wielką Brytanię, że wydatki publiczne osiągnęły zero netto.

W marcu posłowie z Komisji Rachunków Publicznych ostrzegli, że rząd „nie ma jasnego planu, jak sfinansować przejście na zero netto”, z niejasnymi wskaźnikami wyników i ogólnym niedoborem budżetu. Od tego czasu Ministerstwo Skarbu zapowiedziało, że sporządzi plan jesienią, ale źródło ostrzegło: „Istnieje poważne wyzwanie w wypracowaniu, jak jednoznacznie obliczyć zero netto w Whitehall i gospodarkach zaawansowanych”.

READ  Polska liczy na szybkie zakończenie sporu z Unią Europejską o miliardy euro na wyjście z epidemii

Dział biznesowy musiał oddać część swojego zerowego budżetu netto do Skarbu Państwa po tym, jak go nie udało się wydać

(Getty Images / The Independent)

Przyznawanie zielonych domów, kluczowa część kampanii premiera „odbudowy lepiej”, boryka się z presją COVID-19 Zamknięcia i braki budowniczych i techników przeszkolonych do wprowadzania ulepszeń.

Rząd przywiązywał również dużą wagę do roli sektora prywatnego we wdrażaniu ujawnionej w zeszłym roku strategii zerowej netto, ale eksperci z zakresu rachunkowości rządowej obawiali się, że jest to brak informacji o tym, kiedy i w jakich transzach pieniędzy zostaną wydane. Regiony.

„Widzieliśmy różne scenariusze realizacji ambicji zerowych netto, ale nie widzieliśmy jasnego i szczegółowego poglądu rządu na to, ile będzie wydawać, co i kiedy pochodzi z sektora prywatnego” – powiedziała Jill Ratter. starszy pracownik Instytutu Badań Rządowych.

Zrozumiałe jest, że niewydane 241 mln funtów nie zostanie automatycznie przeniesione do tegorocznego budżetu, chociaż powiedziano to urzędnikom. niezależny W najbliższych latach raczej nie oznacza to mniejszej alokacji.

Rzecznik Departamentu Biznesu powiedział: „Zobowiązujemy się do osiągnięcia naszego prawnie wiążącego celu zerowej emisji netto do 2050 r. i wspieramy go inwestycją w wysokości 26 miliardów funtów w realizację naszej strategii zerowej netto. To wraz ze strategią bezpieczeństwa energetycznego Wielkiej Brytanii oznacza, że ​​do 2030 r. skorzystamy na bezprecedensowej inwestycji prywatnej o wartości 100 miliardów funtów”.