Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiadomości z Polski: minister wybucha w komentarzach do sojusznika Macrona w sprawie finansowania ścian: „Zabierzcie migrantów do Francji!”  |  świat |  Aktualności

Wiadomości z Polski: minister wybucha w komentarzach do sojusznika Macrona w sprawie finansowania ścian: „Zabierzcie migrantów do Francji!” | świat | Aktualności

Francuski minister stanu ds. europejskich Clement Bonn powiedział, że Francja nie poprze propozycji 12 krajów Unii Europejskiej, aby ufundować mur na granicy polsko-białoruskiej. Dodał, że traktowanie migrantów powinno być humanitarne.

Politico informuje, że polski rząd planuje dokończyć mur do lata 2022 roku.

W odpowiedzi na zarzuty Sebastian Kalita napisał na Twitterze: „Drogi @CBeune, jeśli nie chcesz finansować muru chroniącego granicę Polski, która jest jednocześnie na granicy UE, wyślij swoje samoloty do Mińska po migrantów do Francji.”

„Tysiące z nich chce wyjechać do Francji, a nie do Polski. Pokaż swoje człowieczeństwo i szacunek dla nich” – dodał.

Pan Beaune zadeklarował również w rozmowie z Tysol.Fr, że „są (…) obszary w Polsce, czasem deklarowane przez gminy, które nazywane są 'wolnymi od LGBT'”.

Sklepy, śródmieście, gdzie ludzie mówią, że ze względu na swoją orientację seksualną nie są mile widziane. „

„To oczywiście skandaliczne i przerażające, że dzieje się to w Europie” – powiedział, a także twierdził, że polski rząd uniemożliwił mu odwiedzenie tych obszarów.

Według pana Kality, minister Bonn rozsiewa kłamstwa na temat homoseksualistów w Polsce.

Mówi, że takich obszarów nie ma i że każdy w Polsce może cieszyć się wolnością.

Czytaj więcej: Eurofilka Alibhai-Brown krytykuje traktowanie imigrantów przez Brukselę

Pan Bonn był doradcą Macrona ds. Europy przez dwa lata, kiedy był ministrem gospodarki w administracji François Hollande’a.

Kiedy Macron założył własną partię i odniósł niespodziewane zwycięstwo we francuskich wyborach prezydenckich, przestawił pana Bonna z powrotem na swoją stronę.

Obaj mężczyźni pracowali razem nad przemówieniem Macrona na Sorbonie, które nakreśliło jego wizję przyszłości Unii Europejskiej w pierwszych dniach jego prezydentury.

Później opracowali strategię budowania wpływów francuskich w Brukseli, a także podczas tych lat trudnych rozmów Paryż był często „złym gliną” wśród państw członkowskich UE; Wzywając do najtrudniejszej możliwej linii, donosi The Telegraph.

READ  Reakcja private equity na ESG

Pojawiał się również w brytyjskiej prasie za wyśmiewanie Wielkiej Brytanii z powodu sporu o polowanie, kpiąc z tego, że nie umieściłby indyków na półkach supermarketów.

Powiedział: „Przestań nam mówić, że już nas nie potrzebujesz, przestań nam dogadzać, przestań myśleć, że rozwiążemy twoje problemy. Spowodowali chaos w Brexicie. To ich wybór i ich porażka, a nie nasza”.

Dodatkowa sprawozdawczość Marii Ortegi.