Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski deweloper organizuje spotkanie łańcucha dostaw dla projektu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW

Polski deweloper organizuje spotkanie łańcucha dostaw dla projektu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW

Baltic Power, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej morskiej farmy wiatrowej PKN ORLEN i Northland Power w Polsce, organizuje kolejne spotkanie dla potencjalnych wykonawców zainteresowanych dołączeniem do łańcucha dostaw projektu.

PKN ORLEN i Northland Power wspólnie rozwijają morską farmę wiatrową o mocy 1,2 GW na polskim Bałtyku. Oczekuje się, że budowa rozpocznie się w 2023 r., a zakończy w 2026 r. w miejscu położonym około 23 km na północ od wybrzeża Morza Bałtyckiego, w pobliżu Chuqiu i Siba.

Uczestnicy spotkania zapoznają się ze szczegółowymi planami dla każdego z siedmiu pakietów instalacyjnych składających się na proces realizacji projektu, czyli pakietu turbin wiatrowych, pakietu fundamentowego, pakietu stacji morskich, pakietu stacji lądowych, pakietu kabli śródlądowych i eksportu. i transport.

Inwestowanie w morską energetykę wiatrową na Bałtyku to szansa na silny rozwój nowego sektora polskiej gospodarki. Grupa ORLEN, jako lider projektów morskiej energetyki wiatrowej, mocno angażuje się w angażowanie polskich firm w tego typu projekty. Będziemy dążyć do maksymalizacji zawartości lokalnej Baltic Power Farm, jednego z najszybciej poruszających się projektów w Polsce. Mamy nadzieję, że duże zaangażowanie lokalnych dostawców zachęci ich do aktywniejszej roli w kolejnych projektach planowanych przez grupę na Morzu Bałtyckim.” Powiedziała Daniel Obajik, Przewodniczący Rady Dyrektorów PKN ORLEN.

Podczas webinarium, które odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia, uczestnicy zostaną również poinformowani o aktualnym stanie przygotowań i harmonogramie projektu, a także dowiedzą się więcej o partnerze projektu, kanadyjskiej korporacji Northland Power Corporation.

Konferencja będzie miała charakter warsztatowy, po każdej prezentacji nastąpi dyskusja i sesja pytań i odpowiedzi. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli również możliwość stworzenia własnej, unikatowej sekcji zawierającej prezentację ich firm: ich doświadczenia, orientację biznesową oraz dane kontaktowe do innych stron zainteresowanych nawiązaniem współpracy.

Baltic Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 jest kontynuacją dialogu z polskimi firmami zainicjowanego przez PKN ORLEN w 2020 roku. Pierwsze spotkanie zgromadziło blisko 400 przedstawicieli z 273 firm, dając im możliwość zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem projektów, zakupów, działalność i plany Rozwój morskich projektów wiatrowych w Grupie ORLEN.

READ  Brytyjskie gospodarstwa domowe będą odczuwać większy ból Andy Haldane, mówi były główny ekonomista banku

Ogromnym sukcesem okazał się formularz rejestracyjny dla firm zainteresowanych współpracą przy projekcie, który został udostępniony na naszej stronie w zeszłym roku. Mamy świadomość, że niektórzy potencjalni główni wykonawcy poszczególnych pakietów instalacyjnych wykorzystali swoje zasoby, aby połączyć się z wybranymi polskimi firmami. Chcąc zintensyfikować dialog między firmami, postanowiliśmy zorganizować poniższe wydarzenie w formacie, który wzmocni interakcję między jego uczestnikami. Jako właściciel projektu pragniemy zapewnić jak najlepsze warunki do rozmów i tworzenia więzi biznesowych” Powiedziała Jarosław Broda, Prezes Zarządu Administracji Energetycznej w regionie bałtyckim.