Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The government is set to strengthen existing laws around using handheld phones while driving

Jakiekolwiek korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu stanie się nielegalne w przyszłym roku | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Wszelkie korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu ma stać się nielegalne, ponieważ rząd planuje zaostrzyć obowiązujące przepisy.

W rzeczywistości wysyłanie wiadomości tekstowych lub wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą urządzenia mobilnego podczas jazdy, poza sytuacjami awaryjnymi, jest nielegalne.

W przyszłym roku przepisy pójdą jeszcze dalej, zakazując kierowcom używania telefonów do robienia zdjęć lub filmów, przewijania list odtwarzania lub grania w gry.

Oznacza to, że każdy, kto zostanie przyłapany na korzystaniu z urządzenia mobilnego podczas jazdy, zostanie obciążony grzywną w wysokości 200 funtów i sześcioma punktami na prawie jazdy.

Departament Transportu powiedział, że badania przeprowadzone przez Ipsos MORI pokazują, że młodsi kierowcy częściej korzystali z urządzenia montowanego na kołach.

RAC powiedział, że jego badania wskazują, że więcej niż jeden na 10 młodych kierowców przyznaje się do robienia zdjęć lub nagrywania filmów podczas jazdy, podczas gdy 6% twierdzi, że grało w grę.

Zgodnie z surowymi przepisami kierowcy nadal będą mogli podczas jazdy korzystać z urządzeń głośnomówiących, takich jak system nawigacji satelitarnej, jeśli zostaną wciśnięte w kołyskę.

Jednak nadal mogą zostać oskarżeni o popełnienie przestępstwa, jeśli policja stwierdzi, że nie kontrolują oni właściwie swojego pojazdu.

Przepisy są wzmacniane po konsultacjach publicznych, które wykazały, że 81% respondentów popiera te propozycje.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział: „Wiele zgonów i obrażeń ma miejsce podczas przetrzymywania telefonów komórkowych.

„Ułatwiając ściganie osób, które używają swoich telefonów podczas nielegalnej jazdy, zapewniamy, że prawo zostanie wprowadzone w XXI wiek z większą ochroną dla wszystkich użytkowników dróg”.

Rząd zaktualizuje Prawo drogowe, aby wyjaśnić nowe środki.

zdjęcie:
Rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy jest w rzeczywistości nielegalna

Kod byłby również dokładniejszy, biorąc pod uwagę fakt, że pozostawanie w ruchu liczy się jako prowadzenie pojazdu, co jasno pokazuje, że korzystanie z telefonu podręcznego na światłach lub w korku na autostradzie jest nielegalne, z wyjątkiem bardzo ograniczonych okoliczności.

READ  Wielka Brytania zakazuje reklam fast foodów w Internecie i przed 21:00 w telewizji od 2023 r. | Reklama

Kierowcy, którzy dokonują płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów komórkowych podczas postoju, będą zwolnieni z nowego prawa, aby prawo dotrzymywało kroku technologii.

Zwolnienie to obejmie na przykład takie miejsca jak restauracja z samochodem czy opłaty za przejazd drogami i będzie miało zastosowanie tylko w przypadku płatności za pomocą czytnika kart. Kierowcy nie będą mogli dokonywać publicznych płatności online podczas jazdy.

„Rozproszenie uwagi kierowcy może być śmiertelne, a korzystanie z ręcznego telefonu komórkowego za kierownicą nigdy nie jest warte ryzyka” – powiedziała Mary Williams Obe, dyrektor generalna organizacji charytatywnej Brake. Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jest bardzo mile widziany.

„Ta wiadomość została szczególnie przyjęta przez rodziny cierpiące w żałobie i katastrofalne obrażenia spowodowane przez telefony, które rozpraszają kierowców”.