Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mondi pakuje ziemniaki w wielokrotnie nagradzaną papierową torbę z bio-powłoką

Mondi pakuje ziemniaki w wielokrotnie nagradzaną papierową torbę z bio-powłoką

Światy Współpracował z SILBO, Polska firma zajmująca się opakowaniami kompostowalnymi, w celu stworzenia kompostowalnych opakowań papierowych dla Irish Agricultural Potato Business Grupa Med Pharm.

Zastępując plastikowe torby papierem poprzez zastosowanie powłoki biologicznej, zostały wprowadzone na rynek w całej Irlandii, Polsce, Francji i Niemczech i zdobyły nagrodę Fruit Logistica Innovation Silver Award.

Ściśle współpracując przez dwa lata, SILBO, Meade i Mondi opracowały torebkę z certyfikatem FSC, wykorzystującą specjalny papier pakowy, aby zapewnić wytrzymałość podczas manipulacji, jednocześnie zapewniając właściwości barierowe, aby produkt był świeży.

Torba ma wiele funkcji, w tym siateczkę na bazie skrobi kukurydzianej do małego wycięcia w oknie, atrament na bazie wody i biodegradowalną powłokę Swintex firmy Mundi, która zapewnia uszczelnienie termiczne i ochronę przed wilgocią.

„Worki powinny mieć bardzo duże ciężary, a jednocześnie stanowić rozwiązanie bardziej przyjazne dla planety” – mówi Jan Murzyn, dyrektor ds. Rozwiązań do wytłaczania i kierownik ds. Sprzedaży papieru Kraft Paper na Polskę w Mondi.

„Nasze podejście EcoSolutions oznacza, że ​​ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i stworzyć niestandardowe rozwiązanie, które stanowi najlepszy możliwy wybór dla klienta, konsumenta i środowiska”.

Marcin Śpiewok, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w SILBO skomentował: „Rozwiązanie hybrydowe łączy w sobie doskonałą wytrzymałość specjalnego papieru pakowego ze specjalnie zaprojektowaną barierą i właściwościami zgrzewania materiałów kompostowalnych.

„Specjalny papier pakowy Mundi wraz z sitodrukiem na bazie wody i unikalną technologią był długo oczekiwanym rozwiązaniem w przemyśle spożywczym i pozwolił nam zastąpić tradycyjną formułę plastiku i siatki”.

Jeni Meade, dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w Meade dodaje: „W porównaniu do konwencjonalnych toreb papierowych z blokowym dnem tego samego rozmiaru, biodegradowalne opakowania papierowe zmniejszają zużycie papieru o 34%. Jako producent żywności, nasza firma koncentruje się na zapewnieniu najlepszego smaku ziemniaków dla naszych klientów i jako użytkowników. W przypadku opakowań zobowiązujemy się do ograniczania wpływu opakowań na klimat dla dobrobytu naszej planety ”.

READ  „Korzystanie z testu wąchania”: Morrisons wyciągają daty „użycia” z kartonów po mleku | Morrisons