Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rekordowy wzrost Dogecoin podkreśla „żart” kryptowaluty w szerszym zainteresowaniu | Waluty cyfrowe

Być może jest to ostateczny symbol późnego kapitalizmu: cyfrowa waluta, która na początku była żartem, teraz warta więcej niż Ford Motor Company, BP czy Tesco.

Spekulując, mimo że wirus Covid-19 spowodował najgorszą globalną recesję od czasu Wielkiego Kryzysu w latach trzydziestych XX wieku, Dogecoin stał się hitem wśród amatorskich inwestorów. Jest to kryptowaluta, na której polega Internet jest równy Zabawna fraza lub zdjęcie w Internecie, tym razem pies – i przyciągnął szerszą uwagę z rekordową wartością w ostatnich tygodniach.

Przy wsparciu znanych kibiców, w tym założyciela Tesli, Elon MuskSnoop Dogg, raper i gitarzysta basowy Gene Simmons, według CoinMarketCap aktywa cyfrowe podobne do Bitcoina wzrosły w środę o ponad 40% do 0,68 USD (0,49 GBP) za dolara.

Przy wzroście o ponad 14 000% od początku roku, wartość rynkowa Dogecoina – łączna wartość każdej monety – wynosi ponad 84 miliardy dolarów, co odpowiada rocznej produkcji gospodarczej Sri Lanki.

Analitycy stwierdzili, że wzrost cen w walucie cyfrowej, która jest podobna do Bitcoin, jest przedmiotem wcześniejszego zainteresowania Al Musk poprowadzi Saturday Night Live w ten weekendBiorąc pod uwagę publiczne poparcie miliardera na Twitterze dla Dogecoina i możliwość pojawienia się go w popularnym amerykańskim programie telewizyjnym, podniosłoby to jego profil jeszcze bardziej.

„Dogecoin zyskuje na popularności, ponieważ wielu handlowców kryptowalut nie chce przegapić żadnego szumu związanego z prowadzeniem Saturday Night Live przez Elona Muska”. Powiedział Edward Moya, starszy analityk rynkowy w platformie handlu finansowego Oanda.

„Znany również jako Ojciec Chrzestny, Musk niewątpliwie będzie miał diagram kryptowaluty, który prawdopodobnie rozprzestrzeni się na kilka dni i pobudzi jego armię zwolenników do próby wysłania Dogecoina na Księżyc” – powiedział.

Musk był już krypto dysydentem, Kupując 1,5 miliarda dolarów bitcoinów z rezerwą gotówkową Tesli. Wcześniej tweetował wsparcie dla Dogecoin w czymś, co można lepiej zrozumieć jako kontynuację internetowego żartu.

READ  Wysokie ceny oleju napędowego są „niezwykle szokujące” dla brytyjskich kierowców, mówi RAC | OPEC

Po częstym wzbudzaniu kontrowersji na Twitterze z powodu dziwnych komentarzy, Kosztuje go i jego firmę miliony dolarów I lądowanie Problem prawnyMusk pomógł podnieść profil Dogecoina w lutym, publikując zdjęcie Doge na Księżycu, umieszczając flagę z logo cyfrowej waluty i podpisując ją jednym słowem: „Dosłownie”.

Tweet podniósł w ciągu dnia wartość waluty cyfrowej o ponad 20%. Wyrażenie „na księżyc” jest używane w Internecie, aby mówić o inwestycjach, wskazując kierunek podróży aktywów finansowych, a użytkownicy Reddit używali go w widocznym miejscu na forum WallStreetBets na początku tego roku jako drobni inwestorzy. Wzmocniono zapasy w GameStop Próbuje osłabić fundusze hedgingowe.

Cyfrowa waluta Dogecoin została stworzona w 2013 roku przez dwóch inżynierów oprogramowania z IBM i Adobe i jest oparta na memie Doge, który przedstawia japońskiego psa shiba inu otoczonego niepoprawnymi gramatycznie frazami w swego rodzaju wewnętrznym monologu.

Mem, napisany celowo łamanym angielskim, polega na powiązaniu modyfikatora – takiego jak „tak”, „taki” lub „bardzo” ze słowem, którego nie należy modyfikować, na przykład „tak wow” lub „dużo waluty”.

Wzrost Dogecoina jest efektem boomu bitcoinowego, który podniósł wartość oryginalnej waluty cyfrowej do ponad 50 000 USD, gdy rynki akcji na całym świecie osiągnęły nowe szczyty pomimo największego krachu gospodarczego od co najmniej jednego pokolenia.

Podobnie do spekulacji podsycanych przez Internet na GameStop, wzrost Dogecoin następuje, gdy rząd USA wysyła trzecią rundę awaryjnych płatności Covid-19 do uprawnionych rodzin amerykańskich.

Waszyngton wydał ponad 163 miliony czeków motywacyjnych o wartości 384 miliardów dolarów w płatnościach do 1400 dolarów na osobę plus 1400 dolarów na osobę pozostającą na utrzymaniu. Chociaż ma on wspierać rodziny w trudnej sytuacji, ekonomiści twierdzą, że pomogło to wzmocnić rynki akcji i aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin i Dogecoin, ponieważ bogatsi odbiorcy inwestują swoje czeki w inwestycje finansowe.

READ  Ostrzeżenia o inflacji zakładają, że kryzys Covid się skończył... niestety nie | Richard Partington

Dzieje się tak również w czasie, gdy tradycyjne waluty fiducjarne, takie jak dolar, funt i euro, są zagrożone z powodu rekordowo niskich stóp procentowych z banków centralnych i miliardów dolarów z powodu luzowania ilościowego; Kupuj obligacje, aby utrzymać niskie koszty pożyczki i efektywnie drukować nowe pieniądze.

Rosną oczekiwania, że ​​silny wzrost gospodarczy utrzyma się, ponieważ szczepionka Covid umożliwia szybszy powrót do normalności w czasie, gdy wsparcie rządu i banku centralnego pozostaje wysokie. Ekonomiści ostrzegają, że może to doprowadzić do wyższej inflacji, która może obniżyć wartość pieniądza fiducjarnego, czyniąc waluty cyfrowe potencjalnie atrakcyjną propozycją.

„Główną przyczyną tego wszystkiego jest kręcenie się prasy pieniężnej w stanach i wszędzie indziej” – powiedział Eric Britton, dyrektor zarządzający firmy zajmującej się badaniami ekonomicznymi Fathom Consulting.

„Wszystko, co jest denominowane za te pieniądze, ma tendencję do wzrostu wartości, niezależnie od tego, czy jest to kurs wymiany Bitcoin lub Dogecoin, akcje czy jakikolwiek inny składnik aktywów – na przykład mieszkania – jeśli drukujesz duże ilości tej waluty, inne rzeczy będą rosły”.

Chociaż zaczęło się to od żartu, niektórzy z pierwszych nabywców cyfrowej waluty stali się milionerami, podczas gdy anonimowy handlowiec twierdzi, że zgromadził fortunę przekraczającą 1 miliard dolarów. Jednak analitycy ostrzegają, że może się szybko załamać, ponieważ waluta cyfrowa nie ma żadnej wewnętrznej wartości; Poleganie na szumie inwestycyjnym, spekulacji i strachu przed zagubieniem.

Naeem Aslam, główny analityk rynkowy platformy handlowej Avatrade, powiedział, że część „szaleństwa” związanego z Dogecoinem prawdopodobnie ustąpi po osiągnięciu rekordowych poziomów.

„Dogecoin to najbardziej spekulacyjna waluta, a większość traderów nie jest świadoma ryzyka” – powiedział.